lt
Dantų implantavimas

Dantų implantavimas

Dantų implantacija – tai pažangiausia, patikimiausia ir ilgaamžiškiausia šiuolaikinė prarastų dantų atkūrimo technologija. Jei implantus ir ant jų atkurtus dantis tinkamai bei reguliariai prižiūrėsite, jie tarnaus visą gyvenimą. Taip pat nepamirškite, kad jūs investuojate į puikią išvaizdą bei galimybę valgyti tarsi su savais dantimis.

MŪSŲ SPECIALISTAI

Dantų implantavimas
Implantavimo eiga
Dantų implantų privalumai
Sedacija
„All-on-4®”

Dantų implantavimas

Implantas yra mažas metalinis varžtelis, sriegiamas į žandikaulį, kuriuo pakeičiame natūralią danties šaknį. Dantų implantai gaminami iš titano, nes šis metalas labiausiai tinka žmogaus organizmui: nesukelia alerginės, atmetimo reakcijos ir puikiai „suauga“ su žandikaulio kaulu.

Po minimaliai invazinės procedūros prie implanto mes tvirtiname dirbtinį dantį, kuris nei funkcija, nei išvaizda nesiskiria nuo jūsų natūralaus danties.

Modernių implantų pradininkas Peras Ingvaras Branemarkas pirmuosius implantus įsriegė švedui Gostai Larrsonui 1965 m. Jis su šia dantų implantacija gyveno daugiau kaip keturiasdešimt metų – visą likusį gyvenimą.

Šios odontologijos naujovės esmė buvo atradimas, kad kaulas suauga su titanu. Šis procesas žinomas kaip osteointegracija. Šiuolaikiniai dantų implantai yra gerokai tobulesni nei prieš pusšimtį metų ir puikiai pakeičia prarastus dantis.

Implantavimo eiga

Paprastai dantų implantavimo eiga skirstoma į du etapus: chirurginį ir protezavimo.

Pirmojo etapo metu atliekame diagnostiką, įvertiname jūsų kaulo anatomiją ir tankį, įsriegiame implantą. Prieš implantavimą, jei reikia, to pačio vizito metu pašaliname dantis. Tokia implantavimo metodika, kai pašalinama beviltiškai sugedusio ar pažeisto danties šaknis ir į jos vietą iš karto sriegiamas dantų implantas bei ant jo tvirtinamas laikinas dantis, vadinama vienmomente implantacija. Mūsų ilgametė patirtis rodo, kad tai yra patikimas būdas atkurti dantis, o jums nereikės būti be jų nė dienos.

Antrąjį etapą pradedame po 2-3 mėnesių. Protezavimo metu nuimame atspaudą ir ant implanto pritvirtiname vainikėlį. Iki protezavimo, t. y. gijimo periodu, dažniausiai pritvirtiname laikinuosius vainikėlius, vadinamus laikinaisiais dantimis, todėl gražia šypsena džiaugsitės iš karto po pirmojo vizito.

Nuo ko viskas prasideda?

Visų pirma, kai atvyksite konsultacijai, atliksime jums diagnostiką (panoraminė rentgeno nuotrauka, kompiuterinė tomografija), sudarysime ir aptarsime individualų jūsų gydymo planą. Atlikę diagnostiką įvertinsime jūsų burnos, dantų būklę, kaulo anatomiją ir tankį. Jei implanto įsriegimui neužteks kaulo, pasitelkę kompiuterinę tomografiją, pasiūlysime konkrečius sprendimus kiekvienai situacijai. Pavyzdžiui, esant poreikiui, procedūrą, kurios metu pakeliama viršutinio žandikaulio sinuso membrana.

Vietoje kiekvieno trūkstamo danties implantavimo atskirai siūlome rinktis „All-on-4®” gydymo metodiką, kai visų vieno žandikaulio dantų tiltas tvirtinamas ant 4 implantų. Apie tai plačiau kalbame atskiroje „All-on-4®” skiltyje.

Dantų implantų privalumai

Ant dantų implantų atkurti dantys pranašesni už tiltus ar išimamus dantų protezus dėl daugybės priežasčių.

