Dantų implantavimas

Dantų implantai, jų įsodinimas – tai pažangiausia, patikimiausia ir ilgaamžiškiausia šiuolaikinė prarastų dantų atkūrimo technologija. Jei implantai ir ant jų atkurti dantys yra tinkamai bei reguliariai prižiūrimi, jie tarnauja visą gyvenimą. Kartu tai – ilgalaikė investicija į puikią išvaizdą bei galimybė valgyti tarsi su savais dantimis.

Tik su dantų implantais įmanoma atkurti visą dantį nuo šaknies iki vainiko, nes kiti metodai, pavyzdžiui, dantų protezavimas, gali atkurti tik danties vainiką, t. y. matomą danties dalį virš dantenų. Be to, atkurti dantis ant implantų galima, kai nėra vieno, kelių šalia esančių ar net visų dantų. Apie 97 – 98 proc. implantavimo procedūrų yra sėkmingos*.

*Dantų implantų prigijimo procentas pašalinto danties sugijusioje vietoje yra 98,05 proc., o neseniai pašalinto danties vietoje yra 96,52 proc. (Pagal Degidi M, Nardi D, Piattelli A. Clin Implant Dent Relat Res. 2012 Dec; 14 (6):828-38.)

Iš ko susideda dantų implantavimas?

Implantas yra mažas metalinis varžtelis, sriegiamas į žandikaulį. Juo pakeičiame natūralią danties šaknį.

Dantų implantai gaminami iš titano. Šis metalas labiausiai tinka žmogaus organizmui: nesukelia alerginės, atmetimo reakcijos, puikiai „suauga“ su žandikaulio kaulu.

Po minimaliai invazinės procedūros, prie implanto tvirtinamas dirbtinis dantis, kuris nei funkcija, nei išvaizda nesiskiria nuo natūralaus danties.

Dantu Implantavimo eiga

Dantu Implantavimo eiga

Paveikslėlyje parodytas implantas šalia tikro danties.

Modernių implantų pradininkas Peras Ingvaras Branemarkas pirmuosius implantus įsriegė švedui Gostai Larrsonui 1965 m.  Jis su šia dantų implantacija gyveno daugiau kaip keturiasdešimt metų – visą savo likusį gyvenimą. To meto išrastos odontologijos naujovės esmė buvo atradimas, kad kaulas suauga su titanu. Šis procesas žinomas kaip osteointegracija. Šiuolaikiniai dantų implantai, žinoma, yra gerokai tobulesni nei prieš pusšimtį metų ir puikiai pakeičia prarastus dantis.

Implantavimo eiga

Paprastai dantų implantavimo eiga skirstoma į du etapus:

 • Pirmasis etapas. Chirurginis etapas. Atlikus diagnostiką, įvertinus kaulo anatomiją ir tankį, įsriegiamas implantas. Prieš implantavimą, jei reikia, to pačio vizito metu pašalinamas dantis. Tokia implantavimo metodika, kai pašalinama beviltiškai sugedusio ar pažeisto danties šaknis ir į jos vietą iš karto sriegiamas dantų implantas bei ant jo tvirtinamas laikinas dantis, vadinama vienmomente implantacija.
 • (kabučių ženklas)

  Vienmomentę implantaciją praktikuoju jau daugiau nei dešimt metų. Ilgametė mano patirtis rodo, kad tai yra patikimas būdas atkurti dantis. O pacientui nereikia būti nė dienos be dantų.

  Implantuojantis vyr. gydytojas Marius Bučinskas
 • Antrasis etapas. Protezavimo etapas gali prasidėti po 2 – 3 mėnesių. Šio etapo metu nuimamas atspaudas ir ant implanto pritvirtinamas vainikėlis. Iki protezavimo, t. y. gijimo periodu, dažniausiai pritvirtinami laikinieji vainikėliai, vadinamieji laikinieji dantys, todėl gražia šypsena galima džiaugtis iškart po pirmojo vizito.

Nuo ko viskas prasideda? Visų pirma, pacientas atvyksta konsultacijai, jam atliekama diagnostika (panoraminė rentgeno nuotrauka, kompiuterinė tomografija), sudaromas  ir aptariamas individualus paciento gydymo planas. Atlikus diagnostiką, galima įvertinti paciento burnos, dantų būklę, kaulo anatomiją ir tankį. Jei implanto įsriegimui neužtenka kaulo, pasitelkus kompiuterinę tomografiją, gydytojas gali pasiūlyti konkrečius sprendimus kiekvienai situacijai.  Pavyzdžiui, esant poreikiui, procedūrą, kurios metu pakeliama viršutinio žandikaulio sinuso membrana.

