lt

Balti ir tiesūs dantys – vienas iš grožio standartų, kurių neveikia jokios besikeičiančios mados. Tobulą šypseną nori turėti visi, tačiau norimam rezultatui pasiekti beveik visada prireikia odontologų pagalbos.

Be kita ko, nelygūs dantys – nėra vien tik estetinė bėda. Net jei išvaizda Jums nėra pagrindinis prioritetas, gali būti, kad dantų tiesinimas yra reikalingas dėl kitų priežasčių. Netaisyklingai išaugę dantys gali kelti problemų valgant, kalbant ir valantis dantis. Dėl netaisyklingo sukandimo dantys greičiau dėvisi, taip pat galimas žandikaulio sąnario pažeidimas, dažnai sukeliantis pasikartojančius galvos skausmus ir kitas fizioneurologines patalogijas.

Gera žinia ta, kad susirūpinti dantų tiesinimu nevėlu bet kurio amžiaus pacientams. Žinoma, pastebėjus akivaizdų poreikį nederėtų delsti: vyresnio amžiaus žmonėms dantų tiesinimas gali tapti sunkiau įgyvendinamu uždaviniu, reikalaujančiu daugiau išlaidų ir laiko. Anot odontologų, palankiausias laikas dantų tiesinimui – iki 30-ies metų.

Dantų tiesinimo tipai

Tiesinimas breketais.Kai išgirstate apie dantų tiesinimo procedūras, tikriausiai iš karto pagalvojate apie breketus. Ne be reikalo. Tai geriausiai pažįstamas dantų tiesinimo būdas. Dantų tiesinimas breketais paprastai trunka apie 2 metus. Breketai yra pakabinami gydymo pradžioje ir nenuimami visą gydymo laikotarpį. Breketų rūšių yra išties nemažai, tad, kokius juos pasirinkti, dažniausiai lemia paciento finansinės galimybės.

Dantų plokštelė. Tai metaliniu lankeliu arba apkabėlėmis prie dantų prisitvirtinanti ir prie gomurio prisiglaudžianti plastikinė plokštelė, kurioje įmontuoti sraigteliai, spyruoklės ir lankas. Plokštelė gali būti lengvai išimama, kai to reikia, ja taip pat paprasčiau taisyti sąkandžio, problemas. Paprastai dantų plokštelės rekomenduojamos 7-12 metų vaikams.

Dantų tiesinimas treineriais. Ši technika paprastai naudojama 5-10 metų amžiaus vaikams, kai įtaisas nešiojamas porą valandų per dieną ir miego metu. Gydymas trunka 2-3 metus. Nešiodamas dantų tiesinimo treinerį vaikas dieną mokosi atsikratyti žalingų įpročių, trukdančių taisyklingai vystytis žandikauliui, o naktį treineris atlieka dantų tiesinimo ir sukandimo taisymo funkciją.

Invisalign kapos. Šiuolaikinėje odontologijoje tai viena efektyviausių naujovių dantų tiesinimo srityje. Beveik nepastebimos, skaidrios kapos, kurias, esant būtinybei, galima trumpam išsiimti, pastaruoju metu įgauna vis daugiau populiarumo. Jomis tvarkomas netaisyklingas sąkandis, pernelyg tampriai suaugę arba per daug retai išsidėstę, atsikišę dantys. Palyginus su breketais, šios kapos yra daug praktiškesnis, neutralesnis ir beskausmis būdas turėti tobulą šypseną per šiek tiek daugiau nei metus.

Nemažai žmonių norėtų tiesių ir baltų dantų šypsenos, tačiau juos atbaido mintis apie kelerius metus metalu „papuoštus“ dantis, diskomfortą ir skausmą. Kelias į tobulą šypseną gali būti daug lengvesnis – tereikia nebijoti apsilankyti pas ortodontijos specialistą. Jis patars, kuris dantų tiesinimo būdas Jums yra tinkamiausias ir efektyviausias, kokia procedūros eiga ir trukmė, kaip prižiūrėti dantis tiesinimo metu ir po jo.

Dantų Harmonija