lt

Dėl gausybės veiksnių (prigimtis, nelaimingi atsitikimai, rūkymas, nepakankama dantų priežiūra ir t.t.), metams bėgant, daugumos mūsų dantų išvaizda keičiasi. Retu atveju žmogus gali džiaugtis iš prigimties sveikais dantimis, kurių niekada neprireikė tvarkyti odontologui. Dažnu atveju problemos išsprendžiamos paprasčiausiu plombavimo būdu, tačiau būna atvejų, kai būtinas dantų protezavimas. Klinikoje „Dantų harmonija“ dažnai atliekama dantų protezavimo procedūra padeda pacientams vėl džiaugtis turiningu gyvenimu ir mėgiamu maistu.

Kas yra tas dantų protezavimas?

Dantų protezavimas – netekusių įprastos formos, spalvos ir funkcijos dantų atstatymas naudojant bemetalę keramiką ir cirkonį. Galima rinktis iš skirtingų rūšių dantų protezų – nuo fiksuotų (dantų vainikėliai, dantų protezų tiltai, protezai, tvirtinami ant implantų) iki išimamų protezų (plokštelės, lanko atraminiai protezai). Dažniausiai pacientams taikomas gydymas fiksuotais dantų protezais.

Tais atvejais, kai yra rimtas dantų pažeidimas ir būtina jų restauracija, naudojami – dantų vainikėliai. Dantis yra nugludinamas ir ant jo dedamas natūralų dantį atkartojantis vainikėlis. Jei sutrinka dantų funkcija ir pacientui sunku kramtyti, naudojami dantų tiltai. Šiuo atveju šlifuojami dantys esantys greta prarasto danties, o atsiradusi kiaurymė užpildoma protezu. Pats pažangiausias metodas, kurio metu nešlifuojami greta esantys dantys, – protezai, tvirtinami ant implantų. Šios procedūros metu implantas įsriegiamas į trūkstamo danties kiaurymėje esantį kaulą, o ant šio implanto uždedama karūnėlė.

Šiais laikais retai benaudojami išimami protezai, bet ir jie turi savų pliusų. Pavyzdžiui, mažesnė kaina. Tuomet, kai pacientas turi didelį dantų trūkumą, dėl kurio neįmanoma vykdyti implantacijos, naudojamos dantų plokštelės. Ekspertai pataria naudoti ne įprastas, o elastines plokšteles, kurios pagamintos minkštu elastiniu pagrindu, dėl to nuo šilumos jos suminkštėja ir lengviau prisitaiko prie burnos formos. Siekiant geriau užfiksuoti protezus naudojami lanko atraminiai protezai, kurie turi siauras metalines juosteles, kuriomis prie likusių dantų tvirtinasi apkabėlėmis su užraktais.

Besikreipiančiam pacientui dantų protezavimo metodas parenkamas individualiai, nes protezavimo nauda ne visada priklauso nuo kainos ir populiarumo. Kiekvienas pacientas turi savo istoriją, kuri yra savita, todėl privalu pasitarti, atlikti nuodugnius diagnostinius tyrimus prieš priimant sprendimą ir pasirenkant protezavimo metodą.

Kokius diagnostinius tyrimus atlieka klinika „Dantų harmonija“?

Pirmiausia klinikos specialistai pacientams atlieka dantų higienos, plombavimo ir kitas būtinas procedūras. Atlikus minėtas procedūras, padaromos skaitmeninės panoraminės ir dentalinės rentgeno nuotraukos, naudojant 3D kompiuterinės tomografijos technologiją. Esant poreikiui,  vykdomos konsultacijos su ortodontais, implantologais ir periodontologais. Atlikus šiuos veiksmus sudaromas paciento gydymo planas. Dantų protezai kompiuteriu projektuojami ir gaminami laboratorijoje, kurioje „NobelProcera“ skaitytuvas pagreitina ir kontroliuoja visą gamybos procesą.

Kiekvieną, kuris dvejoja dėl dantų protezavimo, bet norėtų vėl šypsotis ir pasitikėti savimi, „Dantų harmonijos“ specialistai kviečia kreiptis konsultacijai.