lt

Dantų implantavimas: privalumai ir trūkumai

Atnaujinta: 17 balandžio 2024

Dantų implantavimas – geriausia išeitis visiems pacientams, kurie nori atkurti prarastus dantis. Dantų implantai tiek funkcinėmis, tiek estetinėmis savybėmis visiškai prilygsta natūraliems dantims, todėl dantų implantacija, vienareikšmiškai, yra laikoma efektyviausiu ir ilgaamžiškiausiu dantų atkūrimo metodu. Ruošiantis tokiai procedūrai, labai svarbu objektyviai pasverti privalumus ir trūkumus, susijusius su dantų implantavimu. Trumpai juos apžvelkime.

Dantų implantavimo privalumai

  • Nepriekaištinga estetika. Lyginant su kitais dantų atkūrimo metodais, dantų implantavimas suteikia žymiai geresnį estetinį rezultatą. Prarastų dantų problema neretai sprendžiama ir kita odontologine procedūra – išimamu dantų protezu. Visgi, net aukščiausios kokybės išimami dantų protezai estetiniu aspektu tikrai neprilygsta dantų implantams. Dantų implantai idealiai imituoja natūralių dantų išvaizdą, todėl su jais pacientas ir jaučiasi, ir atrodo lygiai taip pat kaip su savais dantimis.
  • Stabilumas. Dantų implantai yra sriegiami į žandikaulį, todėl tai yra itin stabili, visiškai iš vietos nepajudinama dantų atkūrimo priemonė. Dantų implantai suteikia galimybę kokybiškai valgyti, drąsiai kalbėti, šypsotis ir jaustis lygiai taip pat komfortabiliai kaip su natūraliais dantimis.
  • Užkirstas kelias kaulo nykimo procesams. Prarasti dantys nėra tik estetinė problema. Tuščios vietos burnos ertmėje, dėl prarastų dantų gali sukelti kaulo nykimo procesą, dėl kurio keičiasi ir viso veido struktūra. Dantų implantai pakeičia ne tik prarastą dantį, bet ir danties šaknį. Tinkamu laiku atliktas dantų implantavimas tikrai leidžia išvengti nykstančio žandikaulio rizikos
  • Ilgaamžis dantų atkūrimo rezultatas. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai tarnauja dešimtmečius ar net visą likusį paciento gyvenimą. Tokio privalumo tikrai nesuteikia jokia kita dantų atkūrimo priemonė.
  • Sveikų dantų išsaugojimas. Dantų atkūrimas tiltiniais ar kitų rūšių protezais daro neigiamą įtaką šalia tuščių ertmių esantiems sveikiems dantims. Atliekant dantų implantavimą, nereikia atlikti greta tuščių ertmių esančių sveikų dantų struktūrinių pokyčių, todėl ši procedūra sveikiems dantims nekelia jokios žalos.

Iš esmės, galima teigti, jog lyginant su kitomis dantų atkūrimo alternatyvomis, dantų implantavimas suteikia žymiai daugiau privalumų. Dėl šios priežasties, dantų implantacija yra geriausias sprendimas visiems žmonėms, kurie iš tikrųjų nori susigrąžinti nepriekaištingas natūralių dantų estetines bei funkcines savybes bei džiaugtis ne tik geru, bet ir ilgalaikiu dantų atkūrimo rezultatu.

Dantų implantavimo trūkumai

  • Aukšta kaina. Dantų implantavimas yra pakankamai brangi, nemažų investicijų reikalaujanti odontologinė procedūra. Būtent dėl aukštos kainos, pacientai, kurių finansinės galimybės yra labai ribotos, dažniau pasirenka dantų atkūrimą išimamaisprotezais,
  • Ilgas procesas. Dantų implantavimas reikalauja daugkartinių vizitų pas odontologą. Įprastai visas dantų implantavimo procesas gali trukti 4 mėnesius ar net ilgiau susiduriant su sudėtingesniais klinikiniais atvejais.

Nors dantų implantacija reikalauja nemažų investicijų, tačiau patirtos finansinės išlaidos atsiperka akimirksniu, nes po sėkmingai atliktos dantų implantacijos, pacientas bene visam gyvenimui išsprendžia prarastų dantų problemą bei jaučiasi ir atrodo lygiai taip pat, kaip su natūraliais dantimis. Taigi, jeigu finansinės galimybės ir sveikatos būklė leidžia, jokio kito dantų atkūrimo būdo net nereikėtų svarstyti.