lt

Ortodontija – tai yra sritis, kurioje daugeliui žmonių trūksta elementarių žinių, pripažįsta specialistai. Pacientai dažnai nežino, kuo yra ypatingi breketai, kokias iš tikrųjų funkcijas jie atlieka ir kas yra dantų kapos. Dantų tiesinimas yra procedūra, kuri sukelia daug klausimų. Tad, kad visas šypsenos dailinimo procesas būtų patikimesnis, verta pagalvoti, kas yra mitas, o kas yra tikra. Taigi klinikos ,,Dantų harmonija’’ ortodontai pateikia kelis mitus, kurie dažnai sukelia nesusipratimų.

Mitas Nr.1: dantų tiesinimas nėra būtinas

Neretai aplanko mintis, kad šiaip ar taip išlaidų gyvenime netrūksta, tad kam išleisti daugiau. Jokiu būdu nereikia pamiršti to, kad sveikata visada yra svarbiausias prioritetas ir jos klausimais nevertėtų taupyti. Breketai, kapos, plokštelės negali būti paprasta užgaida, – dantų tiesinimas ir priemonės, kurios jam naudojamos, yra būtinos mūsų gerovei.

Neištiesinus dantų, laukia ne tik prastas estetinis vaizdas. Dar blogiau už tai yra neigiamas poveikis mūsų kramtymui. Visų rūšių skausmai (ne tik dantų, bet ir galvos, skrandžio ir pan.) taip pat turėtų būti ne mažiau gąsdinantys. Retas žmogus norėtų rizikuoti tokiais dalykais. Geriausias būdas išsklaidyti mitus yra žinios. Žinias galite gauti patys arba kreiptis į klinikos „Dantų harmonija” ekspertus, kurie atsakys į visus Jums rūpimus klausimus.

Mitas Nr.2: dantų tiesinimas galimas tik vaikystėje

Daugelis žmonių mano, kad ortodontinį gydymą geriausia atlikti vaikystėje. Juk jauname amžiuje dantys dar ne iki galo suaugę, todėl lengviau suformuoti taisyklingą sąkandį ir tvarkingą dantų išsidėstymą. Galima pasakyti, kad tai nėra teisingas požiūris šiuo klausimu. Atvirkščiai, – sunku nuspėti, kas nutiks, kol dantys nėra susiformavę, todėl ką nors ištiesinti ar pakoreguoti nėra išeitis. Viskas, ko Jums reikia, yra sveiki dantys. Tiesinimą dažniausiai atlieka vyresni nei 18 metų asmenys. Galutinė amžiaus riba neapibrėžta, dantis gali tiesinti ir 30, ir 50 metų, ir vyresni žmonės.

Mitas Nr. 3.: dantų kapas galima naudoti ir patiems

Kai kurie mano, kad dantų kapos yra lengvas sprendimas ir mielai pasinaudoja galimybe jas įsigyti patys tiesiog užsakę internetu. Iš tokių priemonių nereikėtų tikėtis gerų rezultatų. Tik kruopštus situacijos įvertinimas ir tinkamiausių priemonių sukūrimas gali duoti gerų rezultatų – ne tik gražią, bet ir sveiką šypseną. Daugeliu atveju tinkamiausią gydymą galima pasiekti tik kitomis priemonėmis. Kartais prireikia net operacijos. Taigi savarankiškas gydymasis šiuo atveju taip pat nėra pati geriausia idėja.

Kreipkitės į specialistus

Taigi protingiausias būdas išsklaidyti visus šiuos mitus – kreiptis į Klinikos ,,Dantų harmonija” ortodontus, kurie mielai atsakys į visus kilusius klausimus dėl ortodontinio gydymo ir patars, kaip geriau elgtis. Juk niekas iš mūsų geriau nežino už specialistus, kurie dirba šioje srityje daugelį metų ir turi begalę patirties.