Vietoje visų trūkstamų dantų implantavimo atskirai siūloma rinktis All-on-4® gydymo metodiką, kai visų vieno žandikaulio dantų tiltas tvirtinamas ant 4 implantų. Skaitykite plačiau apie All-on-4®.

Taip pat kviečiame skaityti skiltį „Pacientai klausia“, ją rasite šio puslapio apačioje.

PRIEŠ implantavimą ir PO implantavimo

Dantų implantavimas prieš ir po

Dantų implantavimas prieš ir po

Implantuojančio vyr. gydytojo Mariaus Bučinsko implantavimo darbai.

Dantų implantų privalumai

Ant dantų implantų atkurti dantys pranašesni už tiltus ar išimamus dantų protezus dėl daugybės priežasčių.

Dantys visam gyvenimui

 • Ant dantų implantų atkurti dantys yra ilgaamžiškesni nei dantų tiltai. Tinkamai ir reguliariai prižiūrimi nauji dantys ant implantų paprastai tarnauja visą gyvenimą.

Teigiamas poveikis sveikatai

 • Dantų implantai leidžia atkurti ne tik danties vainiką, bet ir jo šaknį, todėl dantų implantai gali sumažinti kaulo tirpimą.
 • Naudojant šią dantų atkūrimo metodiką šalia esantys sveiki dantys lieka nepažeisti. Kitaip yra su dantų tiltais. Pavyzdžiui, dedant dantų tiltus dažnai reikia nušlifuoti šalia esančius dantis, kurie, be to, taip pat gauna papildomą krūvį, nes tampa atraminiais dantimis.
 • Titanas, iš kurio gaminami implantai, nesukelia alerginės, atmetimo reakcijos, puikiai „suauga“ su žandikaulio kaulu. Ant implanto (titano sraigtelio) pritvirtinama bemetalės keramikos karūnėlė – taip suformuotas danties pakaitalas puikiai tinka kramtymui bei padeda kurti nepriekaištingą burnos būklę.

Stabilūs ir patogūs dantys

 • Dantų implantais atkuriamas 100 proc. kramtymo efektyvumas. O dantų plokštelė atkuria tik maždaug apie 30-40 procentų kramtymo efektyvumo.
 • Dantys atkurti ant implantų yra neišimami – tai yra fiksuota konstrukcija.
 • All-on-4® gydymo metodika  (kuomet viso žandikaulio dantys yra atkuriami tik ant 4 implantų)  padeda išvengti diskomforto, kurį žmonės dažnai jaučia nešiodami išimamas plokšteles. Ant implantų atkurti dantys suteikia galimybę valgyti, kalbėti bei šypsotis, tarsi turėtumėte sveikus savus dantis.

Estetiškas sprendimas

 • Dantų implantais atkurtus dantis nuo natūralių dažniausiai atskiria tik specialistai.
 • Klinikoje „Dantų harmonija“ nuolatinius dantis gaminame iš cirkonio. Ši medžiaga šiuolaikinėje odontologijoje yra itin vertinama dėl tvirtumo ir estetikos. Cirkonis yra pralaidus šviesai, todėl turi natūraliems dantims būdingo skaidrumo. Net ir neoninėje šviesoje tokie dirbtiniai dantys šviečia tarsi tikri, tad atskirti tikrai nėra lengva.

Emocinis komfortas

 • Dažnai nauji dantys ant implantų sugrąžina ne tik burnos sveikatą, bet ir jaunatvišką išvaizdą bei pasitikėjimą savimi, galimybę gyventi visavertišką gyvenimą.

Sedacija. Komfortas gydantis dantis

Pacientams, bijantiems odontologo kėdės, klinika „Dantų harmonija“ gali pasiūlyti gydymą taikant sedaciją. Tokiu atveju pacientas yra užmigdomas ir pabunda tuomet, kai procedūra būna baigta. Procesą kontroliuoja profesionalus gydytojas anesteziologas. Sedacija – tai sąmonės slopinimas, kurį sukelia vaistai.

Sedacija odontologiniame gydyme dažniausiai naudojama, kai

 • pacientas turi nenugalimą baimę;
 • atliekamos ilgos, sudėtingos procedūros;
 • pacientas negali ramiai sėdėti procedūros metu – muistosi;
 • pacientą gydymo metu pykina;
 • paciento pageidavimu, gydant dantis.
Sedacija dantų implantavimo metu

Sedacija dantų implantavimo metu

Sedacija

Jeigu pacientas dvejoja dėl savo reakcijos, neigiamų pojūčių stiprumo gydymo metu, rekomenduojama pasitarti su gydytoju odontologu ir aptarti gydymą naudojant sedaciją. Gydytojas odontologas atsižvelgęs į individualią paciento situaciją, jo norus, nusprendžia ar galima taikyti sedaciją.

