Dantų tiesinimas (ortodontija)

Dantu-tiesinimas

Kreivus dantis tiesina ir netaisyklingą sąkandį gydo odontologai ortodontai (gaikų kalboje „orthos“ reiškia „tiesus“ ir „odous“  –  „dantis“). Ortodontiniai aparatai, kurie padeda sutvarkyti nelygius dantis ir netaisyklingą sąkandį, skirstomi į dvi pagrindines grupes: nuimamus (pvz., dantų plokštelės, kapos) ir nenuimamus (breketai). Būtent breketai šiuolaikinėje ortodontijoje laikomi efektyviausiu dantų tiesinimo būdu. Klinikoje „Dantų harmonija“ taikome gydymą ir vidiniais breketais, kurie ortodontijoje yra laikomi aukštuoju pilotažu.

Dažnos kreivų dantų priežastys

 • Paveldimumas.
 • Žalingi įpročiai (pvz., nuolatinis netaisyklingas kvėpavimas per burną, per ilgas čiulptuko naudojimas)
 • Sutrikdytas normalus dantų dygimas (pvz., per anksti iškritę pieniniai dantys)
 • Traumos.

Kai kuriais atvejais dantys būna stambesni už žandikaulį arba vaikystėje vyksta netaisyklinga dantų kaita iš pieninių į nuolatinius – tada jiems trūksta vietos, formuojasi nelygios dantų eilės. Jei tėvai laiku neišmoko vaiko prižiūrėti dantų, jie ima gesti. Nemažai tėvų įsitikinę, kad pieninių dantų gedimas ir jų pašalinimas yra menka problema – juk labai greitai išaugs kiti, nuolatiniai. Tačiau tokie klaidingi įsitikinimai vėliau gali virsti vaiko sąkandžio sutrikimais.

Skaityti daugiau

Dantys – tai harmoninga sistema. Pieninius dantis nuolatiniai keičia ne atsitiktinėse vietose, o pagal tam tikrą tvarką. Jei nuolatinis dantis išdygo per anksti ir savo vietoje, jis jokių dantų sandaros pakitimų nesukels. Tačiau per anksti iškritus pieniniam dančiui, gali sutrikti tvarkinga dantų kaita. Dėl to vėliau gali pritrūkti vietos kitiems dantims – jie ims augti kreivi, susiformuos nelygios dantų eilės. Be to, šiuolaikinio žmogaus dantys dirba nepalyginamai mažiau, nei tolimų mūsų protėvių: valgome išvirtą, sumaltą, t.y. pernelyg minkštą maistą. Tai taip pat trikdo tinkamą dantų eilių formavimąsi.

Nesvarbu, kas nulėmė dantų eilių nelygumus ir netaisyklingą sąkandį, pasitelkę šiuolaikines technologijas gydytojai ortodontai visus šiuos defektus gali ištaisyti. Dantis nėra nejudamai suaugęs su žandikauliu – jo šaknis su kauline duobute jungiasi tampriais raiščiais, kurie leidžia dančiui valgymo metu nepastebimai spyruokliuoti ir išvengti per didelės kramtymo apkrovos. Būtent šių raiščių dėka dantis gali judėti kaule. Dygdami dantys juda savaime. Veikiant išorinei jėgai dantį taip pat galima pastumti, pasukti ar pakreipti. Ši dantų savybė išlieka visą gyvenimą, todėl nelygius dantis, ir netaisyklingą sąkandį su gydytojų ortodontų pagalba galima sutvarkyti.

Kodėl reikia tiesinti dantis, koreguoti sąkandį?

Pagrindinės pasekmės, kurias gali sukelti kreivi dantys:

 • ėduonis
 • dantenų uždegimas
 • sudėtinga priežiūra
 • greitas dantų dėvėjimasis, dantų netekimas
 • virškinimo ligos dėl nekokybiškai sukramtyto maisto
 • estetiniai išvaizdos trūkumai
 • dikcijos sutrikimai
 • diskomfortas šnekant, nepasitikėjimas

Skaityti daugiau

Ėduonis. Pirmiausia, kreivų dantų srityje kur kas dažniau atsiranda dantų ėduonis. Maisto likučiai prilimpa prie dantų paviršių, užstringa nelygių dantų tarpdančiuose, juos sunkiau išvalyti. Visa tai gali sukelti kariesą ir dantenų uždegimą.

