lt

Dantų implantai – tai laiko patikrinta, plačiai išbandyta dantų atkūrimo technologija, leidžianti džiaugtis atkurtais dantimis bei ilgalaikiais rezultatais.

Istorikų teigimu, pirmo dantų implantacija, kokia yra atliekama šiais laikais, įvyko 1809 metais, kuomet į ištraukto danties alveolę buvo įstatytas auksinis implantas ir, prieš pritaikant protezą, buvo paliktas „sugyti“.

Viskas pasikeitė tik šeštajame dešimtmetyje, kai švedų chirurgas Peras Ingvaras Branemarkas pradėjo tyrinėjimus kaulo gijimo ir regeneracijos srityje bei atrado, jog titanas yra geriausiai priimamas žmogaus organizme, norint keisti natūralius dantis į dirbtinius, įsodinant titaną į natūralų kaulą. Procesas pavadintas osteointegracija, kaulo susijungimu bei pirmą kartą panaudotas 1965 metais, įstačius dantų implantus su titanu švedui Gosta Larrsonui. Implantai tarnavo iki pat gyvenimo pabaigos bei pradėjo modernų dantų implantavimo metodo erą. Šiais laikais dantų implantavimas yra pažangiausias ir patikimiausias dantų protezavimo metodas.

Kas yra dantų implantai, implantavimas?

Dantų implantai tai titaninis sraigtas, kuris yra implantuojamas kaip pakaitinė danties šaknis į žandikaulio kaulą. Į sraigtą yra įtvirtinamos metalinės šaknys, kurioms sugijus su žandikaulio kaulu, susidaro tvirta atrama, ant kurios bus tvirtinamas fiksuotas arba nuimamas danties pakaitalas. Dantų implantai suteikia galimybę atkurti visą dantį nuo šaknies iki vainikėlio, skirtingai nei dantų protezavimas, kuris atkuria tik danties vainiką, t.y. matomą danties dalį.

Dantų implantacijos trukmė priklauso nuo implanto tipo bei žandikaulio kaulo būklės, visa procedūra gali trukti ilgiau nei 6 mėnesius.

ALL-ON-4® metodika

ALL-ON-4® technologija leidžia atkurti ir pakeisti trūkstamus dantis vos su keturiais dantų implantais, įsriegtais žandikaulyje bei leidžia pritvirtinti visą dantų tiltą. Ši gydymo metodika suteikia galimybę pacientams maksimaliai išnaudoti kramtymo funkciją, jausti maisto temperatūrą ir skonį bei taip pat suteikia gražią šypseną.

Tai yra neišimama konstrukcija, todėl šie dantų implantai leidžia nebijoti aktyvių veiklų. Svarbu tai, jog ši technologija leidžia dantis atkurti per vieną dieną, todėl neskausmingai ir greitai, pacientai gali džiaugtis naujais dantimis.

„Zygoma“ dantų implantai

Šie dantų implantai, nors ir nėra naujausia technologija, tačiau tampa vis labiau populiaresnis pasirinkimas. Ši procedūra naudoja ilguosius skruostikaulinius implantus „Zygoma“, kurie naudojami norint atkurti atrofavusius viršutinio žandikaulio dantis. Šie dantų implantai yra ilgesni nei įprastiniai bei yra tvirtinami tankiame skruostikaulio kaule. Verta žinoti, jog šis metodas netaikomas, kai žandikaulio srityje yra pakankamai kaulo, norint pritvirtinti implantus įprastiniu būdu.

Dantų implantų privalumai

Atlikus gydymą bei laikantis kruopščios, tinkamos priežiūros, dantų implantai yra puiki investicija į pasitikėjimą savimi, estetinę išvaizdą bei galimybę komfortiškai gyventi. Taip pat jie dažniausiai tarnauja visą gyvenimą, yra ilgaamžiai, stabdo danties tirpimą bei nepažeidžia šalia esančių dantų. Verta paminėti, jog dantų implantai maksimaliai sugrąžina kramtymo funkciją bei atrodo lyg būtų natūralus dantys. Taip pat gijimo komplikacijos yra retos, todėl dantų implantai yra geras pasirinkimas, norint turėti naujus, gražius bei funkcionalius dantis.