lt

Šypsena – vienas iš pirmųjų dalykų, kurį pastebime kitame žmoguje. Nuskilę, susidėvėję ar pažeisti karieso (ėduonies) dantys žmogui gali apsunkinti kasdienį gyvenimą ir sukelti nepasitikėjimą savimi. Šių problemų sprendimui klinika „Dantų harmonija“ siūlo rinktis estetinį plombavimą –  pažeistų dantų audinių atkūrimą.

Kas tai?

Estetinis plombavimas – minimaliai invazinė, tačiau ypatingo kruopštumo reikalaujanti procedūra, rekomenduojama pacientams, patyrusiems traumas, kai dantys yra pažeisti (nulūžę, aptrupėję), besiskundžiantiems pakitusia natūralia dantų spalva, vizualiai neestetiškais ir pažeistais karieso dantimis. Jeigu dantų pažeidimai nėra itin rimti ir įsisenėję, ši procedūra, atliekama nepažeidžiant danties audinių, o šlifuojant tik paviršių. Tai optimalus variantas norint vėl šypsotis drąsiai ir atvirai.

Klinikoje „Dantų harmonija“ atliekamo estetinio plombavimo metu atstatomos dantų vagelės, kauburėliai, galima išlyginti dantų lanką, pasirinkti jų formą ir spalvą. Procedūra yra tinkama ir priekiniams, ir krūminiams dantims. Vienu metu galima plombuoti iki 6 dantų, todėl puikiam rezultatui pasiekti nereikės daugybės vizitų. Tai greitas ir neskausmingas procesas, nes vieno danties plombavimas trunka maždaug valandą, o procedūros metu naudojami nuskausminamieji.

Estetinio plombavimo privalumai

  • Ilgaamžiškumas – estetinio plombavimo rezultatai gali išsilaikyti 5–7 metus ir ilgiau, jeigu dantų priežiūra yra tinkama.
  • Draugiška kaina – estetinis plombavimas kainuoja pigiau nei estetinis dantų protezavimas vainikėliais ar restauracija laminatėmis.
  • Natūralus rezultatas – plombavimo metu dantis atkuriamas dedant sluoksnį po sluoksnio medžiagos, imituojančios natūralų danties audinį, atkartojant smulkiausias detales, spalvą, nepažeidžiant danties audinių.
  • Greitas pokytis – užteks kelių vizitų, kad susigrąžintumėte savo šypseną, nes procedūra atliekama greitai, vieno apsilankymo metu galima restauruoti kelis dantis.

Estetinio plombavimo svarba

Bet kokį, net ir patį smulkiausią, dantų pažeidimą būtina tvarkyti nedelsiant, nes tai gali sukelti dar rimtesnių sveikatos problemų ar net prasidėti dantų irimo etapas. Negydomi dantys ypač sujautrėja, netenka savo atsparumo bakterijoms, o jų audiniai yra palankūs ertmių atsiradimui. Laiku pasirinkęs estetinį plombavimą, pacientas gali apsaugoti savo dantis nuo neatitaisomos žalos.

Dantų priežiūra po procedūros

Jei norite, kad estetinio plombavimo rezultatai džiugintų ilgai, būtina tinkama burnos ertmės higiena. Dieną po plombavimo nereikėtų vartoti dažančių maisto produktų – tai gali pakeisti plombų spalvą, dėl rūkymo dantys taip pat gali kaupti pigmentines apnašas. Griežtai rekomenduojama vengti kietų maisto produktų, dėl jų dantys gali nuskilti.

Rinkdamiesi dantų pastą, atkreipkite dėmesį į sudėtį – naudokite kuo mažesnio abrazyvumo, nebalinančią, be rūgšties, sodos, chlorheksidino ir žolelių. Skalavimo skystį patariama rinktis be alkoholio, jis skatina plombinių medžiagų mikropralaidumą, o dantų šepetėlį – minkštą arba labai minkštą.

Jeigu jaučiate diskomfortą, skausmą ar norite pasikonsultuoti dėl estetinio plombavimo, „Dantų harmonijos“ specialistai visada pasiruošę atsakyti į jūsų klausimus ir parengti gydymo planą.