Sudėtinga priežiūra, gydymas. Taisyti kreivus dantis daug sudėtingiau nei tvarkingas jų eiles. Pavyzdžiui, jeigu reikia įsodinti implantą į vietą, kur prieš tai buvo kreivas dantis, tuomet prieš tai, greičiausiai, reikės išlygiuoti šalia esančius „kaimynus“. Šis pavyzdys puikiai parodo, kad dantis geriausia tiesintis iš anksto, o ne iškilus konkrečiai problemai.

Greitas dantų dėvėjimasis, dantų netekimas. Esant taisyklingam sąkandžiui, dantys prilaiko vieni kitus tarsi atramos ir todėl kramtymo krūvis valgant pasiskirsto tolygiai. Kai sąkandis netaisyklingas, apkrova pasiskirsto netolygiai – taigi vieni dantys šiek tiek „tinginiauja“, o kiti „dirba“ už du. Dėl per didelio krūvio daug didesnė tikimybė prarasti dantis – jie greičiau dėvisi, gali nuskilti ir net nulūžti.

Sudėtingas protezavimas. Netaisyklingas sąkandis ir nelygūs dantys gali tapti kliūtimi kokybiškam dantų protezavimui. Kreivi dantys apsunkina dantų implantų įsodinimą, tiltų uždėjimą arba padaro šiuos gydymo procesus neįmanomus. Tuomet pirmiausiai dantys yra tiesinami ir tik po to implantuojama, dedamas tiltas. Svarbu tai, kad vyresnio amžiaus žmonėms ištiesinti dantis dažniausiai trunka ilgiau nei jaunesniems. Tad ilgai delsti nerekomenduojama.

Kitos organizmo ligos. Kai kuriais atvejais dėl netaisyklingo sąkandžio žmogus negali kokybiškai sukramtyti maisto ir tai gali tapti skrandžio bei virškinimo trakto ligų priežastimi.

Tiesintis dantis gali ir suaugę žmonės

Ortodontinis gydymas tinkamas tiek vaikams, tiek vyresnio amžiaus pacientams. Rekomenduojama pirmą kartą pas ortodontą atvesti vaiką jo 8-aisiais ar 9-aisiais gyvenimo metais. Įvertinęs situaciją, ortodontas nuspręs, ar reikalingas gydymas. Jei taip, tuomet ortodontas pasakys ar gydymą reikėtų pradėti nedelsiant, ar verta palaukti tinkamesnio laiko, pavyzdžiui, apsilankyti po kelerių metų, kai žandikaulis bus labiau susiformavęs.

Paaugliai, suaugusieji ir vyresnio amžiaus žmonės taip pat gali tiesinti dantis. Taikant šiuolaikines technologijas, tiesinimas yra veiksmingas. Tačiau vyresnio amžiaus žmonėms prieš tiesinimo procedūras ortodontas įvertins dantų būklę (nustatys, ar nėra periodonto bei kitų tiesinimą sunkinančių ligų).

Dantų tiesinimas breketais

Breketų (kitaip – kabės) paskirtis – dantų tiesinimas, sąkandžio koregavimas. Jie yra tvirtinami visam gydymo laikotarpiui ir neišimami iš burnos. Breketus galima nešioti nuo tada, kai išdygsta visi nuolatiniai dantys. Dėl vyresnio amžiaus žmonių ypatingo apribojimo nėra. Įprastai gydymas trunka apie kelis metus, tačiau būna išimčių, todėl geriausia kreiptis asmeninei konsultacijai. Kada reikėtų pradėti nešioti breketus? Į šį klausimą galima atsakyti po individualios apžiūros ir konsultacijos, įvertinus sąkandį, bendrą dantų būklę bei numatant tolimesnį gydymą, jeigu jis yra reikalingas (pvz. dantų implantavimas).

Skaityti daugiau

Gydymo nenuimamais ortodontiniais aparatais (breketais) pradininku laikomas amerikietis ortodontas Edward Angle, ištobulinęs ir pritaikęs šią sistemą, kuri naudojama jau beveik šimtą metų.

Breketai yra sudėtingos formos ir konfigūracijos aparatas, kuris turi būti pagamintas labai tiksliai. Jie specialia plomba klijuojami ant kiekvieno danties priekinio arba vidinio paviršiaus. Judėjimo jėgas sukuria lankas, jungiantis breketus.  Breketo judėjimą – kiek pasukti, į kokią pusę ir kiek palenkti dantis – kontroliuoja gydytojas ortodontas. Taip sukuriamos mažos nepertraukiamos jėgos, kurios nuolat veikia kreivą dantį (ar kelis dantis) ir verčia jį (ar juos) keisti savo padėtį.

