Dantų protezavimas – tai procesas, kurio metu yra atkuriami žmogaus dantys. Pirminis protezavimo tikslas – sugrąžinti visavertę dantų kramtymo funkciją.
Dantų protezavimas naudojamas:
atkuriant prarastus dantis;
restauruojant nuskilusius dantis;
sustiprinant nusilpusius, trapius ar negyvus dantis;
gerinant estetinį dantų vaizdą. Apie estetinį protezavimą daugiau skaitykite ČIA
Skaityti daugiau
Visai nepagrįstai žodis „protezai“ dažnai gąsdina žmones ir asocijuojasi su „dantimis stiklinėje“. Šiuolaikinius dantų atkūrimo būdus labiau tiktų vadinti ne protezavimu, o dantų restauravimu. Šiandien prarastus dantis gali pakeisti nuolatiniai, patvarūs, patogūs ir puikiai atrodantys dirbtiniai dantys, kuriais 100 proc. atkuriama kramtymo funkcija. Su jais žmogus gali vėl valgyti mėgstamą maistą bei plačiai šypsotis. O silpnus, patamsėjusius dantis šiandien galima sustiprinti bei apsaugoti nuo dėvėjimosi ar nuskilimo keramikos laminatėmis, kurios nesiskirs nuo likusių dantų ar net padės sukurti nuostabią šypseną.
Parinkti tinkamiausią gydymo būdą gali tik gydytojas odontologas. Mūsų klinikos tikslas – padėti pacientams pasirinkti tinkamą, reikalingą gydymą ir kokybiškai jį atlikti.
Kodėl būtina atkurti prarastus dantis?
Dantis – nors ir mažas, bet labai svarbus mūsų organas. Dantų netekimas gali lemti įvairias sveikatos bei psichologines problemas:
sunku atsikąsti ar sukramtyti maistą, todėl dažnai tenka atsisakyti mėgstamų patiekalų;
patiriamas pasikartojantis diskomfortas, nes maistas stringa prarastų dantų ertmėse;
valgymas virsta varginančia prievole;
nekokybiškai sukramtytas maistas gali sukelti virškinimo sutrikimus;
ilgainiui pasikeitusi žmogaus išvaizda;
galimas žandikaulio tirpimas;
žmogus vengia šypsotis, nejaukiai jaučiasi bendraudamas su aplinkiniais.
Dantų protezavimas
Pvz., netekus vieno danties, šalia ertmės esantys dantys svyra į jos pusę.
Skaityti daugiau
Jei netekote tik vieno danties, geriausiai jį atkurti ant implanto pritvirtinta danties karūnėle. Kodėl negalima numoti ranka?
jei viršuje yra likęs iškritusio apatinio danties „porininkas“, netekęs savo atramos, viršutinis dantis ima iš lėto slinkti žemyn;
greta atsivėrusios kiaurymės esantys dantys pamažu ima svirti į tuščią ertmę, todėl iškrypsta, susidaro netaisyklingos nišos. Šias nišas sunku išvalyti, jose lengviau kaupiasi apnašos ir bakterijos, dantys ima greičiau gesti, o pasiekti gedimo vietą ir sutaisyti tokius pasvirusius dantis gali būti sudėtinga;
uždelsus atkurti iškritusį dantį, pirmiausiai gali reikėti breketais ištiesinti į ertmę pasvirusius gretimus dantis ir tik po to implantuoti – todėl procedūra užtruks kur kas ilgiau ir bus brangesnė;
naudojant belopę, momentinę implantų įsodinimo metodiką jau po pirmojo vizito iš klinikos išeisite su gražiu ir funkcionaliu laikinu dantimi, iškart galėsite gerti, valgyti, šypsotis.
Jei trūksta kelių dantų, kramtymas tampa kur kas mažiau efektyvus, gali nukentėti žodžių tarimas ar netgi kilti apatinio žandikaulio sąnario problemų. Gretimi dantys ima krypti į tuštumos pusę, be to, patiria didesnę apkrovą, taigi, laikui bėgant, rizikuojate netekti ir daugiau dantų.
