lt

Žmogaus šypsena yra tarsi vizitinė kortelė. Mūsų dantys kasdien išgyvena šiltą ir šaltą, todėl natūralu, kad, laikui bėgant, dantys pakeičia spalvą, ant jų atsiranda įvairių dėmių, apnašų. Dažnas laikosi prastos burnos higienos, vartoja produktus, kurie turi dažomųjų savybių, ir silpnina dantų emalį. Visa tai turi įtakos dantų spalvos pakitimui.

Dantų balinimas – greitas ir efektyvus būdas pakeisti dantų spalvą keliais atspalviais vos per kelias valandas. Tiesa, dantų balinimo būdų yra ne vienas, o pasirinkti tinkamiausią Jums padės klinikos „Dantų harmonija“ specialistai.

Dantų balinimo būdai: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Balti dantys ir estetiška šypsena – kone kiekvieno siekiamybė. Balinti dantis įvairiomis priemonėmis žmonės bandė jau nuo senų laikų. Šiuolaikinė odontologija ir modernios technologijos suteikia galimybę pakeisti dantų spalvą ne tik greitai ir neskausmingai, bet ir nepakenkiant dantims ir jų struktūrai.

Balinimas lazeriu – saugiausias ir veiksmingiausias dantų balinimo būdas dėl specialios lazerio sudėties bei jo monochrominių savybių. Prieš dantų balinimo procedūrą odontologai įvertina dantų būklę, jei būtina, rekomenduoja prieš balinimą atlikti dantų higieną ar kitas dantų gydymo procedūras. Dantų balinimo procedūros metu pagal poreikį specialia apaugine medžiaga yra padengiamos paciento dantenos ir dantys. Vėliau ant dantų yra dedamas 25%-45% vandenilio peroksidas, kuris aktyvinamas lazerio pagalba. Norimam dantų baltumui pasiekti dažniausiai užtenka vienos arba kelių procedūrų.

Balinimas kapomis – populiari, tačiau ilgiau užtrunkanti dantų balinimo procedūra. Prieš pradedant dantų balinimą kapomis įvertinama dantų būklė ir nuimami dantų antspaudai, pagal kuriuos pagaminamos individualios kapos. Dantų balinimo procedūros metu į kapas yra dedama balinamoji medžiaga (karbamido peroksidas). Kapas reikia nešioti keletą valandų per dieną arba galima užsidėti nakčiai. Dantų balinimas dantų kapomis trunka apie 10 dienų.

Dantų balinimas „Zoom!“ sistema – saugus ir greitas dantų spalvos keitimo būdas. Tai puikus pasirinkimas tiems, kuriems kiti dantų balinimo būdai negali būti tokie veiksmingi. Toks dantų balinimo būdas ypatingai tinka tiems, kurie turi tamsių emalio dėmių (jos paprastai atsiranda dėl rūkymo, dažno kavos vartojimo), tetraciklininių dantų balinimui ir kitais atvejais. Balinant dantis šia sistema po vienos procedūros dantys gali pašviesėti 5-8 atspalviais pagal „Vita“ spalvų skalę.

Dantų balinimas „Zoom!“ sistema užtrunka 1,5 valandos. Dantų balinimo procedūros metu dantenos yra apsaugomos specialia medžiaga, o ant dantų uždedama 6 proc. vandenilio peroksido balinanti medžiaga. Pastaroji medžiaga 4 kartus po 15 min. aktyvuojama 404-500 nm ilgio mėlyna šviesa.

Dantų balinimo sistema „Zoom!“ labiausiai tinka tiems pacientams, kurie nori greito ir akivaizdaus rezultato per trumpą vos vieną vizitą. Be to, balinant dantis kapomis analogiško rezultato pavyktų pasiekti tik per maždaug dvi savaites. Balinant dantis lazeriu prireiktų dviejų ar daugiau dantų balinimo procedūrų.