Breketų rūšys

Visi breketai skirstomi į dvi pagrindines kategorijas: vidiniai breketai ir išoriniai breketai. Breketų rūšių lentelę rasite paspaudę čia.

VIDINIAI BREKETAI  – aukštasis šiuolaikinės ortodontijos pilotažas. Šie breketai vadinami įvairiai: vidiniais, liežuviniais, ligvaliniais ar tiesiog nematomais. Jie tvirtinami prie vidinių dantų paviršių iš liežuvio pusės, tad niekas net neįtars, kad jūsų burnoje yra dantis koreguojantis įtaisas! Vidiniai breketai gaminami individualiai pagal paciento dantų antspaudus, iš specialaus lydinio, todėl yra itin ploni ir plokšti bei optimaliai priglunda prie dantų vidinio paviršiaus.

dantu tiesinimas vidiniais breketais

dantu tiesinimas vidiniais breketais

Vidinių breketų pvz.

IŠORINIAI BREKETAI. Juos galima suskirstyti į naujosios „kartos“ (beligatūrius) ir senosios „kartos“ (tadicinius) breketus. Abiejų „kartų“ breketai gali būti metaliniai arba keraminiai.

 • Metaliniai breketai  buvo visų breketų pradininkai, bet laikui bėgant jie sparčiai tobulėjo, keitė savo išvaizdą ir ypatybes. Šiuolaikiniai metaliniai breketai ir jų lankai gaminami iš daugybės skirtingų metalų lydinių. Tai užtikrina geras gydomąsias savybes, garantuoja, kad breketai nekeis spalvos visą gydymo laikotarpį. Dabartinės metalinių breketų sistemos – saugios, negadina danties emalio, nesukelia ėduonies. Pagrindinis trūkumas – estetika.
 • Keraminiai breketai yra mažiau pastebimi nei metaliniai. Šių breketų spalva mažai skiriasi nuo danties. Tokie breketai yra gera alternatyva norintiems išvengti „metalinės šypsenos“.
 • Naujosios „kartos“ (beligatūriai) breketai – vieni iš moderniausių breketų. Esminis šios breketų sistemos skirtumas – specialios konstrukcijos užraktai, kuriais ortodontinė viela ir atskiri breketai susijungia į vientisą ortodontinį lanką. Dėl unikalios konstrukcijos sumažėja trintis, o patys dantys yra veikiami mažesne, tačiau labiau prisitaikančia jėga – todėl gydymas trunka trumpiau, pacientui rečiau reikia lankytis pas ortodontą. Dar vienas svarbus privalumas – gydant beligatūriais breketais daugeliu atvejų pavyksta išvengti dantų šalinimo.
Keramikiniai breketai

Keramikiniai breketai

    Išorinių breketų pasirinkimo galimybės

Vidinių breketų privalumai:

 • Skirtingai nei išoriniai breketai, kurie yra standartiniai, vidiniai breketai gaminami įvertinus kiekvieno paciento dantų ir žandikaulio būklę, pagal individualius žmogaus dantų lankų atspaudus. Jie projektuojami ir gaminami pasitelkiant naujausias kompiuterines technologijas (trimatį skenavimą, modeliavimą), tai leidžia tiksliai apskaičiuoti priklijavimo vietą ant danties, krūvį, kurį turi patirti dantis ir kitus svarbius parametrus. Visa tai užtikrina maksimalų gydymo rezultatą ir komfortą pacientui.
 • Gydymas beveik nepastebimas aplinkinių.
 • Mažesnė karieso rizika. Neretai išoriniai breketai virsta papildoma karieso rizika, nes gerai išvalyti dantis tampa sunkiau. Tarpeliuose likę maisto likučiai gali sukelti ėduonį. Tačiau moksliniais tyrimais įrodyta, kad nešiojant vidinius breketus karieso rizika yra beveik penkis kartus mažesnė nei pasirinkus išorines kabes. Taip yra todėl, kad individualiai pritaikyti vidiniai breketai yra didesni, jų pagrindas uždengia beveik visą vidinį danties paviršių, todėl lengviau juos valyti, nesikaupia apnašos. Be to, vidiniai breketai taip pat išlaisvina žmones nuo nuolatinio nerimo, kad po valgio liks matomų maisto likučių. Mat maisto likučiai, iki kol yra išvalomi, užstringa nematomoje, vidinėje dantų pusėje.
 • (kabučių ženklas)

  Tam, kad pajusčiau, ką jaučia mano pacientai, užsisakiau vidinius breketus savo šiek tiek nelygiems apatiniams dantims. Pastebėjau, kad jie minimaliai trukdo kalbos, kramtymo ir kitoms funkcijoms, nesukelia jokio diskomforto, tad tikrai galima ir pačiai pamiršti, kad juos nešioji. Kai dantų ar sąkandžio lyginimas vyksta niekam nematant ir net neįtariant, tokį gydymą galima pavadinti tobulu.

