lt
Diagnostika

Diagnostika

Išsami diagnostika yra būtina, nes leidžia sudaryti individualų kiekvieno iš jūsų gydymo planą. Jos metu gauta vaizdinė medžiaga padeda išsiaiškinti dantų būklę ir pristatyti gydymo eigą. Visą odontologiniam gydymui reikalingą diagnostiką atliekame klinikoje. Tai itin patogu, nes padeda sutaupyti jūsų laiką, lengviau išlaikyti gydymo nuoseklumą ir užtikrinti viso proceso kokybę.

Diagnostikos priemonės
3D kompiuterinė tomografija
Apšvita ir jonizuojanti spinduliuotė
3D tomografijos apšvita
Skaitmeninės panoraminės rentgeno nuotraukos
Skaitmeninės dentalinės nuotraukos
Cefalogramos
Diagnostiniai modeliai
Intraoralinė kamera
Mikroskopas

Diagnostikos priemonės

Turime pažangias diagnostikos priemones, kurios leidžia atlikti išsamią diagnostiką.

Diagnostikai naudojame:
 • 3D kompiuterinę tomografiją.
 • Skaitmenines panoramines rentgeno nuotraukas.
 • Skaitmenines dentalines nuotraukas.
 • Cefalogramas.
 • Diagnostinius modelius.
 • Intraoralinę kamerą.
 • „CarieScan“ aparatą.
 • Mikroskopą.

3D kompiuterinė tomografija

Tai tiksliausias diagnostikos metodas, taikomas šiuolaikinėje odontologijoje. Šiuo skaitmeniniu būdu gauta 3D nuotrauka rodo realų viršutinio ir apatinio žandikaulių bei aplink juos esančių sričių vaizdą.

3D odontologinį tomografą pasitelkiame tada, kai įprastos dentalinės nuotraukos perteikiamo 2D vaizdo nepakanka, pavyzdžiui, prieš dantų implantavimą.

3D kompiuterinės tomografijos privalumai:
 • Tiksli diagnostika. 3D kompiuterinė tomografija – tiksliausia šiuo metu žinoma diagnostikos priemonė. Tomografu gautoje skaitmeninėje 3D nuotraukoje matome erdvinį žandikaulio vaizdą.
 • Išmatuojame kaulo plotį, tankį, viršutinio žandikaulio sinuso padėtį, pamatome anatomines struktūras 3D vaizde.
 • 3D nuotraukos pagalba sužinome tikslią danties vidinę sandarą, šaknų ir kanalų skaičių, jų ilgį, kryptis, formas ir išsidėstymą, nustatome dantų padėtį, pažeidimus, patologijas.
 • Kompiuterinė programa suteikia galimybę virtualiai įsodinti implantus, paskaičiuoti kokio ilgio jie turėtų būti ir atlikti daugybę kitų skaičiavimų bei pasirengti gydymui.

Visa tai suteikia galimybę sudaryti individualų gydymo planą implantacijai, endodontiniam gydymui ir kitoms procedūroms. Kompiuterio ekrane viską apskaičiavus ir pasirengus, odontologo kėdėje belieka įgyvendinti kruopščiai apsvarstytą gydymo planą.

Kaip elgtis kompiuterinės tomografijos metu?
 • Tyrimas mūsų klinikoje esančiu 3D kompiuteriniu tomografu užtrunka nuo kelių iki keliasdešimties sekundžių.
 • Skenavimo metu turite stovėti ir nejudėti, kol tomografo jutiklis juda aplink jūsų galvą.
 • Po tyrimo nėra jokių apribojimų veiklai, todėl galite tęsti dienos darbus.

Apšvita ir jonizuojanti spinduliuotė

Radiacinės saugos centro (RSC) duomenimis Lietuvos gyventojų apšvitą lemia gamtinė (žemės gelmėse esančių radionuklidų, jonizuojančiosios spinduliuotės, pasiekiančios mus iš kosmoso, radionuklidų statybinėse medžiagose, radioaktyviųjų dujų radono, išsiskiriančių iš grunto ir kt.) bei medicininė (gaunama atliekant pacientams diagnostinius tyrimus, naudojant jonizuojančiąją spinduliuotę) apšvita. Kiti apšvitą lemiantys veiksniai (veikla su šaltiniais, radionuklidai, išmetami į aplinką iš šaltinius naudojančių ūkio subjektų bei radionuklidai, esantys maiste, geriamajame vandenyje ir kt.) turi mažesnę įtaką.

Vidutinė gamtinė jonizuojančiosios spinduliuotės apšvita pasaulyje yra 2,9 mSv ir kinta atskirose šalyse nuo 1 mSv iki 10 mSv per metus (milizivertas – apskaičiuotas dozės vieneto ekvivalentas, kuris atspindi biologinį apšvitos poveikį). Antrą vietą pagal indėlį į bendrą apšvitą lemia medicinos procedūrų metu gauta apšvita, kuri vidutiniškai lygi 0,5 mSv per metus.