Kokie yra protezavimo būdai?
Dantis restauruoti galima dviejų rūšių protezais: neišimamais (fiksuotais) ir išimamais.
Neišimami dantų protezai:
Protezai tvirtinami ant implantų. Apie dantų implantavimą daugiau skaitykite ČIA.
Vainikėliai. Jie gali būti kelių rūšių: bemetalės keramikos, cirkonio oksido, metalo keramikos.
Dantų protezų tiltai. Jie tvirtinami ant nušlifuotų, greta tuščios ertmės esančių dantų.
Išimami dantų protezai:
Lanko atramos protezai („biugeliai“).
Plokštelės.
Kaip išsirinkti tinkamus protezus?
Apžiūrėjęs paciento dantis, išklausęs jo poreikius ir atlikęs diagnostiką, gydytojas odontologas konsultacijos metu pacientui pasiūlo galimus protezavimo būdus. Tinkamą protezavimą lemia ne tik gydytojo patirtis, medžiagų kokybė, bet ir klinikoje naudojamos technologijos. Klinikoje „Dantų harmonija“ naudojamos vienos moderniausių burnos bei dantų diagnostikos ir protezų gaminimo technologijos:
Diagnostikai naudojame: 3D kompiuterinę tomografiją, skaitmenines panoramines ir dentalines rentgeno nuotraukas.
Klinikos „Dantų harmonija“ CAD/CAM dantų protezų laboratorijoje preciziškai ir tiksliai kompiuteriu sumodeliuojame bei pagaminame dantų protezus.
„Dantų harmonija“ – pirmoji klinika Vilniuje įsigijusi „NobelProcera“ skenerį. Šis skeneris leidžia pagreitinti ir kontroliuoti dantų gaminimo procesą – mes galime užtikrinti kokybę viso proceso metu.
Tokia komplektacija klinika „Dantų harmonija“ išsiskiria net ir Baltijos šalyse.
Daugiau apie klinikos dantų protezų CAD/CAM laboratoriją ir jos technologijas skaitykite ČIA.
Dantų atkūrimas ant implantų
Dantų implantai, jų įsodinimas – tai pažangiausia, patikimiausia ir ilgaamžiškiausia šiuolaikinė prarastų dantų atkūrimo technologija. Tik su dantų implantais įmanoma atkurti visą dantį nuo šaknies iki vainiko.
Iš ko susideda dantų implantai?
Implantas yra mažas metalinis varžtelis, sriegiamas į žandikaulį. Juo pakeičiame natūralią danties šaknį. Dantų implantai gaminami iš titano. Šis metalas labiausiai tinka žmogaus organizmui: nesukelia alerginės, atmetimo reakcijos, puikiai „suauga“ su žandikaulio kaulu.
Po minimaliai invazinės procedūros, prie implanto tvirtinamas dirbtinis dantis, kuris nei funkcija, nei išvaizda nesiskiria nuo natūralaus danties.
Iliustracijoje pateiktas dantų implanto palyginimas su tikru dantimi.
Dantų implantų privalumai
Klinikoje „Dantų harmonija“ naudojamiems implantams suteikiama viso gyvenimo garantija.
Dantų implantais atkuriamas 100 proc. kramtymo efektyvumas. O dantų plokštelė atkuria tik maždaug apie 30-40 procentų kramtymo efektyvumo.
Ant dantų implantų atkurti dantys yra neišimama konstrukcija.
Estetiškas sprendimas.
Daugiau apie dantų implantavimą ir dantų implantų privalumus skaitykite ČIA
Dantų atkūrimas vainikėliais
dantu vainikeliai
Iliustracijoje pavaizduotas dantų vainikėlis
Restauruoti dantis vainikėliais rekomenduojama šiais atvejais:
kai dėl daugybės plombavimų dantis praranda savo spalvą ir formą;
kai reikia apsaugoti dantį, kad šis nenulūžtų;
kai siekiama atkurti jau nulūžusį dantį.
