lt

Per pastaruosius kelerius metus dantų protezavimas sparčiai išpopuliarėjo. Daugybei pasaulio žmonių trūksta vieno kelių dantų ir tai nepriklauso nuo žmogaus amžiaus, – teigia klinikos „Dantų harmonija“ specialistai. Tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žmonės gali susidurti su šia problema. Dantų protezavimas, dirbtiniai dantys, vainikėliai ir tiltai, pritaikomi pagal kiekvieno paciento specifinius poreikius ir gaminami laboratorijoje, atkuria prarastus dantis ir suteikia galimybę džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu su puikia šypsena.

Danties emalis yra tvirčiausia žmogaus organizmo dalis. Kad ir kaip būtų dėl išorės poveikio, įvairių ligų, traumų, amžiaus, patalogijų, rūgščių erozijos net ir tvirčiausias dalis dyla ir laikui bėgant silpsta. Šiuolaikinė skaitmeninė odontologija ir pažangūs dantų technologų laboratorijos sprendimai suteikia galimybę rinktis iš įvairių dantų atkūrimo galimybių. Prireikus, galima atkurti kramtomųjų dantų anatomiją, atlikti estetinį priekinių dantų protezavimą plonomis laminatėmis ir atlikti kitas dantų procedūras. Pažangios technologijos leidžia gydytojams atkurti danties paviršių visiškai tiksliai, užtikrindami kokybišką estetinį vaizdą ir maksimalų kramtymo funkcijos atkūrimą.

Dantų protezavimas pritaikomas pagal individualius paciento poreikius. Klinika „Dantų harmonija“ siūlo dantų restauraciją neišimamais (fiksuotais) ir išimamais protezais. Neišimami dantų protezai yra protezai, tvirtinami ant implantų; vainikėliai; ir dantų protezų tiltai. Išimami dantų protezai yra lanko atramos protezai („biugeliai“) ir plokštelės. Dėl patogumo ir didesnio komforto gydytojai siūlo rinktis neišimamus dantų protezus.

Metalo keramikos vainikėliai ir tiltai yra individualiai gaminami, kuriais galima atstatyti dantų ar dantų eilių defektai, atkurti kramtymo funkciją ir estetinį vaizdą. Tokio tipo dantų protezai pagaminami itin tiksliai ir gali tiksliai atkartoti paciento dantų anatominę formą.

Bemetalės keramikos protezai yra gaminami iš porceliano. Tokiu būdu atkurti prarasti dantys atrodo labai estetiškai, yra skaidrūs ir labai panašūs į natūralius dantis. Protezai puikiai priglunda prie dantų audinių ir yra labai tiksliai bei preciziškai gaminami. Kad ir kaip būtų tvirtesni yra metalo keraminiai protezai, todėl tokį protezavimo būdą dažniausiai siūloma rinktis keliems priekiniams dantims.

Cirkonio oksido keraminiai protezai yra keramikiniai dantų protezai, kurių pagrindui naudojamas labai tvirtas cirkonio oksidas. Siekiant suteikti reikiamą formą ir spalvą naudojama kokybiška keramikinė masė. Tokio tipų protezai gaminami kompiuterizuotai frezavimo būdu, todėl jie yra labai tikslūs. Idealiai tinka protezuojant priekinius dantis, pavienius vainikėlius ir dantų tiltus. Taip pat naudojami tiek galinių, tiek priekinių dantų atstatymui.

Laminatės arba dantų plokštelės padengia priekinį danties paviršių, tai reiškia, kad gydytojui nereikia šlifuoti greta esančių dantų paviršių ir yra išsaugomi dantų kietieji audiniai. Dantų plokštelės estetiškai atrodo ir tvirtai laikosi, jų spalva pritaikoma prie kitų dantų spalvos.

Sulėtinta kaulų retėjimo procesą

Dantų netekimas sukelia žandikaulio kaulų retėjimą. Tai dažniausiai pasitaiko tuomet, kai prarastas dantis yra neatkuriamas ir kai netenkama kelių dantų. Dantų protezavimas padeda sumažinti burnos kaulų retėjimo procesą.

Pagerėjusi gyvenimo kokybė

Dantų protezavimas pagerina paciento gyvenimo kokybę ir burnos sveikatą. Protezuojant sukuriami natūralius dantis atkartojantys dantys. Dėl šios priežasties pacientai gali labiau pasitikėti savimi ir savo šypsena ir jaustis patogiai.