lt

Dantų balinimas – viena dažniausiai atliekamų kosmetinio dantų gydymo procedūrų. Tai nebrangus ir lengvai prieinamas būdas džiaugtis baltesne šypsena per itin trumpą laiką. Nors šiuolaikinė odontologija yra pažangi ir suteikia galimybę dantis balinti jų nepažeidžiant, visuomenėje sklando daugybė mitų ir nepagrįstų baimių.

Pateikiame 3 dažniausiai pasitaikančius mitus, susijusius su dantų balinimu.

Mitas: dantų balinimas yra neefektyvus

Skirtingi dantų balinimo būdai turi tiesioginės įtakos ir galutiniam rezultatui. Odontologas Jus supažindins su dantų balinimu lazeriu, kapomis, sistema „Zoom!“ ir nurodys, kuris metodas Jūsų dantims tinkamiausias norint pasiekti užsibrėžtą rezultatą.

Dantų balinimas „Zoom!“ sistema – itin greitas ir efektyvus dantų balinimo būdas. Vos 1,5 valandos trunkanti procedūra Jums užtikrina ryškų rezultatą. Pasirinkus dantų balinimą kapomis tokį patį rezultatą galite išgauti tik po 10-14 dienų. Dantis balinant lazeriu gali prireikti dviejų procedūrų.

Svarbu pabrėžti tai, kad kiekvienas pacientas prieš atlikdamas dantų balinimo procedūrą privalo pasikonsultuoti su gydytoju odontologu. Konsultacijos metu nustatoma dantų spalvos pakitimo priežastis, išsiaiškinama, ar tokia procedūra kaip dantų balinimas apskritai tinka. Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai patars, kokios procedūros tinkamiausios siekiant pakeisti dantų spalvą.

Mitas: dantų balinimas pažeidžia dantis

Daugelis žmonių vis dar mano, kad net ir profesionaliai odontologo kabinete atlikta dantų balinimo procedūra kenkia dantims ir pažeidžia natūralų dantų emalį. Taip tikrai nėra.

Klinikoje „Dantų harmonija“ taikomos pažangiausios dantų balinimo technologijos, o procedūras atlieka patyrę specialistai. Prieš dantų balinimą odontologas įvertins Jūsų dantų būklę, nustatys procedūrų dažnį, todėl Jūsų dantų emalis išliks visiškai sveikas. Šiuolaikinės technologijos padeda procedūras atlikti visiškai neskausmingai ir užtikrinti efektyvius ilgalaikius rezultatus.

Mitas: namuose dantis balinti efektyviau

Jau daugelį metų sklando mitai, kad galima efektyviai pakeisti dantų spalvą namų gamybos balinimo priemonėmis. Odontologai griežtai draudžia bandyti dantis balinti savo gamybos priemonėmis. Tokios procedūros gali turėti gerokai daugiau žalos nei naudos: gali susilpnėti dantų emalis, atsirasti dantenų jautrumas, sudirginama gleivinė, netolygiai pakisti dantų spalva, atsirasti ryškių dėmių.

Dantų balinimo procedūrą atliekant odontologijos klinikoje specialistai pacientų dantenas specialiai apsaugo tam, kad jų nepažeistų. Tuo tarpu balinant dantis namų gamybos priemonėmis didelis krūvis tenka tiek dantims, tiek dantenoms.

Odontologai dantis namuose siūlo balinti tik su kapomis, kurios specialiai pagal Jūsų dantų formą pagaminamos odontologijos klinikoje. Į pagal Jūsų dantų atspaudus pagamintas kapas dedama dantis balinanti medžiaga (10-22 proc. karbamido peroksidas). Kapos su balinančia medžiaga reikia nešioti maždaug po 2-4 val. arba užsidėti nakčiai. Visas dantų balinimo ciklas trunka apie 10 dienų.

Nežinote, kokį dantų balinimo būdą pasirinkti? Atvykite konsultacijai į kliniką „Dantų harmonija“. Klinikos profesionalai apžiūrės Jūsų dantis, įvertins burnos būklę ir pateiks galimus dantų balinimo variantus.