Šiuolaikinė odontologija, panaudodama pažangias naujoves, gali pasiūlyti įvairių ir saugių dantų balinimo būdų. Tiesa, kartais baltesnei šypsenai pakanka profesionalios burnos ertmės higienos procedūros, kurios metu nuo dantų paviršiaus ir iš tarpdančių nuvalomas pigmentinis apnašas ir atskleidžiama natūrali danties spalva, tačiau dažniau prireikia ir dantų balinimo procedūros.
Dantų spalvos pakitimas ir priežastys
Pieniniai dantys yra šviesesni už nuolatinius dantis, todėl balti dantys dažniausiai yra siejami su jaunatviška išvaizda. Su amžiumi nuolatiniai dantys tamsėja, įgauna gelsvą atspalvį arba gali tapti dėmėti. Dantų spalva keičiasi dėl ant dantų paviršiaus arba danties audiniuose susiformavusių dėmių. Šios dėmės atsiranda dėl įvairių priežasčių ir yra skirstomos į tris pagrindines grupes:
išorines
vidines
atsirandančias su amžiumi
Skaityti daugiau
Išorinės dantų dėmės susidaro nuo gausaus kavos, arbatos, dažančių maisto produktų vartojimo, rūkymo, tabako kramtymo ir pan., taip pat esant nepakankamai burnos higienai. Maisto produktuose esančios dažančios medžiagos, vadinamos taninais, prisitvirtina prie danties paviršiaus ir dėl to jis įgauna gelsvą, rusvą ar pilkšvą atspalvį. Tokių dėmių atsiradimą galima mažinti specialiomis burnos priežiūros priemonėmis – naudoti balinančias, dėmių susidarymą mažinančias dantų pastas, specialius dantų dėmių trintukus. Rekomenduotinos tokios balinančios dantų pastos, kurių sudėtyje yra natūralių fermentų – islandinės kerpės, bromelaino, gaunamo iš ananasų šerdies, ir kt. Šiose dantų pastose esantys natūralūs fermentai skaido ant dantų paviršiaus susidariusias dėmes ir yra švelnios. Išorinės dėmės lengvai nuvalomos profesionalios burnos higienos metu, o dėmės, kurios yra įsigėrusios į emalio paviršių ar dentiną, gali būti pašalintos tik balinimo procedūros metu.
Vidinėms dantų dėmėms yra priskiriamos tos, kurios yra įsiskverbusios į gilesnius danties audinius – dentiną. Dažniausiai tai įvyksta vystantis dantims, dėl antibiotikų (tetraciklino) arba per didelio fluoro vartojimo. Šių medžiagų paveikti dantys vadinami tetraciklininiais ir fluoroziniais dantimis. Šios dėmės nenusivalo profesionalios burnos higienos metu, bet jas galima išbalinti, o balinimo rezultatas priklauso nuo dėmės spalvos ir intensyvumo. Labai tamsios dėmės ar antibiotiko tetraciklino paveikti dantys bąla sunkiau.
Su amžiumi atsirandančios dėmės yra išorinės, negiliai įsiskverbusios į emalį ar dentiną. Paprastai tokie dantys turi gelsvą atspalvį ir nesunkiai išbąla.
Dantų spalva yra pats reikšmingiausias veiksnys, siekiant prognozuoti balinimo rezultatą. Balinimo metu geriausiai bąla gelsvo atspalvio dantys. Rusvo, pilkšvo, pilkšvai rusvo, pilko atspalvio dantys bąla sunkiau.
Šiuolaikinės technologijos – saugus dantų balinimas
Nuo seno žmonės ieškojo įvairiausių būdų, kaip išbalinti savo dantis. Senovės egiptiečiai dantų balinimui naudojo pemzos miltelius, sutrintus kiaušinio lukštus ir vyno actą. Viduramžiais dantis šviesindavo juos nušlifuodami metalinėmis dildėmis ir tepdami azoto rūgštimi. Dantys išbaldavo, tačiau būdavo negrįžtamai sugadinti. Šiuolaikinės technologijos siūlo mums dantų balinimą be danties struktūroms žalingo pašalinio poveikio.