Dantų vainikėlių privalumai:
padeda atkurti natūralią danties formą;
sustiprina ir apsaugo nuo galimo lūžimo silpną dantį;
padeda atkurti prastai atrodančio danties estetinį vaizdą;
sukuria atramą gretimiems dantims.
Dantų vainikėlių rūšys:
Cirkonio oksido vainikėlis – šiuo metu pati moderniausia vainikėlių rūšis. Toks vainikėlis puikiai dera su žmogaus organizmo audiniais, nesukelia alergijų. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę iš cirkonio oksido gaminti labai tikslius protezus – dirbtinius dantis. Gaminant vainikėlius pagal šią technologiją, pirmiausia skenuojamas paruoštas dantis. Tuomet kompiuteriu modeliuojamas būsimas vainikėlio karkasas. Vėliau iš vienalytės cirkonio oksido masės blokelio frezuojamas („išdrožiamas“) vainikėlio karkasas. Galiausiai jis sinterizuojamas, padengiamas porceliano mase.
Pagrindiniai cirkonio oksido vainikėlio privalumai:
cirkonis – skaidrus kaip ir natūralus dantis. Net ir neoninėje šviesoje cirkonio oksido dantis atrodys natūraliai. Atskirti tokį dantį nuo kitų Jūsų dantų bus labai sunku. Tai itin svarbu atkuriant priekinius dantis, ypač gaminant jų tiltus;
toks vainikėlis nesukelia dantenų uždegimo aplink restauruojamą dantį, nes jį apgaubia labai tiksliai, todėl sumažėja karieso tikimybė vainikėlio pakraščiuose.
Bemetalės keramikos vainikėlis gaminamas vien iš patvarios keramikos masės (porceliano), jo sudėtyje nėra metalo. Porceliano masė atspindi šviesą ir yra iš dalies skaidri, todėl šiuo vainikėliu atkurtas dantis savo išvaizda labai artimas natūraliems dantims.
Pagrindiniai bemetalės keramikos vainikėlio privalumai:
puikus estetinis vaizdas;
biologinis suderinamumas su burnos ertmės audiniais, nesukelia alergijos.
Bemetalės keramikos vainikėliu dažniausiai siūloma atkurti pavienius priekinius dantis, kai šie nuskyla, yra silpni ar praranda sveiko danties spalvą. Jei pacientas laikosi visų gydytojo nurodymų ir prižiūri bemetalės keramikos dantis, jie tarnauja maksimaliai ilgai.
Kas yra laikini vainikėliai?
Laikini vainikėliai tvirtinami tik trumpam laikui – kol vyksta gijimo procesas. Pagrindinė šių vainikėlių paskirtis – apsaugoti nušlifuotą dantį ir dantenas nuo galimo aplinkos poveikio bei laikinai atkurti estetinį vaizdą.
Skaityti daugiau
Šie vainikėliai negali būti nešiojami nuolat, nes yra nepatvarūs, po tam tikro laiko gali pakeisti spalvą, sukelti dantenų uždegimą. Be to, šie vainikėliai sugeria aplinkos kvapus, todėl gali imti sklisti nemalonus kvapas iš burnos. Laikini vainikėliai fiksuojami tik laikinu cementu.
Trys žingsniai nuo laikino iki nuolatinio vainikėlio:
1. Pirmasis žingsnis:
danties spalvos nustatymas;
danties nušlifavimas;
burnos atspaudo pagaminimas;
laikino vainikėlio pritvirtinimas.
2. Antrasis žingsnis:
vainikėlio taikymas, spalvos patikra burnoje.
3. Trečiasis žingsnis:
nuolatinis įcementavimas.
Dantų atkūrimas dirbtinių dantų tiltais
Prarastų dantų restauravimas dirbtinių dantų tiltu gali būti taikomas tuomet, kai pacientas netenka vieno ar kelių greta esančių dantų. Tokio gydymo metu nušlifuojami du greta prarasto danties esantys dantys ir prarasto danties ar kelių dantų tarpas užpildomas protezu, t.y. ant atraminių dantų „pakabinamas“ dirbtinių dantų tiltas – jis vadinamas tarpine dalimi. Tarp tarpinės dalies ir dantenų visuomet lieka nedidelis tarpelis, kuriam reikia skirti ypatingą dėmesį valantis dantis.
