lt

Bėgant laikui dantų spalva kinta dėl genetikos, dantų ligų, dažančių maisto produktų ir gėrimų vartojimo ir daugelio kitų priežasčių. Dantų balinimas yra estetinės dantų išvaizdos gerinimo odontologijos paslauga. Šiuolaikinė odontologija siūlo ne tik skirtingus prarastų dantų atkūrimo būdus, bet ir skirtingo poveikio ir veiksmingumo dantų balinimo variantus. Taigi kaip išsirinkti geriausią dantų balinimo būdą?

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai teigia, kad, renkantis tinkamiausią konkrečiai Jums dantų balinimo būdą, reikia atsižvelgti į kelis faktorius ir atsakyti į kelis svarbius klausimus.

  1. Kokia yra pakitusios dantų spalvos priežastis? Kaip jau minėjome, dantys keičia spalvą, gelsta dėl įvairių priežasčių. Tam tikrais atvejais dantų balinimas nepadės arba turės tik trumpą efektą, todėl, prieš pasirenkant tinkamiausią dantų balinimo būdą, būtina pasikonsultuoti su specialistu. Prieš atliekant dantų balinimą arba netgi vietoje jo gali prireikti atlikti kitas procedūras, tokias kaip, pavyzdžiui, periodontologinis arba endodontinis gydymas.
  2. Kiek laiko galite skirti dantų balinimui? Dantų balinimas gali būti atliekamas lazeriu, sistema „ZOOM!” ir kapomis. Visi šie dantų balinimo būdai šiek tiek skiriasi tiek kaina, tiek procedūros laiko trukme, tiek rezultatu. Pasirinkus dantų balinimą sistema „ZOOM!”, rezultatu galėsite džiaugtis vos po 1,5 val. odontologijos kabinete. Dantų balinimo lazeriu trukmė panaši, gali prireikti kelių procedūrų, norint pasiekti tam tikrą rezultatą. Dantų balinimas kapomis vyksta namie, todėl jo intensyvumą ir dažnumą reguliuoja patys pacientai. Toks dantų balinimas užtrunka apie 10 dienų.
  3. Ar Jums galima atlikti dantų balinimą? Dantų balinimas nerekomenduojamas nėščioms ir naujagimius maitinančioms moterims, nes šios procedūros poveikis pacientams nėra pilnai ištirtas. Dantų balinimas taip pat nerekomenduojamas vaikams ir jaunuoliams iki 18 metų. Jei Jūsų dantenos padengia daugiau dantų paviršiaus arba dantenų linija netolygi, po dantų balinimo tai gali dar labiau išryškėti. Tokiu atveju dantų balinimas gali nesuteikti trokštamų rezultatų. Vietoje dantų balinimo specialistai gali pasiūlyti atlikti dantenų korekcijos procedūrą, po kurios bus galima atlikti ir dantų balinimą.

Dantų balinimui visais būdais naudojama ta pati medžiaga – vandenilio peroksidas.

Norėdami pasirinkti tinkamiausią dantų balinimo būdą, sužinoti jo kainą ir dantų spalvos pakitimo priežastis, apsilankykite klinikoje „Dantų harmonija“. Specialistai apžiūrės Jūsų dantis, įvertins jų būklę, prireikus, atliks reikiamus diagnostinius tyrimus, pateiks galimus dantų balinimo būdus, tikėtinus rezultatus ir atsakys į visus rūpimus klausimus.

Svarbu nepamiršti, kad dantis po dantų balinimo procedūros reikia prižiūrėti taip pat, kaip ir anksčiau, tai yra būtina atlikti reguliarią profesionalią dantų higieną, kasdien keliskart valyti dantis, naudoti tarpdančių valymo priemones, vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų vartojimo, nerūkyti. Tokiu būdu po dantų balinimo procedūros gautais rezultatais galėsit džiaugtis gerokai ilgiau.