Skaityti daugiau
Vandenilio peroksidu dantys pirmą kartą buvo išbalinti 1884 metais ir nuo to laiko vandenilio peroksidas, kuris dėl mažo molekulinio svorio gali prasiskverbti per emalį į dentiną, nepažeisdamas danties audinių, išliko veiksmingiausia balinimo medžiaga. Kadangi pigmentinės medžiagos yra įsiskverbusios į gilesnius emalio ir dentino sluoksnius, buvo ieškoma būdų, kaip padidinti vandenilio peroksido absorbciją ir prasiskverbimą. 1918 m. Dr. Abbot pirmą kartą balinimo proceso spartinimui panaudojo didelio intensyvumo šviesą, taip atverdamas kelią dantų balinimo procedūrai gydytojo kabinete.
Cheminis dantų balinimo mechanizmas
Dantų balinimas yra oksidacijos-redukcijos procesas, kuomet oksiduojančios medžiagos – laisvieji radikalai, turintys nesuporuotus, lengvai besiredukuojančius elektronus – lengvai įsiskverbia į balinamą medžiagą. Balinant dantis kaip oksiduojanti medžiaga yra naudojamas vandenilio peroksidas, kuris skyla į du laisvuosius radikalus – HO2 (hidroperoksilą) ir O2 (deguonį). Šie radikalai yra labai aktyvūs, todėl gali laisvai judėti tarp mikroskopinių danties emalio gijų, įsiskverbti į dentiną, stambiamolekulinius pigmentų junginius skaidydami į mažesnius, mažiau šviesą atspindinčius junginius.
Skaityti daugiau
Organinės ant dantų paviršiaus esančios medžiagos, vadinamos dantų apnašu, gali trukdyti oksidacijos reakcijai, o fermentai šią reakciją keičia žymiai sumažindami laisvųjų radikalų kiekį, dėl ko dantys mažiau ir lėčiau bąla. Todėl, siekiant pageidaujamo dantų balinimo rezultato, svarbu balinti tik švarius dantis. Tad pirmasis žingsnis balinant dantis turėtų būti profesionali burnos higiena, po kurios matysis natūrali danties spalva. Tiksliai įvertinus danties spalvą, lengviausia parinkti tinkamiausią dantų balinimo būdą.
Dantų balinimo procese labai svarbus yra vadinamasis soties taškas, kuomet, toliau vykstant oksidacijos procesui, dantis nustoja balti, nes yra suskaidomi visi pigmentiniai junginiai. Toliau pradeda irti organinės danties emalio ir dentino struktūros. Taip gali atsitikti tuomet, kai dantys yra balinami be gydytojo odontologo konsultacijos arba nesilaikant jo rekomendacijų dėl balinimo trukmės, medžiagos, taip pat kai dantys balinami be saiko, per stiprios koncentracijos, be gydytojo odontologo žinios įsigytomis medžiagomis. Jeigu, balinant dantis, jie daugiau nebebąla, tai rodo, kad soties taškas jau yra pasiektas ir balinimo procedūras reikėtų baigti.
Dantų balinimo konsultacija
Prieš atliekant dantų balinimą, labai svarbu pasikonsultuoti su gydytoju odontologu. Jos metu ne tik nustatoma dantų spalvos pakitimo priežastis, bet ir patikslinama, ar konkrečiai paciento situacijai tinka dantų balinimas, o gal būtų tinkamesnės kitos odontologinės procedūros.
Taip pat konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertins Jūsų šypseną pagal estetinės šypsenos kriterijus. Pavyzdžiui, kiek dantų matosi šypsantis, ar neturite estetinių dantenų defektų (dantenų linijos netolygumas, šypsantis matosi daug dantenų ir pan.). Išbalinus dantis tokie defektai gali tapti labiau pastebimi, todėl patraukliai šypsenai sukurti gali prireikti papildomų korekcijos procedūrų.
