Natūralu, jog daugelis, savo išvaizda besirūpinančių žmonių, nori turėti ne tik sveikus, bet ir estetiškai atrodančius dantis. Dėl šios priežasties, šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti aibę skirtingų procedūrų, kurios efektyviai puoselėja ne tik dantų būklę, bet ir jų estetines savybes. Estetinis plombavimas ir estetinis protezavimas – bene populiariausios, dažniausiai atliekamos estetinės odontologijos procedūros, kurios veiksmingai pašalina įvairius dantų defektus ir tikrai pasitarnauja gražesnės šypsenos labui. Trumpai aptarkime, kuo skiriasi šios procedūros, kokias problemas jos sprendžia ir kada tikslinga jas atlikti.
Estetinis plombavimą rekomenduojama atlikti pacientams, kurie susiduria su nedideliais dantų pažeidimais ar vizualiniais defektais. Tokios procedūros pagalba galima patobulint dantų spalvą, pašalinti smulkesnius ėduonies pažeidimus, atstatyti ar pakoreguoti danties formą. Estetinį plombavimą tikslinga atlikti ir tais atvejais, kai susiduriama su nuskilusių, nudilusių ar nutrupėjusių dantų problema. Tokią procedūrą atliekantis specialistas tiksliai ir kruopščiai atkuria natūraliems dantims būdingas vageles ir kauburėlius, todėl tokį gydymo metodą drąsiai galima taikyti tiek krūminiams, tiek akivaizdžiau pastebimiems, priekiniams dantims.
Jeigu norimo rezultato negalima pasiekti estetiniu plombavimu, tuomet dažniausiai atliekama šiek tiek sudėtingesnė odontologinė procedūra – estetinis protezavimas. Taikant šį gydymo metodą, naudojamos ne plombinės medžiagos, o specialios keramikinės plokštelės, dar kitaip vadinamos laminatės. Iš esmės, abi procedūros yra subalansuotos panašiems tikslams. Visgi, estetinis protezavimas suteikia galimybę pašalinti ne tik smulkius, bet ir didesnius dantų defektus.
Tiek estetinis plombavimas, tiek estetinis protezavimas yra tikrai veiksmingos odontologinės procedūros, kurios padeda pasiekti teigiamus dantų pokyčius. Kainos atžvilgiu, palankesnis sprendimas yra estetinis plombavimas. Atliekant estetinį plombavimą yra naudojamos plombinės medžiagos, kurios reikalauja mažesnių investicijų. Protezavimui pasitelkiamos specialios keramikinės plokštelės. Tokių priemonių savikaina yra didesnė, taip pat jas reikia gaminti laboratorijoje, todėl estetinis protezavimas yra brangesnė procedūra. Visgi, estetinis protezavimas dažniausiai užtikrina ilgaamžiškesnį rezultatą. Laminatės yra gaminamos iš itin kokybiškų, tvarių medžiagų, todėl įprastai jos tarnauja ilgiau nei plombinės medžiagos. Po atlikto estetinio plombavimo, pacientas turi reguliariai lankytis pas odontologą ir bent kartą ar du per metus nušlifuoti plombas. To nepadarius – plombos praranda pirmines estetines savybes, blizgumą. Pacientai, kuriems buvo atliktas estetinis protezavimas, tokių procedūrų poreikio išvengia. Kad būtų aiškiau, pateiksime esminius, estetiniam plombavimui ir estetiniam protezavimui būdingus privalumus.
Tiek estetinis plombavimas, tiek estetinis protezavimas efektyviai atkuria pažeistus dantų audinius ir akivaizdžiai pagerina dantų estetines savybes. Visgi, kurį gydymo metodą taikyti, gali nuspręsti tik burnos ertmės būklę kruopščiai įvertinęs odontologas. Žinoma, daugelis pacientų nori pasiekti geriausią rezultatą, tačiau nenori susidurti su didesnėmis dantų gydymo išlaidomis, todėl jie visada pirmenybę teikia mažesnių investicijų reikalaujantiems gydymo metodams. Visgi, nusprendus atlikti vieno ar kito pobūdžio procedūrą, visada reikėtų vadovautis ne kaina, o kompetentinga odontologo nuomone, nes tik jis gali nuspręsti, kuri odontologinė procedūra pateisins lūkesčius ir suteiks norimą rezultatą, o kuri – ne.