Vaikų dantų gydymas

vaiku-dantu-gydymas-vilniuje

Vaikų dantų gydymas skiriasi nuo suaugusiųjų. Greta profesionalumo odontologas turi pasitelkti artistinius įgūdžius: gebėti pasakoti, nuraminti, padrąsinti, o už drąsą netgi apdovanoti mažąjį pacientą.

Kodėl pirmasis vaiko vizitas pas odontologą toks svarbus?

Žmogaus higienos ir sveikos gyvensenos įpročiai susiformuoja dar ankstyvoje vaikystėje. Todėl vaikystės patirtis odontologijos kabinete turi įtakos, kaip vėliau, jau būdamas suaugęs, žmogus rūpinsis savo dantimis, ar nebijos reguliariai lankytis pas odontologą. Ypač svarbus pirmasis vizitas – pirmasis įspūdis.

Kada vaikui reikėtų pirmą kartą apsilankyti pas odontologą?

Pirmasis vaiko vizitas pas odontologą turėtų būti, kai išdygsta pirmieji dantys. O sulaukus 8-9 metų, verta apsilankyti ir pas ortodontą – šis specialistas apžiūrės, ar taisyklingai dygsta dantys. Kuo anksčiau bus pastebėtos sąkandžio problemos, tuo lengviau bus jas išspręsti.

Ką reikia žinoti apie pirmąjį vaiko vizitą pas odontologą?

Pirmasis vaiko vizitas turėtų būti pažintinis, todėl geriausia nelaukti, kol vaikas ims skųstis danties skausmu. Idealu, jei pirmojo vizito metu su vaiku tik pasikalbama, be jokių instrumentų apžiūrimi jo dantys. Jei vaikas smalsus, jį galima supažindinti su linksmu seilių siurbliuku, veidrodėliu, įvairiaspalvėmis plombomis, kurias, jei reikia plombuoti dantį, vaikas pats gali pasirinkti ir vėliau rodyti draugams kaip savo drąsos įrodymą.

Pirmosios apžiūros metu odontologas taip pat gali papasakoti apie dantų priežiūrą.

Kaip pasiruošti pirmam vaiko vizitui pas odontologą?

Net jeigu mažylis skundžiasi skausmu ir pirmasis vizitas pas odontologą nebus vien tiktai pažintinis, nereikėtų vaiko „raminti“ suaugusiųjų terminais. Tai yra viena dažniausių klaidų ruošiantis pas odontologą pirmą kartą. Tėvai nesusimąstydami vaiką nuteikia, kad odontologas „tik įdurs ir truputį pagręš“ arba, kad „skaudės tik truputį“ ir panašiai. Tokiu būdu vaikui, dar niekada nebuvusiam pas odontologą, jau sukuriami neigiami pojūčiai, jis/ji ima bijoti iš anksto. Smalsiam vaikui galima papasakoti, kad gydytojas padės ir specialiais spalvotais klijais užklijuos skaudamą dantį.

  • (kabučių ženklas)

    Vaikai jaučia tėvų baimę, todėl, pirmiausiai, patys tėvai turėtų išlikti ramūs.

Gydytojas – kaip ilgametis draugas

Svarbu ir tai, kad vaiką iki paauglystės, o galbūt ir ilgiau, gydytų tas pats odontologas. Jeigu pirmojo vizito metu odontologas rado bendrą kalbą su vaiku ir mažylis juo pasitiki – tai yra didelis privalumas. Dažnai nutinka taip, kad sėkmingai išsigydęs dantį pas vieną odontologą, nuvestas pas kitą gydytoją vaikas ima elgtis visiškai priešingai. Šiuo atveju pastovumas gali padėti užkirsti kelią galimiems nesklandumams.

Pacientai klausia

Laukiuosi vaikelio. Ar galiu gydytis dantis?

Burnos sveikata daro didžiulę įtaką bendrai žmogaus sveikatai. Kūdikis turi gimti sveikoje aplinkoje. Jeigu kurias nors procedūras, pvz., rentgeną, galima ar reikia atidėti – odontologas būtinai pasakys tai vizito metu. Tačiau jokiu būdu negalima delsti – po nėštumo motina ims žindyti kūdikį, tad gydymas taip pat nebus lengvas. Nukelti dantų tvarkymą keliems metams nesveika nei mamai, nei mažyliui.

Danties traukimo kainos

Nuolatinio danties pašalinimas 50 - 120 €
Operacinis danties pašalinimas 100 - 250 €
Atraumatinis danties pašalinimas 150 €

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos

Vaikų dantų gydymo kainos

Pateikiamos kainos yra orientacinės. Tikslią kainą gydytojas pasakys tik po individualios konsultacijos

GYDYTOJAI SPECIALISTAI
Kontaktai
Darbo laikas

Darbo dienomis
8.00 – 20.00 val.

Šeštadieniais
9.00 – 14.00 val.
(Tik su išankstine rezervacija)

Send this to a friend