Skaityti daugiau
Įvertinęs Jūsų šypseną, gydytojas odontologas nustatys, ar balinamų dantų paviršiai nėra pažeisti karieso. Karieso pažeisti tarpdančiai gali būti tamsesni, todėl ir dantys atrodo mažiau balti. Dantys gali atrodyti tamsesni ir dėl tamsių restauracinių medžiagų arba senų plombų. Kadangi kompozito plombos ar keramikos vainikėliai nebąla, o tamsios restauracijos balinamų dantų srityje suteikia dantims tamsesnį atspalvį, po dantų balinimo gali tekti jas pakeisti, kad plombos derėtų su baltesniais dantimis.
Jeigu jūsų dantų kakleliai yra apsinuoginę ar yra atviros dantų šaknys, balinimo metu dantys gali būti jautrūs. Todėl geriau rinktis dantų balinimą gydytojo odontologo kabinete, kur dantų kakleliai prieš procedūrą yra uždengiami apsaugine medžiaga. Dantų jautrumą balinimo metu gali lemti ir senos, pralaidžios restauracijos. Svarbu ir tai, kad dantų šaknys bąla lėčiau nei vainikai, todėl, esant apsinuoginusiems dantų kakleliams, dantys prie kaklelių gali likti tamsesni. Jeigu ant jūsų dantų yra matomos baltos dėmelės arba dantys yra fluoroziniai, atminkite, kad baltos dėmės neišbals. Iš karto, po balinimo, tokie dantys gali būti netgi margesni, tačiau, dantims išbalus, dėmelės taps mažiau pastebimos.
Kiekvieno paciento atvejis yra individualus, todėl konsultacija prieš balinimą yra būtina.
Konsultacijos metu taip pat sužinosite:
kuris balinimo būdas yra tinkamiausiais, atsižvelgiant į Jūsų dantų būklę, lūkesčius, finansinius išteklius ir gyvenimo būdą;
ar prieš dantų balinimą nereikėtų kitų odontologinių procedūrų tam, kad išvengtumėte galimo dantų jautrumo arba prastesnių balinimo rezultatų;
ar po dantų balinimo nereikėtų atlikti kitų odontologinių procedūrų tam, kad galėtumėte džiaugtis pageidaujama šypsena;
kokio preliminaraus balinimo rezultato galite tikėtis po procedūros.
Kam dantų balinti nereikėtų?
Klinikiniais tyrimais nėra įrodytas dantų balinimo saugumas nėščioms ir maitinančioms moterims, todėl dantų balinimas nėštumo metu nerekomenduotinas. Taip pat nerekomenduotina balinti dantų asmenims, neturintiems 18 metų, nes nėra pakankamai klinikinių tyrimų, kuriais būtų patikimai nustatytas tokios procedūros jaunesniems pacientams saugi eiga.
Jeigu dantenos dengia per daug danties paviršiaus (kitaip vadinama danteninė šypsena), dantys atrodo trumpi. Išbalinus tokius dantis, nestandartinė šypsena tik dar labiau išryškės. Po balinimo taip pat išryškėja dantenų linijos netolygumas. Todėl tokiais atvejais prieš dantų balinimą rekomenduotinos dantenų korekcijos procedūros.
Kai kuriais atvejais periodontologinis arba endodontinis gydymas gali būti reikalingesnis nei dantų balinimas. Tokiems atvejams priskirtinos dantų traumos, dėl kurių dantis gali būti tamsesnis, nepriklausomai nuo to, ar pulpa išliko gyvybinga, ar ne. Jeigu jūsų pavieniai dantys yra tamsesni, nes yra gydyti endodontiškai, tuomet papildomai rekomenduojamas vidinis dantų balinimas.
Dantų balinimas „Zoom!“ sistema
Dantų balinimą „Zoom!“ sistema renkasi tie, kurie nori optimalaus ir greito rezultato. Tai saugi ir efektyvi procedūra, kuri trunka 1,5 valandos. Procedūros metu, dantenas apsaugojus specialia medžiaga, ant dantų uždedama 6 proc. vandenilio peroksido balinanti medžiaga, kuri 4 kartus po 15 min. aktyvuojama matoma, 404-500 nm ilgio mėlyna šviesa.