  Gydytoja ortodontė E. Bučinskienė

Kokius breketus pasirinkti?

Kokią breketų rūšį pasirinkti, lemia paciento norai, finansinės galimybės ir individuali situacija. Konsultacijos metu gydytojas ortodontas suteikia informaciją apie kiekvieną breketų rūšį ir duoda vertingų patarimų.

PRIEŠ ir PO tiesinimo

Dantu tiesinimas Pries ir po

Dantu tiesinimas pries ir po

  Prieš ortodontonį gydymą ir po ortodontinio gydymo. Gyd. Eugenija Bučinskienė.

Dantų šalinimas

Sparčiai tobulėjant ortodontijos mokslui, daugeliu atvejų tiesinant dantis, koreguojant sąkandį pavyksta sutalpinti visus dantis. Jei vis dėlto dantų šalinimas neišvengiamas, dažniausiai atsisakoma pirmųjų prieškrūminių (ketvirtų) dantų, tačiau visada atsižvelgiama ir į kiekvieno paciento individualią dantų išsidėstymo tvarką burnoje.

Dažnai pacientai klausia, ar neliks tarpo dėl išrauto danties. Ne, tarpo neliks. Jis tikslingai panaudojamas taisyklingai išrikiuojant dantis.

Mikroimplantai dantų tiesinime

Mikroimplantai naudojami kaip papildoma atrama norint pajudinti nelygius dantis ir koreguoti sąkandį. Dažniausiai kaip atrama naudojami patys paciento dantys, bet jie yra per daug paslankūs, juda, o tai apsunkina ir pailgina gydymo trukmę. Ortodontiniai mikroimplantai padeda parinkti patogesnę atramos vietą. Šie maži įtaisai nejuda, todėl gydymas tampa paprastesnis, tikslesnis ir greitesnis.

Tvirtinant mikroimplantą, pirmiausia pasitelkiama rentgeno diagnostika ir pasirenkama tinkame vieta. Taikant vietinę nejautrą, mikroimplanto sraigtelis per 10–15 minučių įsukamas į žandikaulio kaulą. Jo galvutė lieka virš dantenų – prie jos tvirtinamos ortodontinės detalės, kurios sukuria papildomą jėgą. Labai svarbu ir tai, kad ortodontinis mikroimplantas nesuauga su kaulu, todėl jį iš karto galima apkrauti papildomomis jėgomis, o baigus gydymą, lengvai pašalinti.

Dantų tiesinimas mikroimplantais

Dantų tiesinimas mikroimplantais

Mikroimplantas

Skaityti daugiau

Mikroimplantų naudojimas ortodontijoje apsaugo pacientus nuo daugybės nepatogumų. Įsodinus šį mažą metalinį sraigtelį į žandikaulį, galima naudoti paprastesnes ortodontines konstrukcijas, pacientams netenka nešioti didelių ir nepatogių aparatų (pavyzdžiui, išorinio tempimo įtaiso), užtenka dalinės (mažesnės) breketų konstrukcijos.

Platus mikroimplantų panaudojimas – reikšmingas pasiekimas, leidžiantis sutaupyti daug laiko, supaprastinti gydymą ir pasiekti efektyvų rezultatą. Ortodontinių mikroimplantų, naudojamų laikinai atramai sukurti, nederėtų painioti su nuolatiniais implantais, kurie dedami protezuojant dantis. Mikroimplantas daug plonesnis už nuolatinį implantą ir neperauga kaulo paciento burnoje, nesuauga su žandikauliu, todėl yra lengvai pašalinamas.