Dirbtinių dantų tiltas
Paveikslėlyje pavaizduotas dirbtinių dantų tiltas
Skaityti daugiau
Visi atraminiai dantys turi būti sveiki, be infekcijos židinių. Jei aplink esančios dantenos nėra visiškai sveikos, prieš restauravimą būtinas periodontologinis gydymas.
Vis dėlto šiais laikais kokybiškesnis ir ilgaamžiškesnis gydymas yra atkūrimas dantų implantais. Tokiu atveju nėra šlifuojami šalia esantys dantys, krūvis dantims pasiskirsto tolygiai, be to nelieka tarpo, kuriame kauptųsi maistas, mažėja kaulo tirpimo rizika.
Dantų atkūrimas lanko atramos protezais ar plokštele
Lanko atramos protezai – tai jau nuimamų protezų rūšis. Jie sudaryti iš metalinės jungties ir dirbtinių dantų. Kitaip nei restauruojant dantis protezų tiltais, naudojant lanko atramos protezus šlifuoti greta kiaurymės esančių dantų nereikia. Tai itin svarbu, kai šie dantys yra visiškai sveiki. Tačiau, nepaisant šių privalumų, lanko atramos protezai – tai vis dėlto „išimami dantys“, kuriuos stipriai lenkia dantų implantai ir jų teikiamas komfortas.
Skaityti daugiau
Lanko atramos protezai kur kas pranašesni už plokšteles:
Jie patikimiau pritvirtinami burnoje;
Prie jų lengviau prisitaikyti, pacientas jaučiasi komfortiškiau;
Plokštelė yra kelių milimetrų storio, todėl gali spausti, trinti, sutrikdyti skonio jutimą. Viršutinio lanko atramos protezo metalinė jungtis yra tik apie 0,2 mm. storio, taigi uždengiama mažesnė burnos dalis, geriau jaučiamas skonis, patiriama mažiau nemalonių pojūčių.
Tai – vienas iš pigesnių gydymo būdų. Anksčiau kitokių ir nebūdavo. Nepaisant to, kad lanko atramos protezai bei plokštelės tobulėja, visame pasaulyje jos naudojamos vis rečiau. Jos dažnai neatitinka šių dienų pacientų poreikių. Kaip modernią ir kokybišką alternatyvą pacientai vis dažniau renkasi dantų atkūrimą dantų implantais.
Estetinio protezavimo kainos
Sluoksniuota stiklo keramikos laminatė
850 €
Presuota keramikos laminatė (E-max laminatė su keramikos apdaila)
700 €
Šypsenos pasimatavimas (DSD)
250 €
Dantų kapa
80 - 400 €
Dantų protezavimo kainos
Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos
Mes savo interneto svetainėje naudojame slapukus, siekdami suteikti jums tinkamiausią aptarnavimą, prisimindami jūsų pasirinktis ir pakartotinius apsilankymus. Paspaudę „Sutinku“, jūs sutinkate leisti naudoti VISUS slapukus. Tačiau galite pereiti į Slapukų nustatymus ir valdyti savo sutikimo parinktis.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai jūsų naršymui svetainėje pagerinti. Slapukai, priskiriami būtinųjų kategorijai, išsaugomi jūsų naršyklėje, kadangi jie būtini, norint naudotis pagrindinėms interneto svetainės funkcijomis. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių slapukus, padedančius analizuoti ir suprasti, kaip jūs naudojatės šia svetaine. Šie slapukai bus saugomi jūsų naršyklėje tik gavus jūsų sutikimą. Jūs galite pasirinkti uždrausti šių slapukų naudojimą. Tačiau kai kurių šių slapukų atsisakymas gali turėti įtakos jūsų naršymo kokybei.
Būtinieji slapukai yra absoliučiai būtini tinkamam interneto svetainės funkcionavimui. Šie slapukai anonimiškai užtikrina svetainės funkcionalumą ir saugumo savybes.