Balinančios medžiagos pH yra šarminis. Šarminė terpė didina vandenilio peroksido skilimo cheminę reakciją, todėl balinimas vyksta ne tik sparčiau ir per sąlyginai trumpą laiką pasiekiamas akivaizdus rezultatas, bet ir nėra pažeidžiamas dantų emalis.
Pagrindinis „Zoom!“ sistemos privalumas yra tas, kad tinka ir toms klinikinėms situacijoms, kuomet kiti dantų balinimo metodai gali būti mažiau veiksmingi, t.y. tamsių emalio dėmių, atsiradusių dėl rūkymo ar gausaus kavos vartojimo, panaikinimui, tetraciklininių dantų balinimui, balinimui dantų, kuomet yra labai išreikštas skaidrus emalio kraštas ir dėl to dantys įgauna pilkšvą atspalvį ir kt. atvejais.
ZOOM dantu balinimas
Balinimas „Zoom!“ sistema
Dantų balinimo sistema „Zoom!“ tinkamiausia tiems, kurie:
Pageidauja greito ir ryškaus rezultato per vieną, 1,5 val. trukmės vizitą. Balinant dantis kapomis tokiam rezultatui pasiekti gali prireikti 10-14 dienų arba dviejų dantų balinimo lazeriu procedūrų.
Turi tamsesnių atspalvių dantis. Labai gerai išbąla pigmentinės emalio dėmės, atsiradusios dėl rūkymo arba gausaus kavos vartojimo. Jau po vienos procedūros dantys pašviesėja 5-8 atspalviais pagal „Vita“ spalvų skalę.
Turi tetraciklininius dantis. Tokie dantys turi pilkšvą netolygų atspalvį, kuriam pašalinti gali prireikti net pusę metų balinant dantis kapomis pagal atitinkamą protokolą, o tokius dantis išbalinus lazeriu – gautas rezultatas gali netenkinti.
Pageidauja suvienodinti dantų spalvą, kuomet dantys yra fluoroziniai. Tokių dantų emalis yra netolygios baltos spalvos, dėmėtas – vienos danties vietos yra ženkliai baltesnės už kitas. Tokiu atveju spalvai suvienodinti tamsesnės vietos turi būti ženkliai išbalintos ir tam labiausiai tinka „Zoom!“ sistema.
Pageidauja maskuoti skaidrų kandamąjį priekinių dantų emalio kraštą, kuris yra pilkšvas ir dėl platesnės skaidrumo zonos dantys atrodo pilkšvesni. „Zoom!“ sistemos balinanti medžiaga yra praturtina mineralinėmis medžiagomis, kurios kartu su balinančiais komponentais patenka į gilesnius emalio sluoksnius ir taip maskuoja spalvos netolygumą.
Dantų balinimas kapomis
Pasirinkus dantų balinimą kapomis, pirmo vizito metu yra nuimami dantų atspaudai, pagal kuriuos gaminamos individualios kapos, į kurias dedama balinanti medžiaga – 10-22 proc. karbamido peroksidas. Karbamido peroksidas yra vandenilio peroksidas, suskaidytas į karbamido kristalus. Dėl ilgesnio veikimo laiko karbamido peroksidas dantis balina lėčiau nei grynas vandenilio peroksidas. 1 proc. vandenilio peroksido atitinka 2,765 proc. karbamido peroksido. Dėl šių savybių karbamido peroksidas yra dažniausiai naudojama veiklioji dantų balinimo kapomis medžiaga.
Vidutiniškai kapos su balinančia medžiaga yra nešiojamos dieną po 2-4 val. arba užsidedamos nakčiai. Įprastinis dantų balinimo kapomis ciklas trunka 10 dienų.
Dantų balinimas lazeriu
Dantų balinimas lazeriu yra vienas pažangiausių, veiksmingiausių ir saugiausių dantų balinimo būdų. Lazerio monochrominės savybės ir specialios sudėties želė leidžia saugiai, greitai ir veiksmingai išbalinti dantis per vieną arba kelis apsilankymus.
