lt

Estetinis plombavimas – tai procedūra, kurios metu sukuriama ideali šypsena. Toks gydymo būdas gali būti taikomas vienam arba visiems paciento dantims. Atliekant tokią procedūrą, gali būti dengiamas visas danties paviršius arba jo dalis. Dažniausiai estetinis plombavimas rekomenduojamas žmonėms, kurių dantys buvo pažeisti ėduonies, pakeitė spalvą, turi tarpų, suskilinėjo. Estetinio plombavimo metu pakeičiama danties forma, o senos, patamsėjusios plombos keičiamos nepastebimai.

Estetinis dantų plombavimas yra įprasta procedūra ir yra viena iš labiausiai paplitusių dantų gydymo būdų. Klinikos „Dantų harmonija“ specialistams tenka apgailestauti, kad dantų ėduonis yra plačiai paplitusi liga. Pagrindinis neigiamai dantis veikiantis veiksnys yra prasta burnos higiena ir per didelis angliavandenių vartojimas. Nepaisant labai paprastų prevencijos metodų, kasmet visame pasaulyje atliekama milijonai estetinio plombavimo procedūrų.

 

Gydymo procesas

Odontologas su pacientu aptaria norimą dantų formą ir pageidaujamą jų atspalvį. Tai leidžia profesionaliems klinikos specialistams sukurti rezultatus, kurie geriausiai atitinka paciento lūkesčius. Procedūros metu naudojama vietinė anestezija. Prieš pradedant estetinį plombavimą, dantys yra tinkamai paruošiami: pašalinami pažeisti ir pakitusios spalvos audiniai bei senos plombos. Tada danties forma sluoksniais atkuriama naudojant specialią medžiagą. Danties paviršius yra poliruojamas, kad taptų lygus ir atrodytų kuo natūralesnis. Priklausomai nuo konkretaus atvejo, procesas trunka maždaug 1–1,5 valandos.

Ko tikėtis atlikus estetinio plombavimo procedūrą?

Kelias dienas po plombavimo dantenos gali būti paraudusios, kraujuoti arba būti itin jautrios. Kartais gali būti sunku ištarti tam tikrus garsus.

Dantų priežiūra atlikus estetinį plombavimą: ką reikia žinoti ir ko reikėtų vengti

Specialistai rekomenduoja nevartoti dažančių maisto produktų (burokėlių, morkų, mėlynių ir kt.) keletą dienų po estetinio dantų plombavimo. Rinkitės dantų šepetėlį minkštais šereliais ir dantų pastą be stiprių abrazyvinių medžiagų, Profesionalią burnos higieną ir dantų poliravimą, kad dantys būtų blizgūs, rekomenduojama atlikti kas pusmetį.

Jei sąkandis buvo keliamas, pasikeitė dantų forma, padėtis dantų lanke, siekiant apsaugoti restauraciją nuo įtrūkimų, po estetinio dantų plombavimo rekomenduojama nakčiai įsidėti kapą. Tai permatomas kapa, kuri yra  individualiai pagaminama pagal Jūsų dantis.

Visi dantų restauravimo būdai turi tikrą tarnavimo laiką, todėl būtų itin klaidinga manyti, kad paciento dantis atkuriamas visam gyvenimui. Ši restauracija gali tarnauti 8-10 ir dar daugiau metų. Kad ir kaip būtų, specialistų teigimu, restauracijų ilgaamžiškumas priklauso ir nuo individualių pastangų – tinkamos dantų priežiūros.

Rezultatas

Pasirinkęs estetinį dantų plombavimą, pacientas vėl gali drąsiai šypsotis nejausdamas diskomforto. Dabar tai „nauja“ šypsena, o dantų plombavimas estetiškai dera su kitais dantimis, užtikrinant geriausią įmanomą estetinį vaizdą. Jautrumas ir skausmas išnyksta. Po gydymo pacientas gali valgyti ir gerti, nebijodamas, kad skaudės.