 • Dantys visam gyvenimui
  Ant dantų implantų atkurti dantys yra ilgaamžiškesni nei dantų tiltai. Jei tinkamai ir reguliariai prižiūrėsite naujus dantis, jie gali tarnauti visą gyvenimą.
 • Teigiamas poveikis sveikatai
  Dantų implantai atkuria ne tik jūsų danties vainiką, bet ir jo šaknį, todėl jie gali sumažinti kaulo tirpimą.
  Naudojant šią dantų atkūrimo metodiką šalia esantys sveiki dantys liks nepažeisti. Kitaip yra su dantų tiltais. Pavyzdžiui, dedant dantų tiltus dažnai reikia nušlifuoti šalia esančius dantis, kurie gauna papildomą krūvį, nes tampa atraminiais.
  Titanas, iš kurio gaminami implantai, nesukels alerginės, atmetimo reakcijos ir puikiai „suaugs“ su jūsų žandikaulio kaulu. Ant implanto (titano sraigtelio) pritvirtinama bemetalės keramikos karūnėlė – taip suformuotas danties pakaitalas puikiai tinka kramtymui bei padeda kurti nepriekaištingą burnos būklę.
 • Stabilūs ir patogūs dantys
  Dantų implantais atkursime šimtaprocentinį kramtymo efektyvumą, tuo tarpu dantų plokštelė atkuria tik apie 30-40 proc.
  Dantys atkurti ant implantų yra neišimami – tai fiksuota konstrukcija. „All-on-4®” gydymo metodika (kuomet viso žandikaulio dantys yra atkuriami tik ant 4 implantų) padeda išvengti diskomforto, kurį žmonės dažnai jaučia nešiodami išimamas plokšteles. Ant implantų atkurti dantys suteikia galimybę valgyti, kalbėti bei šypsotis, tarsi turėtumėte sveikus savus dantis.
 • Estetiškas sprendimas
  Dantų implantais atkurtus dantis nuo natūralių dažniausiai atskiria tik specialistai. Mūsų klinikoje nuolatinius dantis gaminame iš cirkonio. Ši medžiaga šiuolaikinėje odontologijoje yra itin vertinama dėl tvirtumo ir estetikos. Cirkonis yra pralaidus šviesai, todėl turi natūraliems dantims būdingo skaidrumo. Net ir neoninėje šviesoje jie šviečia tarsi tikri, tad galite būti ramūs – atskirti juos tikrai nebus lengva.
 • Emocinis komfortas
  Dažnai nauji dantys ant implantų sugrąžina ne tik burnos sveikatą, bet ir jaunatvišką išvaizdą, pasitikėjimą savimi bei galimybę gyventi visavertį gyvenimą.

Sedacija

Jei bijote odontologo kėdės, pasiūlysime gydytis, taikant sedaciją – vaistų sukeltą sąmonės slopinimą. Jūs užmigsite ir pabusite, procedūrai pasibaigus. Procesą kontroliuos profesionalus mūsų gydytojas anesteziologas.

Sedaciją dažniausiai naudojame, kai:
 • pacientas turi nenugalimą baimę;
 • atliekame ilgas, sudėtingas procedūras;
 • pacientas negali ramiai sėdėti procedūros metu – muistosi;
 • pacientą gydymo metu pykina;
 • pacientas to pageidauja.

Jeigu dvejojate dėl savo reakcijos ir neigiamų pojūčių stiprumo gydymo metu, pasitarkite su mūsų gydytoju odontologu dėl sedacijos. Atsižvelgęs į individualią kiekvieno iš jūsų situaciją bei norus mūsų specialistas nuspręs ar galima ją taikyti.

„All-on-4®”

„All-on-4®” gydymo metodika – tai Švedijos kompanijos „Nobel Biocare®” sukurta gydymo metodika, leidžianti visą dantų tiltą pritvirtinti prie keturių dantų implantų.

„All-on-4®” gydymo metodikos privalumai:
 • Pigiau. Naudosime tik 4 dantų implantus, ant kurių atkursime viso žandikaulio dantis.
 • Greičiau. Dantis atkursime per vieną dieną.
 • Daugiau komforto. Tai – neišimama konstrukcija.
Kas yra „Nobel Biocare®”?

Nobel Biocare Holding AG – tai dantų implantavimo pradininkė bei pasaulio implantavimo ir estetinės odontologijos rinkos lyderė. Jos pagamintais implantais šiandien džiaugiasi ir juos sėkmingai nešioja daugiau nei milijonas žmonių visame pasaulyje. Centrinė kompanijos būstinė įsikūrusi Ciuriche, Šveicarijoje. „Nobel Biocare®” priklauso 35 proc. pasaulyje parduodamų dantų implantų rinkos. Kompanija turi šešis gamybos centrus Švedijoje, Japonijoje, Kanadoje ir JAV bei 35 pardavimų padalinius visame pasaulyje. Bendrovė turi daugiau nei 2500 darbuotojų visame pasaulyje.

Jei netekau daugelio (visų) dantų, ar pavyks juos atkurti implantais?

Taip. Tokiu atveju dažniausiai taikome pažangią „All-on-4®“ metodiką. Į žandikaulį įsriegiame keturis titano implantus, kurie veikia kaip atraminiai taškai, o ant jų prisukame dirbtinius dantis.

Kas yra momentinis ir belopis implantų įsodinimas?