Naudojant „Vita“ spalvų skalę, yra nustatoma dantų spalva prieš balinimą. Siekiant, kad procedūros metu ant dantenų nepatektų vandenilio peroksidas, dantenos yra padengiamos specialia apsaugine medžiaga. Taip pat šia medžiaga padengiami dantų paviršiai, jeigu yra apsinuoginę dantų kakleliai, stebimos emalio erozijos ar pan. Dantų balinimo lazeriu metu ant dantų yra uždedamas 25-45 proc. vandenilio peroksidas, kuris yra aktyvinamas lazeriu. Lazerio spinduliai spartina cheminę oksidacijos reakciją ir dantys bąla greičiau.
Skaityti daugiau
LaserSmile™ (Biolase, JAV) naudoja vieną pažangiausių dantų balinimo technologijų TCIA™ (angl. Target Chromophore In-Phase Accelerated-Activation). LaserSmile™ lazerio energiją sugeria specialios balinančioje medžiagoje esančios dalelės, kurios spartina 38 proc. vandenilio peroksido skilimą į laisvuosius radikalus, dėl to sutrumpėja procedūros laikas. Be to, balinanti medžiaga su dantimi kontaktuoja tik 16-32 minutes, todėl labai sumažėja rizika pakenkti danties audiniams. Balinimas lazeriu yra saugus ir dėl to, kad, balinimo medžiagą aktyvuojant lazeriu, neišsiskiria šiluma, todėl dantys yra mažiau jautrūs ir mažesnė rizika pakenkti danties pulpai.
Kaip išsaugoti baltus dantis?
Dantų balinimo sėkmė ir rezultatas priklauso nuo balinančios medžiagos gebėjimo įsiskverbti į danties audinius įsigėrusias pigmentines medžiagas ir išlikti pakankamai ilgai, kad būtų oksiduotos pigmento turinčios molekulės. Balinimo metu danties paviršius šiek tiek išsausėja, todėl po balinimo reikėtų vengti tamsaus dažančio maisto ir gėrimų, arba pastaruosius vartoti per šiaudelį. Pasiekus optimalų dantų baltumą, norint išvengti žymaus ir spartaus danties spalvos grįžimo į pradinę padėtį, galima palaikyti balinimą kapomis kartojant kas 6 mėn., o balinimą lazeriu – kas 1–1,5 metų.
Dantų balinimo kainos
Dantų balinimas kapomis (du žandikauliai)
200 €
Dantų balinimas ZOOM! metodika (du žandikauliai)
299 €
Balinimo kapos po ZOOM! balinimo
100 €
Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos
Dantų balinimo kainos
Dantų balinimas kapomis
(du žandikauliai)
160 €
Dantų balinimas ZOOM! metodika
(du žandikauliai)
299 €
Balinimo kapos po ZOOM! balinimo
50 €
Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos
Mes savo interneto svetainėje naudojame slapukus, siekdami suteikti jums tinkamiausią aptarnavimą, prisimindami jūsų pasirinktis ir pakartotinius apsilankymus. Paspaudę „Sutinku“, jūs sutinkate leisti naudoti VISUS slapukus. Tačiau galite pereiti į Slapukų nustatymus ir valdyti savo sutikimo parinktis.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai jūsų naršymui svetainėje pagerinti. Slapukai, priskiriami būtinųjų kategorijai, išsaugomi jūsų naršyklėje, kadangi jie būtini, norint naudotis pagrindinėms interneto svetainės funkcijomis. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių slapukus, padedančius analizuoti ir suprasti, kaip jūs naudojatės šia svetaine. Šie slapukai bus saugomi jūsų naršyklėje tik gavus jūsų sutikimą. Jūs galite pasirinkti uždrausti šių slapukų naudojimą. Tačiau kai kurių šių slapukų atsisakymas gali turėti įtakos jūsų naršymo kokybei.
Būtinieji slapukai yra absoliučiai būtini tinkamam interneto svetainės funkcionavimui. Šie slapukai anonimiškai užtikrina svetainės funkcionalumą ir saugumo savybes.