Slapuko pavadinimas
Trukmė
Paskirtis
ls_smartpush
2 mėn.
Šį slapuką įdeda Litespeed serverio paslaugos teikėjas. Šis slapukas leidžia serveriui išsaugoti nustatymus ir pagerinti svetainės veiklą.
cookielawinfo-checkbox-advertisement
1 metai
Šį slapuką įdeda BDAR slapukų naudojimo sutikimo įskiepis. Jame įrašomas vartotojo sutikimas naudoti „Reklaminius“ slapukus.
__cfduid
1 mėn.
Šį slapuką naudoja cdn paslaugos, pavyzdžiui, CloudFare, identifikuojant skirtingus klientus, kurie naudojasi bendru IP adresu, ir taikant saugumo nustatymus klientų bazei. Jis neatitinka jokio vartotojo ID interneto programoje ir nesaugo jokios asmeniškai identifikuojamos informacijos.
viewed_cookie_policy
11 mėn.
Šį slapuką įdeda BDAR slapukų naudojimo sutikimo įskiepis, ir jame saugoma informacija, ar vartotojas yra davęs sutikimą naudoti slapukus. Jame nesaugomi jokie asmens duomenys.
cookielawinfo-checkbox-necessary
11 mėn.
Šį slapuką įdeda BDAR slapukų naudojimo sutikimo įskiepis. Slapukas naudojamas saugoti vartotojo sutikimui naudoti „Būtinuosius“ slapukus.
cookielawinfo-checbox-functional
11 mėn.
Šį slapuką įdeda BDAR slapukų naudojimo sutikimo įskiepis. Slapukas saugo vartotojo sutikimą naudoti „Funkcinius“ slapukus.
cookielawinfo-checkbox-performance
11 mėn.
Šis slapukas yra naudojamas "GDPR Cookie Consent" įskiepio. Šis slapukas yra naudojamas kaupti vartotojų sutikimui šioje kategorijoje.
cookielawinfo-checbox-analytics
11 mėn.
Šį slapuką įdeda BDAR slapukų naudojimo sutikimo įskiepis. Slapukas saugo vartotojo sutikimą naudoti „Analitinius“ slapukus.
cookielawinfo-checbox-others
11 mėn.
Šį slapuką įdeda BDAR slapukų naudojimo sutikimo įskiepis. Slapukas saugo vartotojo sutikimą naudoti „Kitus“ slapukus.
Funkciniai slapukai padeda užtikrinti tam tikrus funkcionalumus, pavyzdžiui, dalijimosi interneto svetainės turiniu su socialinės žiniasklaidos tinklais, atsiliepimų surinkimą ir kitas trečiųjų šalių funkcijas.
Veiksmų stebėjimo slapukai naudojami, siekiant suprasti ir išanalizuoti pagrindinius interneto svetainės veiklos rodiklius, kas padeda pagerinti svetainės lankytojų naršymo patirtį.
Slapuko pavadinimas
Trukmė
Paskirtis
YSC
sesija
Šį slapuką įdeda Youtube, ir jis naudojamas įterptųjų vaizdo įrašų peržiūroms sekti.
Analitiniai slapukai naudojami, norint suprasti, kaip vartotojai bendrauja su interneto svetaine. Šie slapukai padeda gauti informaciją iš duomenų apie lankytojų skaičių, atmetimo rodiklį, srauto šaltinį ir pan.
Slapuko pavadinimas
Trukmė
Paskirtis
_hjFirstSeen
30 min.
Šį slapuką įdeda Hotjar, jis skirtas naujo vartotojo pirmajam seansui identifikuoti. Jame saugoma reikšmė „teisinga/ klaidinga“, nurodanti, ar tai pirmas kartas, kai Hotjar pamatė šį vartotoją. Jį naudoja registracijos filtrai, identifikuodami naujo vartotojo seansus.
_gat_gtag_UA_1170872_23
1 min.
Google naudoja šį slapuką vartotojams atskirti.