 

Dantų tiesinimas plokštelėmis

Apie dantų plokšteles:

 • Dažniausiai naudojamos vaikų dantų tiesinimui. Naudojamos ir po tiesinimo breketais.
 • Efektyvios, kai tiesinami lengvesni atvejai.
 • Išimamos valgant.
 • Rekomenduojama kruopščiai valyti.
 • Dantų plokštelės kaina sąlyginai nedidelė.
 • Tiesinimo metu nuolat paveržiami sraigtai.
Skaityti daugiau

Dantų plokštelės, skirtos tiesinimui – tai plastmasinės plokštelės, kurios burnoje laikosi su specialiais kabliukais. Tam, kad šis nuimamas aparatas palaipsniui keistų dantų padėtį, į jį dedamos spyruoklės, kabliukai, lankeliai ir sraigtai. Ortodontinėmis plokštelėmis (kaip ir breketais) galima koreguoti ir viršutinio, ir apatinio žandikaulio dantų kreivumą bei gydyti netaisyklingą sąkandį. Dantų plokštelės gaminamos individualiai kiekvienam pacientui, prieš tai nuėmus dantų atspaudus. Plokštelę būtina išsiimti valant dantis, valgant. Kiekvienąkart po valgio būtina išskalauti burną, kad būtų pašalinti visi maisto likučiai ir, prieš vėl įsidedant plokštelę, ją gerai praskalauti, kad dingtų susidariusios apnašos.

Dantų plokštelės kaina gana nedidelė. Ortodontine plokštele gydomi lengvesni atvejai. Gydant ortodontinėmis plokštelėmis tėvai turėtų pasirūpinti, kad vaikas naudotųsi plokštele taip, kaip nurodė gydytojas. Taip pat nuimami aparatai plačiai naudojami tam, kad būtų išlaikytas gautas rezultatas, t. y., dantys negrįžtų į buvusią padėtį po to, kai dantis tiesino breketai.

Dantų tiesinimas kapomis

Prie nuimamų ortodontinių aparatų priskiriamas ir dantų tiesinimas kapomis, kartais vadinamomis „laineriais“ (pagal anglišką žodį „aligner“). Nuėmus paciento dantų lankų atspaudą, skaitmeniniu būdu dantų lankas ištiesinamas ir, vadovaujantis šiuo idealiu modeliu, pagaminamos kelios skirtingos kapos, kurias nešiojant iš eilės vieną po kitos, dantų lankai pamažu tiesinasi. Šiuo metu populiariausia gydymo kapomis sistema – „Invisalign“. Vis dėlto dantų tiesinimas laineriais tinka tik lengvesniems atvejams. Šio būdo privalumai – estetika, nes kapos yra permatomos, esant reikalui, jas galima išsiimti.

Dantų tiesinimo kaina

Dantų tiesinimo kainos priklauso nuo pasirinkto tiesinimo metodo: dantų plokštelės, kapos ar breketų. Breketai kaina pranoksta kitus tiesinimo būdus, tačiau taip pat pralenkia juos ir efektyvumu. Breketų kaina didesnė dėl to, kad tiek jų pagaminimas, tiek ir jiems naudojami specialūs metalai bei lydiniai yra brangesni. Tiksli breketų, dantų plokštelių, kapų ar papildomų reikalingų procedūrų kaina gali būti apskaičiuojama apsilankius pas ortodontą.

Dantų priežiūra nešiojant breketus

* Dantis valykite 2 kartus per dieną su dantų pasta turinčia fluoro ne mažiau kaip 1450 ppm. / 0,31proc.F. Galite rinkitis dantų pastą, kurios sudėtyje yra hidroksiapatitų, bei kuri turi prailgintą veikimą iki 12val.

* Dantų šapetėlis.  Galite naudoti mechaninį dantų šepetėlį arba elektrinį/ultragarsinį.

* Vieno danties šepetėlis. Breketų priežiūra neįsivaizduojama be vieno danties šepetėlio. Jį naudoti būtina kasdien, siekiant gerai nuvalyti apnašas nuo dantų, breketų bei  užkirsti kelią karieso formavimuisi.

* Tarpdančių valymas. Tarpdančius valykite ne mažiau kaip 2 kartus per dieną su specialiu tarpdančių siūlu „Oral-B Super Floss“ arba tarpdančių šepetėliais, jeigu juos parinko higienistas arba gydytojas. Savarankiškai pasirinkti tarpdančių šepetėliai gali būti per dideli, todėl jais valydami dantis galite negrįžtamai traumuoti dantenas. Geresniam tarpdančių išvalymui rekomenduojame   burnos  irigatorių.

* Burną skalaukite 2 kartus per dieną burnos skalavimo skysčiu su fluoru, o dienos eigoje po maisto praskalaukite vandeniu.

