Vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas skiriasi nuo suaugusiųjų. Greta profesionalumo mes, odontologai, turime pasitelkti artistinius įgūdžius ir ne tik: gebėti pasakoti, nuraminti, padrąsinti, apdovanoti jūsų mažylį už drąsą.

Gydytojai pataria

Vaikų gydytoja odontologė Vitalija pasakoja, kodėl mažųjų pacientų dantukų gydymas privalo būti neskausmingas, ir kaip tai pasiekiama.

Žiūrėti video
Žiūrėti video

MŪSŲ SPECIALISTAI

Pirmo vizito svarba
Pirmas vizitas
Ką svarbu žinoti apie pirmąjį vaiko vizitą pas odontologą?
Pasiruošimas pirmam vizitui
Gydytojas – ilgametis draugas

Pirmo vizito svarba

Mūsų higienos ir sveikos gyvensenos įpročiai susiformuoja dar ankstyvoje vaikystėje. Todėl mūsų vaikų patirtis odontologijos kabinete turi įtakos, kaip vėliau, jau būdami suaugę, jie rūpinsis savo dantimis, ar nebijos reguliariai lankytis pas odontologą. Ypač svarbus pirmasis vizitas – pirmasis įspūdis.

Nuteikite savo atžalą teigiamai ir padrąsinkite – viskas bus gerai. Jokiais būdais negąsdinkite ir nekalbėkite apie skausmą.
Tačiau pats svarbiausias dalykas – ugdykite savo mažyliams burnos higienos įpročius nuo pirmųjų išdygusių dantų dienų. Teisingai prižiūrėti ir sveiki dantukai ne tik leis rečiau lankytis pas odontologą, bet ir tuos vizitus dažniausiai pavers tik profilaktine apžiūra.

Pirmas vizitas

Pirmą kartą ateikite su vaiku pas odontologą, kai jam išdygs pirmieji dantys. Vėliau – kaip paskirs odontologas. O sulaukus 8-9 metų apsilankykite ir pas ortodontą. Mūsų klinikos specialistas apžiūrės, ar taisyklingai dygsta jūsų mažylio dantys. Kuo anksčiau pastebėsime sąkandžio problemas, tuo lengviau jas išspręsime

Ką svarbu žinoti apie pirmąjį vaiko vizitą pas odontologą?

Pirmasis vizitas turėtų būti pažintinis. Nelaukite, kol vaikas ims skųstis danties skausmu. Idealu, jei pirmojo vizito metu su vaiku tik pasikalbėsime ir be jokių instrumentų apžiūrėsime jo dantis. Jei vaikas smalsus, pasistengsime supažindinti jį su linksmu seilių siurbliuku, veidrodėliu, įvairiaspalvėmis plombomis, kurias, jei reikia plombuoti dantį, vaikas pats pasirinks ir vėliau rodys draugams kaip savo drąsos įrodymą.

Pirmosios apžiūros metu, jums pageidaujant, jūsų vaikui papasakosime apie dantukų priežiūrą.

Pasiruošimas pirmam vizitui

Net jeigu mažylis skundžiasi skausmu ir pirmasis vizitas pas mus bus ne tik pažintinis, nereikėtų vaiko „raminti“ suaugusiųjų terminais. Tai yra viena dažniausių klaidų, ruošiantis pas odontologą pirmą kartą. Tėvai, nesusimąstydami, nuteikia vaiką, kad odontologas „tik įdurs ir truputį pagręš“ arba, kad „skaudės tik truputį“ ir panašiai. Tokiu būdu vaikui, dar niekada nesėdėjusiam odontologo kėdėje, jau sukuriami neigiami pojūčiai ir jis ima bijoti iš anksto. Jei jūsų vaikas smalsus, papasakokite, kad gydytojas padės jam ir spalvotomis plombomis sutvarkys skaudantį dantį.

Taip pat nepamirškite, kad vaikai jaučia tėvų baimę, todėl, pirmiausiai, patys išlikite ramūs.

Gydytojas – ilgametis draugas

Svarbu ir tai, kad vaiką iki paauglystės, o galbūt ir ilgiau, gydytų tas pats odontologas. Jeigu pirmojo vizito metu jie abu rado bendrą kalbą ir mažylis juo pasitiki – tai yra didelis privalumas. Dažnai nutinka taip, kad sėkmingai išsigydęs dantį pas vieną odontologą, tačiau nuvestas pas kitą, vaikas ima elgtis visiškai priešingai. Šiuo atveju pastovumas padeda užkirsti kelią galimiems nesklandumams.

9
9
Kainos