Momentinio implantų įsodinimo procedūros metu mes pašaliname beviltišką dantį ir į jo vietą iškart įsriegiame implantą, ant kurio tvirtiname laikiną dantį. Po momentinio implanto įsodinimo burnoje nelieka traukimo metu atsirandančios, ilgai gyjančios, žaizdos – ją užpildo implantas ir laikinas dantis. Šios procedūros metu maksimaliai išsaugome žandikaulį ir dantenas (nedarome pjūvio, neatidengiame kaulo). Žaizda greitai sugyja, o jums nė dienos nereikia būti be danties. Po kelių mėnesių laikiną dantį pakeičiame nuolatiniu vainikėliu. Kadangi toks gydymas dažniausiai yra greitas ir neskausmingas, vieno jūsų vizito metu galime gydyti iš karto kelis dantis. Belopis implantų įsodinimas – tai metodika, kuri pasižymi minimalia invazija. Prieš įsodindami implantą, dantenose mes atveriame labai nedidelę ertmę, atitinkančią implanto skersmenį, todėl po procedūros jūs išvengiate nemalonių pojūčių – uždegimo, tinimo ir kitų. Taip pat jums nereikia ilgą laiką gerti skausmą malšinančių vaistų ar antibiotikų. Procedūra trunka maždaug 30 minučių. Ant implanto uždedame laikiną danties vainikėlį. Po šios procedūros turėsite gražų ir funkcionalų dantį, galėsite valgyti, gerti, šypsotis. Po kelių mėnesių laikiną danties vainikėlį pakeičiame nuolatiniu protezu – dantų karūnėle su keramikos apdaila.

Jei netekau vieno danties, ar būtina jį pakeisti implantu?

Netekus danties palikti burną be jokio protezo arba implanto nerekomenduojame. Palikus tarpą (defektą) gretimi dantys netenka savo atramos ir iš lėto ima keisti savo padėtį, svyrą į ertmę. Taip pat nevienodai pasiskirsto kramtymo krūvis, todėl vieni dantys dėvisi greičiau nei kiti.

Iš ko gaminami implantai?

Dantų implantai gaminami iš titano, o ant jų pritvirtiname bemetalės keramikos karūnėles iš cirkonio. Laikiną protezą, kurį nešiosite tol, kol susiformuos dantenos, pagaminsime klinikoje vizito metu, todėl, greičiausiai, tą pačią dieną po procedūros išeisite su dantimis ir galėsite drąsiai šypsotis bei valgyti.

Kaip elgtis po dantų implantavimo?

Procedūros dieną venkite karšto maisto ir gėrimų. Valgykite tik šiltą maistą. Jokiu būdu neskalaukite burnos ertmės dantų skalavimo skysčiu. Venkite sunkaus fizinio ir protinio darbo. Taip pat rekomenduojame pirmą dieną nerūkyti ir nevartoti alkoholinių gėrimų. Antrą parą po procedūros pradėkite skalauti burną distiliuotu vandeniu arba burnos skalavimo skysčiu du kartus per dieną (ypač po valgio). Darykite tai penkias septynias dienas. Pirmą savaitę po chirurginių procedūrų apnašas nuo žaizdos valykite specialiu šepetėliu. Jei iškils klausimų, skambinkite į mūsų kliniką tel. +370 610 11 222. Būtinai jums padėsime.

Ar implantai nesiskirs nuo likusių dantų?

Ne. Vainikėlio spalvą parenkame naudodami skaitmeninį spalvos nustatymo būdą, kuris leidžia labai tiksliai atkurti kiekvieno iš jūsų nuosavų dantų spalvinę gamą, todėl dirbtinis dantis nesiskirs nuo likusių jūsų dantų.

Kiek laiko užtruks gydymas implantais?

Individualią gydymo trukmę mūsų gydytojas nustatys po apžiūros, sudaręs išsamų gydymo planą. Priklausomai nuo jūsų dantų ir kaulo būklės, gali prireikti papildomų procedūrų. Pats implanto įsodinimas dažniausiai užtrunka apie 20 minučių. Laikinus dantis paprastai uždedame to pačio vizito metu, o nuolatinius protezus – po 3–5 mėnesių.

Ar implantacija yra skausminga?

Implantavimo procedūros metu galite rinktis nuskausminamuosius arba sedaciją – mes jus užmigdysime ir pabusite tik tuomet, kai procedūra bus baigta. Daugelis vis dar negali patikėti, kad implantų įsodinimas yra neskausmingas. Pirmą kartą visi būna labai nedrąsūs, įsitempę, baiminasi, o po operacijos nustemba, kad nebuvo taip baisu, kaip tikėjosi. Antrą kartą pacientai jau elgiasi visai kitaip – drąsiai, su šypsena žengia į kabinetą, nes žino, kad neskaudės. Po operacijos skausmas taip pat aplanko ne visus.

Kokia yra dantų implantavimo sėkmės tikimybė?

Jei implantų įsodinimo procedūrą atlieka kvalifikuotas, puikiai savo darbą išmanantis specialistas, o naudojami implantai yra kokybiški, nesėkmių rizika – minimali. Apie 97–98 proc. implantavimo procedūrų yra sėkmingos*. *Dantų implantų prigijimo procentas pašalinto danties sugijusioje vietoje yra 98,05 proc., o neseniai pašalinto danties vietoje – 96,52 proc. (Pagal Degidi M, Nardi D, Piattelli A. Clin Implant Dent Relat Res. 2012 Dec; 14 (6):828-38.)

Rezultatų nerasta

9
9
Kainos