lt

Dantų balinimas – viena dažniausiai atliekamų kosmetinių gydymo procedūrų, skirta pakeisti dantų atspalvį. Tai vienas paprasčiausių ir greičiausių būdų kiekvienam žmogui neskausmingai ir efektyviai pagražinti savo šypseną. Priklausomai nuo dantų priežiūros ir pasirinkto dantų balinimo būdo, išgauta dantų spalva išlieka kelis ar daugiau metų.

Dantų balinimas gali būti atliekamas namuose, naudojant kapas ir odontologo kabinete – lazeriu arba dantų balinimo sistema ZOOM!. Šių procedūrų nerekomenduojama atlikti vaikams ir paaugliams iki 18 metų, nes dantų emalis dar nėra pilnai susiformavęs, o balinimas gali sutrikdyti jo formavimąsi, taip pat gali atsirasti ilgalaikis jautrumas. Atsižvelgiant į paciento poreikius, dantų būklę ir finansines galimybes yra parenkamas tinkamiausias dantų balinimo būdas.

Svarbu žinoti, kad prieš dantų balinimą būtina atlikti burnos higienos procedūrą tam, kad būtų nuvalomos apnašos ir akmenys. Balinimo medžiaga veikia daug efektyviau ant švarių ir tinkamai nuvalytų dantų.

Dantų balinimas lazeriu – efektyvus, saugus ir veiksmingas dantų balinimo būdas, kuomet rezultatas matomas jau po vienos procedūros. Dantų balinimo lazeriu procedūros metu specialia medžiaga yra padengiamos dantenos ir dantys, kad ertmė būtų apsaugota. Vėliau ant dantų yra tepama didelės koncentracijos balinamoji medžiaga, kuri yra aktyvinama lazerio pagalba, taip sustiprinamas balinamojo gelio poveikis. Balinant dantis lazeriu pasiekiamas giluminis balinimo efektas, nes aktyvuota balinimo medžiaga pasiekia ne tik emalį, bet ir dentitą.

Kitas dantų balinimo būdas – balinimas kapomis – vienas geriausių pasirinkimų, vertinant kainos ir kokybės santykį. Vizito metu yra paimami specialūs reljefiniai dantų atspaudai, pagal kuriuos pagaminamos individualios kapos. Namuose kapos užpildomos specialiu geliu – karbamido peroksidu. Kapos nešiojamos keletą valandų per dieną arba visą naktį, šis procesas trunka apie dešimt dienų. Toks dantų balinimo metodas yra gana saugus, nes dantys pripranta prie gelio. Dantų balinimas kapomis suteikia suteikia galimybę pačiam pacientui pasirinkti, kokio baltumo dantų norima – pagal pateiktas rekomendacijas galima pasirinkti, kiek laiko nešioti kapas.

Dantų balinimas sistema ZOOM! yra naujausiomis technologijomis paremtas dantų balinimo būdas. Balinimo metu naudojamo balinančio gelio sudedamoji dalis yra vandenilio peroksidas. Lazerio šviesa padeda aktyvuoti vandenilio peroksidą, kuris patenka į danties audinius ir juos išbalina. Jei pacientai laikosi rekomendacijų, dantys visada išlieka šviesesni nei buvo anksčiau. Po procedūros atlikimo rekomenduojama retkarčiai naudoti ZOOM! gelį, kuris yra skirtas dantų balinimui namuose.

Dantų balinimo procedūrą rekomenduojama atlikti prieš estetines procedūras – plombavimą, protezavimą, nes negyvos medžiagos nešviesėja, todėl dantų atspalviai gali skirtis. Taip pat rekomenduojama po šių procedūrų atlikimo vengti dažančių maisto ir gėrimų produktų, nes juose esančios dažomosios medžiagos gali paveikti ką tik nubalintus dantis ir šie gali įgauti tamsesnę spalvą.

 

Dantų Harmonija