_gid
1 diena
Šį slapuką įdiegia Google Analytics. Slapukas naudojamas saugoti informacijai apie tai, kaip lankytojai naudojasi interneto svetaine, ir padeda parengti analitinę ataskaitą apie interneto svetainės veikimą. Renkami duomenys apima lankytojų skaičių, šaltinį, iš kurio jie atėjo, ir puslapius, aplankytus anonimiškai.
_ga
2 metai
Šį slapuką įdiegia Google Analytics. Slapukas naudojamas lankytojų, seansų, kampanijos duomenų skaičiui nustatyti ir sekti naudojimąsi svetaine analitinės ataskaitos pateikimo tikslais. Slapukai saugo informaciją anonimiškai ir priskiria atsitiktine tvarka generuojamą numerį kiekvienam lankytojui identifikuoti.
Kiti išvardytoms kategorijoms nepriskiriami slapukai yra tie slapukai, kurie analizuojami, tačiau kol kas nepriskiriami jokiai kategorijai.
Slapuko pavadinimas
Trukmė
Paskirtis
_hjid
1 metai
Šį slapuką įdeda Hotjar. Šis slapukas įtraukiamas, kai klientas pirmą kartą užeina į puslapį, turintį Hotjar skriptą. Jis naudojamas, atsitiktine tvarka priskiriant vartotojui ID, kuris yra unikalus naršyklėje šiai svetainei. Tokiu būdu užtikrinama, kad duomenys apie elgseną paskesnių apsilankymų metu bus priskiriami tam pačiam vartotojo ID.
_hjAbsoluteSessionInProgress
30 min.
Šis slapukas naudojamas pirmajam vartotojo puslapio peržiūros seansui nustatyti. Tai slapuko nustatoma vėliavėlė, kurios reikšmė „Teisinga/Klaidinga“.
_hjIncludedInPageviewSample
2 min.
Hotjar slapukas. Šis seanso slapukas įdedamas, kad Hotjar žinotų, ar šis lankytojas įtrauktas į imtį, kuri naudojama generuojant pardavimų piltuvą.
_dc_gtm_UA-6277873-32
1 min.
Naudojamas užklausų greičiui padidinti. Patalpinamas per Google Tag Manager (Google Analytics)
Reklaminiai slapukai naudojami, pateikiant lankytojams atitinkamas reklamas ir vykdant rinkodaros kampanijas. Šie slapukai seka lankytojų veiksmus įvairiose interneto svetainėse ir surenka informaciją, leidžiančią pateikti konkrečiam vartotojui pritaikytas reklamas.
Slapuko pavadinimas
Trukmė
Paskirtis
_fbp
3 mėn.
Šį slapuką įdeda Facebook, ir jis naudojamas reklamai pateikti, prisijungus prie Facebook ar kitos skaitmeninės platformos, kurioje Facebook talpina reklamas po apsilankymo šioje interneto svetainėje.
fr
3 mėn.
Šį slapuką įdeda Facebook, kad galėtų rodyti atitinkamas reklamas vartotojams ir jas įvertinti bei pagerinti. Slapukas taip pat leidžia sekti vartotojo elgseną interneto svetainėse, kurios turi Facebook pikselį ar Facebook socialinį įskiepį.
test_cookie
15 min.
Šį slapuką įdeda doubleclick.net. Slapuko paskirtis – nustatyti, ar vartotojo naršyklė palaiko slapukus.
IDE
1 metai 24 dienos
Šį slapuką naudoja Google DoubleClick, jis saugo informaciją apie tai, kaip vartotojas naudojasi interneto svetaine ir bet kokia kita reklama, prieš apsilankydamas svetainėje. Naudojamas tam, kad vartotojams būtų pateikiamos tinkamos reklamos, atsižvelgiant į vartotojo profilį.
VISITOR_INFO1_LIVE
5 mėn. 27 dienos
Šį slapuką įdeda Youtube. Naudojamas sekti į svetainę įtrauktų YouTube vaizdo įrašų informacijai.
NID
6 mėn.
Šis slapukas naudojamas sudarant profilį, remiantis vartotojo interesais, ir parodo vartotojams personalizuotas reklamas.