Dantų plombavimas

dantu-plombavimo-paslaugos

Dantų plombavimas yra būtinas, kai dantyje dėl karieso atsiranda kariozinė ertmė – skylutė. Odontologas išvalo šią ertmę ir ją užpildo plombine medžiaga, atkuria funkcionalią danties formą ir sugrąžina jam estetinį vaizdą. Laiku neužplombavus danties, kariozinė ertmė didėja ir pacientas pajunta skausmą, uždelsus per ilgai – gali prireikti dantį išrauti.

Estetinis dantų plombavimas

Šiuolaikinėje odontologijoje visos plombavimo procedūros atliekamos paisant estetikos – nesvarbu, ar plombuojami šypseną puošiantys priekiniai, ar mažiau matomi šoniniai (krūminiai) dantys. Estetinio plombavimo metu atkuriami pažeisti dantų audiniai (kariesas, sena plomba), taip pat koreguojama dantų forma, spalva.

Estetiškai plombuojant galima:

  • atkurti nudilusius, nusidėvėjusius dantų paviršius;
  • panaikinti tarpus tarp dantų;
  • pakoreguoti dantų nelygumus;
  • pakeisti dantų formą, spalvą;
  • atstatyti nuskilusius ar ėduonies pažeistus dantis.

Kaip plombuojami dantys?

Prieš daugumą odontologinių procedūrų, taip pat ir karieso gydymą, yra atliekama diagnostika. Klinikoje „Dantų harmonija“ yra visos reikalingos diagnostikos priemonės parinkti tinkamą ir efektyvų gydymą. Apžiūrint ir gydant kariesą, plombuojant, „Dantų harmonijos“ gydytojai odontologai gali naudotis intraoraline kamera, „CarieScan“ aparatu, mikroskopu, rentgeno vieno danties (dentaline) ar visų dantų (panoramine) nuotraukomis. Daugiau apie diagnostiką, galite pasiskaityti ČIA.

Jeigu reikia, atliekamas nuskausminimas. Pašalinus pažeistus danties audinius, danties ertmė yra paruošiama plombavimui. Plombavimo metu, remiantis natūralia danties anatomija, plombinė medžiaga yra sluoksniuojama. Iš pradžių dedama minkštesnė plombinė medžiaga, panaši į dentiną, o ant viršaus uždedamas kietas emalio sluoksnis. Taip atkuriama natūrali danties struktūra – minkštesnė plomba viduje nekliudo kramtant, o kietas emalis užtikrina, kad dantis bus tvirtas ir mažiau dėvėsis. Šiais laikais emalio spalva parenkama kiekvienam pacientui individualiai, todėl plombuotų dantų spalva, žvelgiant plika akimi, nesiskiria nuo natūralių.

Plombų rūšys. Kokią pasirinkti?

Šiuolaikinėje odontologijoje plomboms naudojamų medžiagų gausa tikrai didelė. Vieno atsakymo, kokią plombą pasirinkti nėra. Tik odontologas gali parinkti funkciškai ir estetiškai tinkamiausią variantą. Jeigu pacientui įdomu, gydytojas odontologas vizito metu gali jam suteikti informaciją ir paaiškinti, kuri plomba jo atveju yra tinkamiausia ir kodėl.

Laikinoji plomba. Kada ji naudojama?

Laikinoji dantų plomba naudojama tada, kai dėl vienų ar kitų priežasčių gydymas trunka ilgiau nei vieną vizitą, pvz. kuriam laikui dedamas gydomasis pamušalas arba „marinamas“ nervas tolimesniam endodontiniam gydymui. Tuomet iki kito vizito dedama laikinoji plomba. Ji apsaugo ertmę nuo maisto,  šalčio ar karščio bei kitų dirgiklių. Pats laikinosios plombos pavadinimas pasako, kad tai tėra laikinas sprendimas – ji nėra tokia tvari kaip nuolatinė plomba. Dėl to ilgai nešioti laikinosios plombos nederėtų – geriausiai atvykti tuomet, kai yra paskirtas kitas vizitas ir pratęsti numatytą gydymą.

Plombų priežiūra. Kaip elgtis po plombavimo?

Norint kuo ilgiau išlaikyti nepakitusias, gražias ir tvirtas plombas, jas reikia tinkamai prižiūrėti. Nors plombuotas dantis yra sutvarkytas taip, kad būtų atkurtos visos jo natūralios funkcijos bei išvaizda, vis dėlto toks dantis dėvisi šiek tiek greičiau. Be to, neprižiūrimas gali prarasti blizgesį, ant jo lengviau kaupiasi apnašos. Todėl ypač svarbi gera burnos ertmės higiena. Rekomenduojama bent kartą per metus ar pusmetį (priklauso nuo individualios situacijos) atlikti burnos higienos procedūrą. Jos metu, jeigu reikia, plombos yra nupoliruojamos ir taip prailginamas jų tarnavimo laikas.

Pacientai klausia

Dantų kanalų gydymo kainos

Vieno kanalo gydymas (paslauga atliekama su mikroskopu) 180 €
Dviejų kanalų gydymas (paslauga atliekama su mikroskopu) 270 €
Trijų kanalų gydymas (paslauga atliekama su mikroskopu) 380 €
Vieno kanalo pergydymas (paslauga atliekama su mikroskopu) 200 €
Dviejų kanalų pergydymas (paslauga atliekama su mikroskopu) 330 €
Trijų kanalų pergydymas (paslauga atliekama su mikroskopu) 470 €
Įkloto kaiščio šalinimas kanalo pergydymo metu, kalcifikuoto kanalo praėjimas (paslauga atliekama su mikroskopu) 30 - 90 €
Vidinis danties balinimas (vienas seansas, paslauga atliekama su mikroskopu) 80 €

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos

Dantų plombavimo kainos

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos

GYDYTOJAI SPECIALISTAI
Kontaktai
Darbo laikas

Darbo dienomis
8.00 – 20.00 val.

Šeštadieniais
9.00 – 14.00 val.
(Tik su išankstine rezervacija)

Send this to a friend