* Pradinių emalio demineraliazcijos židinių, kitaip vadinamų „baltų dėmių“ gydymui rekomenduotina naudoti kremą GC MI Paste Plus su fluoru (900 ppm). Po dantų valymo nedidelį kiekį kremo užtepkite ant dantų. Po to burnos neskalaukite, nevalgykite ir negerkite (bent 30 min.).  Netinka tiems, kurie alergiški pieno produktams.

* Papildomai dantų apsaugai nuo karieso arba esant karieso rizikai rekomenduotinos profesionalios fluoro aplikacijos 2-3 kartus per metusprofesionalios higienos metu.

* Ortodontinio gydymo metu rekomenduotina kas 4-6 mėn atvykti profesionalios burnos higienos procedūroms.

Ką svarbu žinoti po breketų klijavimo

 • Dantų jautrumas. Pirmąsias dienas po breketų klijavimo dantys gali būti jautresni kramtymui, kandimui (nuo lengvo maudimo iki stipresnio skausmo). Rekomenduojama valgyti minkštą maistą. Galimam skausmui mažinti galite išgerti vaistų nuo skausmo. Jautrumas, skausmas, maudimas yra laikini ir dažniausiai praeina po kelių dienų.
 • Dirginimas, diskomfortas. Tiek pirmomis dienomis po breketų klijavimo, tiek ortodontinio gydymo metu, breketai arba lanko galas gali dirginti minkštuosius burnos audinius (lūpas, liežuvį, skruostų gleivinę). Diskomfortui mažinti naudokite ortodontinį vašką. Nedidelį jo gabaliuką sušildykite tarp pirštų ir juo užklijuokite breketą. Vaškas lengvai nusiima valant dantis, nėra nuodingas, todėl prariję jo gabaliuką, nepergyvenkite.
 • Maistas. Ortodontinio gydymo metu venkite kąsti ir kramtyti kietą maistą (riešutus, pluteles, džiūvėsėlius, riestainius, gruzdintas bulvytes, picos kraštelius, kietuosius sūrius, ledukus gaiviuosiuose gėrimuose ir pan.) ir lipnų maistą (karamelinius saldainius, kramtomąją gumą ir pan.). Taip pat nekąskite kauliuką turinčių vaisių (persikų, nektarinų ir pan.), vištos šlaunelių ir pan., riešutų ir pan., nes breketas gali atsiklijuoti.
 • Pirminė pagalba. Atsiklijavus breketui, išsprūdus ortodontiniam lankui arba pan., skambinkite į kliniką „Dantų harmonija“ ir registratorė, suderinusi su gydančiu gydytoju, nurodys, ar būtina skubiai atvykti breketų sistemos korekcijai, ar galima palaukti iki artimiausio breketų aktyvacijos vizito.
 • Apsilankymai pas ortodontą viso gydymo metu turi būti reguliarūs.

Pacientai klausia

Ar tiesintis dantis gali ir suaugę žmonės?

Taip, suaugę žmonės taip pat gali tiesintis dantis.

Dantų tiesinimo kainos

Ortodontės E. Bučinskienės konsultacija 80 €
Ortodonto konsultacija 50 €
Diagnostika (diagnostiniai modeliai, panoraminė nuotrauka, šoninė galvos cefalograma) 105 €
Gydymo plano sudarymas 30 €
Metalinių breketų sistema (1 žandikaulis) 650 €
Keraminių breketų sistema (1 žandikaulis) 780 €
Beligatūrinių metalinių breketų sistema (1 žandikaulis) 850 €
Beligatūrinių keraminių breketų sistema (1 žandikaulis) 1055 - 1215 €
Vidiniai (individualūs) breketai „Incognito“ (1 žandikaulis) 2650 €
Vidiniai (individualūs) breketai „Incognito“ (klijavimas (1 žandikaulis)) 155 €
Gydymas permatomomis kapomis 4000 - 5000 €
Breketų nuėmimas (abiejų žandikaulių, su retencinėmis vielutėmis ir plokštelėmis) 450 €
Plokštelė 200 €
Funkcinis aparatas 380 €
Užlaikymo kapa 80 €
Užlaikymo-retencinė vielytė 75 €

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos

Dantų tiesinimo kainos

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos

Kontaktai
Darbo laikas

Darbo dienomis
8.00 – 20.00 val.

Šeštadieniais
9.00 – 14.00 val.
(Tik su išankstine rezervacija)

Send this to a friend