Dantų implantų kaina

Dantys atkurti ant implantų yra brangesni nei išimamos dantų plokštelės ar tiltai, tačiau tai yra ilgaamžiškesnė investicija. Klinikoje „Dantų harmonija“ naudojamiems dantų implantams suteikiama viso gyvenimo garantija, ją suteikia implantų gamintojai.

Apie gydymo metodiką All-on-4®

All-on-4® gydymo metodika – tai Švedijos kompanijos „Nobel Biocare®“ sukurta gydymo metodika, leidžianti visą dantų tiltą pritvirtinti prie keturių dantų implantų.

All on 4 video

All-on-4® gydymo metodikos privalumai:

Pigiau. Nes naudojami tik 4 dantų implantai, ant kurių atkuriami viso žandikaulio dantys.

Greičiau. Dantys atkuriami per vieną dieną.

Daugiau komforto. Tai yra neišimama konstrukcija.

Apie „Nobel Biocare®“

Nobel Biocare Holding AG – dantų implantavimo pradininkė, pasaulio implantavimo ir estetinės odontologijos rinkos lyderė. Jos pagamintais implantais šiandien džiaugiasi ir juos sėkmingai nešioja daugiau nei milijonas žmonių visame pasaulyje. Centrinė kompanijos būstinė įsikūrusi Ciuriche, Šveicarijoje.  Nobel Biocare®  priklauso 35 proc. pasaulyje parduodamų dantų implantų rinkos. Kompanija turi šešis gamybos centrus Švedijoje, Japonijoje, Kanadoje ir JAV bei 35 pardavimų padalinius visame pasaulyje. Bendrovė turi daugiau nei 2500 darbuotojų visame pasaulyje. (Nobel Biocare Lietuvoje tinklalapio duomenys).

Pacientai klausia

Kokia yra dantų implantavimo sėkmės tikimybė?

Jei implantų įsodinimo procedūrą atlieka kvalifikuotas, puikiai savo darbą išmanantis specialistas, o naudojami implantai yra kokybiški, nesėkmių rizika – minimali. Apie 97 – 98 proc. implantavimo procedūrų yra sėkmingos*.

*Dantų implantų prigijimo procentas pašalinto danties sugijusioje vietoje yra 98,05 proc., o neseniai pašalinto danties vietoje yra 96,52 proc. (Pagal Degidi M, Nardi D, Piattelli A. Clin Implant Dent Relat Res. 2012 Dec; 14 (6):828-38.)

Ar implantacija yra skausminga?

Implantavimo procedūros metu naudojami nuskausminamieji, o dalis žmonių renkasi sedaciją (pacientas yra užmigdomas ir pabunda tuomet, kai procedūra būna baigta). „Žmonėms vis dar atrodo neįtikėtina, kad implantų įsodinimas yra neskausmingas, – sako gydytojas Marius Bučinskas. – Pirmą kartą visi būna labai nedrąsūs, įsitempę, baiminasi. O po operacijos nustemba, kad nebuvo taip baisu, kaip tikėjosi. Antrą kartą pacientai jau elgiasi visai kitaip – drąsiai, su šypsena žengia į kabinetą, nes žino, kad neskaudės“. Pasak gydytojo, po operacijos skausmas taip pat aplanko ne visus.

Kiek laiko užtruks gydymas implantais?

Individualią gydymo trukmę gydytojas gali nustatyti po apžiūros sudaręs išsamų gydymo planą. Priklausomai nuo paciento dantų ir kaulo būklės, gali būti reikalingos papildomos procedūros. Pats implanto įsodinimas dažniausiai užtrunka apie 20 minučių. Laikini dantys dažniausiai uždedami to pačio vizito metu. Nuolatiniai protezai sudedami po 3-5 mėnesių.

Ar implantai nesiskirs nuo likusių dantų?

Ne. Vainikėlio spalva parenkama naudojant skaitmeninį spalvos nustatymo būdą, kuris leidžia labai tiksliai atkurti Jūsų nuosavų dantų spalvinę gamą, todėl dirbtinis dantis nesiskirs nuo likusių Jūsų dantų.

Kaip elgtis po dantų implantavimo?