Slapuko pavadinimas
Trukmė
Paskirtis
ls_smartpush
2 mėn.
Šį slapuką įdeda Litespeed serverio paslaugos teikėjas. Šis slapukas leidžia serveriui išsaugoti nustatymus ir pagerinti svetainės veiklą.
cookielawinfo-checkbox-advertisement
1 metai
Šį slapuką įdeda BDAR slapukų naudojimo sutikimo įskiepis. Jame įrašomas vartotojo sutikimas naudoti „Reklaminius“ slapukus.
__cfduid
1 mėn.
Šį slapuką naudoja cdn paslaugos, pavyzdžiui, CloudFare, identifikuojant skirtingus klientus, kurie naudojasi bendru IP adresu, ir taikant saugumo nustatymus klientų bazei. Jis neatitinka jokio vartotojo ID interneto programoje ir nesaugo jokios asmeniškai identifikuojamos informacijos.
cookielawinfo-checbox-functional
11 mėn.
Šį slapuką įdeda BDAR slapukų naudojimo sutikimo įskiepis. Slapukas saugo vartotojo sutikimą naudoti „Funkcinius“ slapukus.
cookielawinfo-checkbox-performance
11 mėn.
Šis slapukas yra naudojamas "GDPR Cookie Consent" įskiepio. Šis slapukas yra naudojamas kaupti vartotojų sutikimui šioje kategorijoje.
cookielawinfo-checbox-analytics
11 mėn.
Šį slapuką įdeda BDAR slapukų naudojimo sutikimo įskiepis. Slapukas saugo vartotojo sutikimą naudoti „Analitinius“ slapukus.
cookielawinfo-checbox-others
11 mėn.
Šį slapuką įdeda BDAR slapukų naudojimo sutikimo įskiepis. Slapukas saugo vartotojo sutikimą naudoti „Kitus“ slapukus.
viewed_cookie_policy
11 mėn.
Šį slapuką įdeda BDAR slapukų naudojimo sutikimo įskiepis, ir jame saugoma informacija, ar vartotojas yra davęs sutikimą naudoti slapukus. Jame nesaugomi jokie asmens duomenys.
cookielawinfo-checkbox-necessary
11 mėn.
Šį slapuką įdeda BDAR slapukų naudojimo sutikimo įskiepis. Slapukas naudojamas saugoti vartotojo sutikimui naudoti „Būtinuosius“ slapukus.
Funkciniai slapukai padeda užtikrinti tam tikrus funkcionalumus, pavyzdžiui, dalijimosi interneto svetainės turiniu su socialinės žiniasklaidos tinklais, atsiliepimų surinkimą ir kitas trečiųjų šalių funkcijas.
Veiksmų stebėjimo slapukai naudojami, siekiant suprasti ir išanalizuoti pagrindinius interneto svetainės veiklos rodiklius, kas padeda pagerinti svetainės lankytojų naršymo patirtį.
Slapuko pavadinimas
Trukmė
Paskirtis
YSC
sesija
Šį slapuką įdeda Youtube, ir jis naudojamas įterptųjų vaizdo įrašų peržiūroms sekti.
Analitiniai slapukai naudojami, norint suprasti, kaip vartotojai bendrauja su interneto svetaine. Šie slapukai padeda gauti informaciją iš duomenų apie lankytojų skaičių, atmetimo rodiklį, srauto šaltinį ir pan.
Slapuko pavadinimas
Trukmė
Paskirtis
_gid
1 diena
Šį slapuką įdiegia Google Analytics. Slapukas naudojamas saugoti informacijai apie tai, kaip lankytojai naudojasi interneto svetaine, ir padeda parengti analitinę ataskaitą apie interneto svetainės veikimą. Renkami duomenys apima lankytojų skaičių, šaltinį, iš kurio jie atėjo, ir puslapius, aplankytus anonimiškai.
_hjFirstSeen
30 min.