3D tomografijos apšvita

Odontologijoje 3D kompiuterinio tomografo tyrimo metu gaunama jonizuojančiosios spinduliuotės dozė siekia apie 5-28 milizivertus. Tokią apšvitos dozę iš natūralių šaltinių surenkate per 1-5 dienas.

Pastaraisiais metais apšvitai mažinti naudojame daugybę priemonių. Kompiuterinių tomografų gamintojai sukūrė aparatus, kuriais gaunami puikios kokybės diagnostiniai vaizdai, o žmogus patiria mažesnę apšvitos dozę.

Tad nerimauti dėl apšvitos, patiriamos kompiuterinės tomografijos metu nevertėtų – tikslus ir kokybiškas gydymas, išspręsiantis problemą, dėl kurios apsilankėte klinikoje, atneš Jums ir Jūsų sveikatai gerokai daugiau naudos nei kompiuterinės tomografijos metu patiriama žala.

Skaitmeninės panoraminės rentgeno nuotraukos

Kitaip šios nuotraukos vadinamos ortopantomogramomis. Jos parodo bendrą viršutinio ir apatinio žandikaulio vaizdą bei sinusus.

Skaitmeninės dentalinės nuotraukos

Tai yra vieno ar kelių dantų rentgeno nuotraukos, kurios išsamiai parodo esamą situaciją, pavyzdžiui, karieso dydį, šaknų ilgį bei jų išsidėstymą, šaknies kanalo uždegimą ir panašiai.

Cefalogramos

Tai šoninės rentgeno nuotraukos, kurias naudojame ortodontiniam gydymui.

Diagnostiniai modeliai

Iš gipso daromi diagnostiniai dantų modeliai yra skirti ortodontiniam gydymui. Mūsų klinikos laboratorijoje juos gaminame pagal individualius kiekvieno iš jūsų dantų atspaudus. Šie modeliai padeda geriau įvertinti dantų sąkandį, jų padėtį lankuose, proporcijas ir panašiai. Gydymo pabaigoje pažvelgę į diagnostinius modelius, įvertiname aiškų pokytį – gydymo rezultatą.

Intraoralinė kamera

Šia skaitmenine kamera vaizdą padidiname iki 100 kartų, todėl tiksliau matome esamą situaciją bei vaizdžiai su ja supažindiname jus.

„Cariescan“ aparatas.

Šiuo aparatu nustatome ankstyvuosius dantų pokyčius karieso atžvilgiu. Ankstyva diagnostika suteikia galimybę užbėgti už akių rimtesniam dantų gedimui.

Mikroskopas

Gydant dantis reikia itin didelio kruopštumo ir preciziškumo, todėl pasitelkiame vaizdo didinimo įrangą – mikroskopą. Jis palengvina mūsų darbą ir leidžia suteikti jums dar tikslesnį ir kokybiškesnį gydymą. Savo klinikoje naudojame pažangų, odontologijai skirtą „Leica M320“ mikroskopą, kuris vaizdą didina nuo 6,4 iki 40 kartų.

Mikroskopo panaudojimo sritys:
 • Dantų kanalų gydymas (endodontija).
 • Dantų plombavimas, restauravimas.
 • Chirurgija: implantacija, periodontologija.
 • Mikroprotezavimas.
Dantų kanalų gydymas.

Gydant dantų kanalus reikalingas atidumas ir kruopštumas. Kanalai nėra lengvai prieinami, sudėtinga jų būklę pademonstruoti pacientui, tad dažnai gydymo metu jis nežino, kas vyksta. Mūsų klinikoje naudojamos technologijos leidžia parodyti aukščiausios Full HD raiškos vaizdą tiesiai iš jūsų burnos bei nufotografuoti dantų kanalus.

Dantų plombavimas ir restauravimas.

Pasitelkdami mikroskopą itin kruopščiai nušlifuojame plika akimi nematomas, ėduonies pažeistas, emalio ar dentino dalis ir jas užplombuojame. Dantų restauravimas pasitelkiant mikroskopą leidžia preciziškai atkurti buvusią danties formą ir garantuoja nepriekaištingą estetinį vaizdą po procedūros.

Mikrochirurgija.

Atliekant mikrochirurgijos operacijas, tokias kaip dantų implantacija, dantenų plastika ir panašiai, būtent preciziškumas lemia, kaip jausitės po operacijos. Pasitelkdami nuolatinę operacijos stebėseną ir kontrolę mikroskopu, iki minimumo sumažiname jūsų jaučiamą diskomfortą po tokių operacijų, o operuota vieta greičiau gyja.

Protezavimas.

Mikroskopas padeda mūsų protezuotojui ne tik paruošti idealiai tinkančius vainikėlius ar dantų tiltus, bet ir maksimaliai apsaugo greta esančius audinius. Mikroskopo parodymais remiamės patikrindami atliktus skaičiavimus ir įvertindami atlikto darbo kokybę. Galutinis rezultatas – puiki vainikėlių, dantų tiltų, laminačių kokybė bei ideali jūsų šypsena.

Kokios diagnostikos jums reikia, sprendžia mūsų gydytojas odontologas. Skirtingais atvejais jis gali parinkti vieną ar kelis tyrimus.

Kainos