lt

Gydytojai ortodontai tiesina kreivus dantis ir gydo netaisyklingus sąkandžius. Ortodontiniai aparatai, padedantys gydyti nelygius dantis ir netaisyklingus sąkandžius, skirstomi į dvi plačias kategorijas: išimamus (pavyzdžiui, dantų plokštelės, kapas) ir neišimamus (breketai). Šiuolaikinėje ortodontijoje breketai laikomi efektyviausiu dantų tiesinimo būdu. Klinikoje „Dantų harmonija“ gydoma ir vidiniais breketais, kurie laikomi pažengusia ortodontijos technologija.

Kokias pasekmes gali sukelti kreivi dantys?

Kreivus dantis sudėtinga prižiūrėti, be to, jie neestetiškai atrodo, sukelia diskomfortą šnekant. Kai kurie pacientai kompleksuoja, vengia šypsotis, nepasitiki savimi, gali atsirasti dikcijos sutrikimų. Tokie dantys taip pat greitai dėvisi. Ilgainiui rizikuojama jų netekti. Nepilnai sukramtytas maistas sukelia virškinimo ligas, didėja rizika atsirasti ėduoniui, dantų uždegimams. Dėl visų šių priežąsčių reikėtų kreiptis į specialistus dėl dantų tiesinimo kiek įmanoma greičiau .

Vienas iš labiausiai žinomų dantų tiesinimo būdų – breketai 

Breketų paskirtis yra dantų tiesinimas ir sąkandžio reguliavimas. Jie pritvirtinami prie dantų uždėjimo metu ir nešiojami iki tam tikro laikotarpio. Jų išimti iš burnos negalima, tą gali padaryti tik atsakingas specialistas. Breketus galima nešioti išdygus visiems nuolatiniams dantims. Specialiųjų apribojimų vyresnio amžiaus žmonėms nėra. Paprastai gydymas trunka keletą metų, tačiau yra išimčių, todėl geriausia užsirašyti konsultacijai ir nueiti pasikalbėti su ortodontu apie tai. Kada reikia pradėti nešioti breketus? Šis klausimas iškyla neretai. Tačiau, į šį klausimą galima atsakyti atlikus individualią apžiūrą ir konsultaciją, įvertinus sąkandį, bendrą dantų būklę ir prireikus paskyrus tolesnį gydymą.

Mikroimplantai

Mikroimplantai naudojami kaip papildoma atrama nelygiems dantims perkelti ir koreguoti sąkandį. Neretai kaip atrama naudojami paties paciento dantys, tačiau jie yra per lankstūs ir mobilūs, o tai apsunkina ir prailgina gydymą. Šie mikroimplantai padeda rasti patogesnę atramos padėtį. Šie maži prietaisai nejuda, todėl gydymas tampa paprastas.

Apie dantų plokšteles

Dažniausiai naudojamas vaikų ortodontijoje. Jas galima naudoti ir po breketų tiesinimo. Jos yra veiksmingos tuomet, kai reikia ištiesinti ne itin kreivus pacientų turimus dantis. Valgant jas galima išsiimti.

Taip pat yra rekomenduojamas kruopštus plokštelių valymas. Pačios dantų plokštelės kaina nėra didelė, dantų tiesinimo metu nuolat vykdomi paveržimai.

Dar vienas dantų tiesinimo būdas – kapos

Išimamiems ortodontiniams aparatams taip pat priskiriami ortodontinės kapos, kurios kartais yra vadinamos „laineriais“ (iš angliško žodžio „aligner“). Pašalinus paciento dantų lanką, dantų lankas ištiesinamas skaitmeniniu būdu ir pagal šį idealų modelį pagaminamos kelios skirtingos kapos, kurias dėvint vieną po kitos, laipsniškai tiesinami dantys. Šiuo metu populiariausia kapų gydymo procedūra yra „Invisalign“ kapomis. Tačiau, visgi,  tiesinimas kapomis tinkamas tik lengviau išsprendžiamoms situacijoms. Šio metodo privalumas – estetika, kadangi kapos yra skaidrios, jų nesimato ir esant reikalui jas galima išsiimti iš burnos.

Registruokitės konsultacijai dėl dantų tiesinimo pas kilinikos „Dantų harmonija“ specialistus ir sužinosite plačiau apie teikiamas procedūras ir jų eigą.