 • Procedūros dieną būtina vengti karšto maisto ir gėrimų. Valgyti galima tik šiltą maistą;
 • Procedūros dieną negalima skalauti burnos ertmės dantų skalavimo skysčiu;
 • Procedūros dieną rekomenduojama nerūkyti ir nevartoti alkoholinių gėrimų;
 • Antrą parą po procedūros rekomenduojama pradėti skalauti burną distiliuotu vandeniu arba burnos skalavimo skysčiu: 2 kartus per dieną (ypač po valgio), 5–7 d.;
 • Operacijos dieną vengti sunkaus fizinio, protinio darbo;
 • Vieną savaitę po chirurginių procedūrų apnašas nuo žaizdos reikia valyti specialiu šepetėliu;
 • Iškilus bet kokiems klausimams, skambinti į kliniką tel. +370 610 11 222.

Iš ko gaminami implantai?

Dantų implantai gaminamas iš titano, o ant implantų pritvirtinama bemetalės keramikos karūnėlės iš cirkonio. Laikinas protezas, kurį pacientas nešioja tol, kol susiformuos dantenos, gaminamas klinikoje vizito metu – tad žmogus dažniausiai jau tą pačią dieną po procedūros išeina su dantimis ir gali šypsotis, valgyti.

Jei netekau vieno danties, ar būtina jį pakeisti implantu?

Netekus danties palikti burną be jokio protezo arba implanto nerekomenduojama. Palikus tarpą (defektą), gretimi dantys netenka savo atramos, ir iš lėto ima keisti savo padėtį, svyrą į ertmę, taip pat nevienodai pasiskirsto kramtymo krūvis, todėl vieni dantys dėvisi greičiau nei kiti.

Kas yra momentinis ir belopis implantų įsodinimas?

 • Momentinis implantų įsodinimas. Šios procedūros metu beviltiškas dantis pašalinamas, o į jo vietą iškart įsriegiamas implantas, ant kurio tvirtinamas laikinas dantis. Po momentinio implanto įsodinimo burnoje nelieka danties traukimo metu atsirandančios ilgai gyjančios žaizdos – ją užpildo implantas ir laikinas dantis. Taigi tokios procedūros metu maksimaliai išsaugomas žandikaulis ir dantenos (nedaromas pjūvis, neatidengiamas kaulas). Žaizda greitai gyja, pacientui nė dienos netenka būti be danties. Po kelių mėnesių laikinas dantis pakeičiamas nuolatiniu vainikėliu. Kadangi toks gydymas dažniausiai yra greitas ir neskausmingas, vieno vizito metu galima gydyti iš karto kelis dantis.
 • Belopis implantų įsodinimas – tai metodika, kuri pasižymi minimalia invazija. Prieš įsodinant implantą, dantenose atveriama labai nedidelė ertmė, atitinkanti implanto skersmenį. Po procedūros pacientas nepatiria nemalonių pojūčių – uždegimo, tinimo ir pan., nereikia ilgą laiką gerti skausmą malšinančių vaistų ar antibiotikų. Procedūra trunka maždaug 30 minučių. Ant implanto uždedamas laikinas danties vainikėlis. Po šios procedūros jau turėsite gražų ir funkcionalų dantį, galėsite valgyti, gerti, šypsotis. Po kelių mėnesių laikinas danties vainikėlis keičiamas nuolatiniu protezu – dantų karūnėle su keramikos apdaila.

Jei netekau daugelio (visų) dantų, ar pavyks juos atkurti implantais?

Taip. Tokiu atveju, dažniausiai taikoma pažangi All-on-4® gydymo metodika, kai į žandikaulį įsriegiami keturi titano implantai, kurie veikia kaip atraminiai taškai, o ant jų prisukami dirbtiniai dantys.

Implantacijos kainos

„Nobel Biocare®“ implantas 860 €
„Nobel Biocare®“ NobelPearl™ (Cirkonio implantas) 1200 €
„Nobel Biocare®“ N1™ 960 €
All-on-4® (I etapas (implantacija): 4 implantai, laikini dantys 10 vnt.) 5000 €
„Nobel Biocare®“ N1™ (II etapas (protezavimas): nuolatiniai dantys 12 vnt.) nuo 3500 €
Gydymas Trefoil™ sistema (apatinis žandikaulis, 3 implantai, nuolatiniai dantys) 5000 €
Sedacija (1 žandikaulis) (su anesteziologu) 350 €
Sedacija (2 žandikauliai) (su anesteziologu) 550 €

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos.

Implantacijos kainos

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos.

IMPLANTAVIMO SPECIALISTAI
Kontaktai
Darbo laikas

Darbo dienomis
8.00 – 20.00 val.

Šeštadieniais
9.00 – 14.00 val.
(Tik su išankstine rezervacija)

Send this to a friend