Šį slapuką įdeda Hotjar, jis skirtas naujo vartotojo pirmajam seansui identifikuoti. Jame saugoma reikšmė „teisinga/ klaidinga“, nurodanti, ar tai pirmas kartas, kai Hotjar pamatė šį vartotoją. Jį naudoja registracijos filtrai, identifikuodami naujo vartotojo seansus.
_gat_gtag_UA_1170872_23
1 min.
Google naudoja šį slapuką vartotojams atskirti.
_ga
2 metai
Šį slapuką įdiegia Google Analytics. Slapukas naudojamas lankytojų, seansų, kampanijos duomenų skaičiui nustatyti ir sekti naudojimąsi svetaine analitinės ataskaitos pateikimo tikslais. Slapukai saugo informaciją anonimiškai ir priskiria atsitiktine tvarka generuojamą numerį kiekvienam lankytojui identifikuoti.
Kiti išvardytoms kategorijoms nepriskiriami slapukai yra tie slapukai, kurie analizuojami, tačiau kol kas nepriskiriami jokiai kategorijai.
Slapuko pavadinimas
Trukmė
Paskirtis
_hjid
1 metai
Šį slapuką įdeda Hotjar. Šis slapukas įtraukiamas, kai klientas pirmą kartą užeina į puslapį, turintį Hotjar skriptą. Jis naudojamas, atsitiktine tvarka priskiriant vartotojui ID, kuris yra unikalus naršyklėje šiai svetainei. Tokiu būdu užtikrinama, kad duomenys apie elgseną paskesnių apsilankymų metu bus priskiriami tam pačiam vartotojo ID.
_hjAbsoluteSessionInProgress
30 min.
Šis slapukas naudojamas pirmajam vartotojo puslapio peržiūros seansui nustatyti. Tai slapuko nustatoma vėliavėlė, kurios reikšmė „Teisinga/Klaidinga“.
_hjIncludedInPageviewSample
2 min.
Hotjar slapukas. Šis seanso slapukas įdedamas, kad Hotjar žinotų, ar šis lankytojas įtrauktas į imtį, kuri naudojama generuojant pardavimų piltuvą.
_dc_gtm_UA-6277873-32
1 min.
Naudojamas užklausų greičiui padidinti. Patalpinamas per Google Tag Manager (Google Analytics)
Reklaminiai slapukai naudojami, pateikiant lankytojams atitinkamas reklamas ir vykdant rinkodaros kampanijas. Šie slapukai seka lankytojų veiksmus įvairiose interneto svetainėse ir surenka informaciją, leidžiančią pateikti konkrečiam vartotojui pritaikytas reklamas.
Slapuko pavadinimas
Trukmė
Paskirtis
test_cookie
15 min.
Šį slapuką įdeda doubleclick.net. Slapuko paskirtis – nustatyti, ar vartotojo naršyklė palaiko slapukus.
IDE
1 metai 24 dienos
Šį slapuką naudoja Google DoubleClick, jis saugo informaciją apie tai, kaip vartotojas naudojasi interneto svetaine ir bet kokia kita reklama, prieš apsilankydamas svetainėje. Naudojamas tam, kad vartotojams būtų pateikiamos tinkamos reklamos, atsižvelgiant į vartotojo profilį.
VISITOR_INFO1_LIVE
5 mėn. 27 dienos
Šį slapuką įdeda Youtube. Naudojamas sekti į svetainę įtrauktų YouTube vaizdo įrašų informacijai.
NID
6 mėn.
Šis slapukas naudojamas sudarant profilį, remiantis vartotojo interesais, ir parodo vartotojams personalizuotas reklamas.
_fbp
3 mėn.
Šį slapuką įdeda Facebook, ir jis naudojamas reklamai pateikti, prisijungus prie Facebook ar kitos skaitmeninės platformos, kurioje Facebook talpina reklamas po apsilankymo šioje interneto svetainėje.
fr
3 mėn.
Šį slapuką įdeda Facebook, kad galėtų rodyti atitinkamas reklamas vartotojams ir jas įvertinti bei pagerinti. Slapukas taip pat leidžia sekti vartotojo elgseną interneto svetainėse, kurios turi Facebook pikselį ar Facebook socialinį įskiepį.