lt

Dantų protezavimas padeda atkurti prarastus arba pažeistus dantis. Tai šiuolaikinis dantų atkūrimo būdas, kuriam naudojamos naujausios technologijos. Klikoje „Dantų harmonija“ tokį dantų gydymo būdą renkasi tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus asmenys, mat dantų netekimas susijęs ne tik su amžiumi, sveikatos problemomis, bet ir su traumomis ir kt.

Kas atsitinka netekus dantų?

Dantų netekimas neigiamai veikia ne tik estetinį vaizdą, bet ir visą žmogaus organizmą. Žmogaus organizmas yra tarsi darni visuma, todėl vienos ar kitos kūno dalies ar organo sutrikimai paveikia ir kitas organizmo dalis.

Kodėl negalima delsti praradus vieną ar kelis dantis?

Daugelis mano, kad vieno ar kelių dantų netekimas yra tik estetinė problema. Dėl šios priežasties, jei prarandami, pavyzdžiui, šoniniai dantys, kurie vizualiai nelabai matosi, į odontologijos kliniką kreiptis neskubama. Jei netenkama priekinių dantų, paprastai pagalbos ieškoma iš karto. Tai yra labai ydingas elgesys, – teigia klinikos „Dantų harmonija“ specialistai.

Žemiau pateikiame galimas komplikacijas laiku neatkūrus prarastų dantų.

  • Vos tik netekus danties ar kelių dantų, žandikaulio kaulas pradeda nykti. Delsiant vėliau prieš atliekant dantų protezavimą kaulą būtina atauginti.
  • Sutrinka kramtymo funkcija, likę dantys gauna didesnį krūvį, jiems ilgainiui gresia įvairios ligos ar dantų netekimas.
  • Pasikeičia išvaizda – veido forma, bruožai (skruostai suglemba, lūpų linijoje pastebimos raukšlės). Paprastai pacientai atrodo kone 10 metų vyresni.
  • Netinkamai sukramtytas maistas patenka į skrandį, atsiranda virškinimo sutrikimų.
  • Dantų netekimas neigiamai veikia apatinę smilkininio žandikaulio sąnario funkciją – galimi riboti judesiai išsižiojant, traškesys ir/ar skausmas.
  • Jei dantų sukandimas yra pakitęs (turi nudilimo, sužemėjimo žymių ar pan.), veido raumenys, atsakingi už kramtymą, per daug įsitempia. Dėl šios priežasties įtampą patiria ir kaklo bei stuburą prilaikantys raumenys. Nesprendžiant šių problemų, pacientams gali atsirasti stuburo skausmas, kaklo išvaržos.

Specialistai rekomenduoja į profesionalus netekus dantų kreiptis kiek įmanoma greičiau – taip užkirsite kelią rimtiems ir negrįžtamiems sveikatos sutrikimams. Savo ruožtu dantų protezavimas yra vienas efektyviausių šiuolaikinių dantų atkūrimo būdų, padėsiantis išvengti diskomforto valgant ir šypsantis.

Dantų protezavimas klinikoje „Dantų harmonija“ dažniausiai atliekamas tuomet, kai yra pažeisti dantų audiniai, kramtymo krūvis yra netolygus, dėl ligų, traumų ar kitų priežasčių teko pašalinti dantį ar kelis dantis. Apsilankius klinikoje, Jūsų burnos ertmė bus apžiūrėta, atlikti diagnostiniai tyrimai ir pasiūlyti galimi dantų protezavimo būdai bei gydymo eiga. Diagnostika atliekama naudojant 3D kompiuterinę tomografiją, skaitmenines panoramines ir dentalines rentgeno nuotraukas. CAD/CAM dantų protezų laboratorija užtikrina, kad dantų protezai bus pagaminti kruopščiai ir tiksliai. Prie efektyvios kontrolės ir gamybos prisideda ir „NobelProcera“ skeneris.

Jei turite klausimų ar nežinote, kaip atkurti prarastus dantis, klinikos specialistai visada pasirengę atsakyti į Jūsų klausimus.