lt

Atsakymai į populiariausius klausimus apie estetinį plombavimą

Atnaujinta: 8 liepos 2024

Galima pasidžiaugti, kad odontologinių paslaugų spektras šiais laikais yra labai platus ir kontrastingas. Plati odontologinių paslaugų įvairovė suteikia galimybę kiekvienam pacientui pritaikyti optimalų, maksimaliai jam pritaikytą dantų gydymo metodą. Standartinės, dažniausiai atliekamos odontologinės procedūros daugeliui pacientų tikrai yra puikiai pažįstamos. Visgi, apie kai kuriuos dantų gydymo metodus teko girdėti ne visiems. Vienas tokių – estetinis dantų plombavimas. Ne visi pacientai supranta, kuo įprastas plombavimas skiriasi nuo estetinio. Taip pat ne visi žino, kada reikėtų atlikti tokio pobūdžio procedūrą ir kokią naudą ji suteikia. Dėl šios priežasties, pacientams kyla nemažai klausimų, susijusių su estetinio plombavimo procedūra ir jos atlikimo pobūdžiu. Šiame straipsnyje pasistengsime į juos atsakyti.

Kuo estetinis dantų plombavimas skiriasi nuo įprasto plombavimo?

Tiek estetinio, tiek paprasto plombavimo metu yra naudojamos specialios plombinės medžiagos. Visgi, šios procedūros turi nemažai skirtumų. Visų pirma, estetinis plombavimas visada užtikrina geresnį estetinį rezultatą. Atliekant estetinį plombavimą yra naudojamos pačios aukščiausios kokybės restauracinės medžiagos, kurios idealiai prisitaiko prie natūralių dantų spalvos bei formų. Paprasto plombavimo metu taip pat yra naudojamos kokybiškos restauracinės medžiagos, tačiau pagrindinė jų funkcija – užtaisyti dantyje atsiradusias skylutes, o ne sukurti patį geriausią estetinį rezultatą. Trumpai tariant, estetinio dantų plombavimo metu yra orientuojamasi ne tik į dantų pažeidimų pašalinimą, bet ir į danties estetiką. Paprasto plombavimo metu atliekamas veiksmingas dantų gydymas, tačiau danties estetikai nėra skiriamas toks didelis dėmesys.

Ar skiriasi estetinio dantų plombavimo ir paprasto plombavimo kaina?

Estetinis dantų plombavimas yra šiek tiek brangesnė odontologinė procedūra nei standartinis plombavimas. Estetinio dantų plombavimo metu odontologas ne tik pašalina dantų pažeidimus ar atkuria jų funkcines savybes, bet ir atlieka itin kruopštų, restauracinės medžiagos formavimo darbą. Šios procedūros eigoje ant danties paviršiaus odontologas formuoja vageles ir kauburėlius, tam, kad būtų pasiektas visiškai natūraliam dančiui prilygstantis rezultatas. Paprastas plombavimas tokio kruopštumo tikrai nereikalauja, todėl procedūra atliekama greičiau. Estetinis dantų plombavimas yra ilgesnė procedūra, kuri reikalauja ypatingo kruopštumo, dėmesingumo ir profesionalumo. Be to, jos metu naudojamos ir kokybiškesnės restauracinės medžiagos, todėl natūralu, kad estetinis dantų plombavimas yra brangesnis už paprastą.

Ar estetinis plombavimas gali būti atliekamas visiems dantims?

Estetinis plombavimas gali būti atliekamas tiek priekiniams, tiek krūminiams dantims. Visgi, dažniausiai šio tipo procedūrą rekomenduojama atlikti priekiniams dantims, nes jie yra labiau pastebimi. Žinoma, siekiant nepriekaištingo estetinio rezultato, tokį gydymo metodą galima taikyti ir mažiau pastebimiems, krūminiams dantims. Vis tik, jeigu reikia plombuoti ne vieną, o didesnį kiekį dantų, pasirinkus estetinio plombavimo metodą, tikrai bus susiduriama su i didesnėmis gydymo išlaidomis. Todėl plombavimo būdą reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į individualius lūkesčius ir finansines galimybes.

Ar estetinis plombavimas yra ilgalaikis sprendimas?

Nei viena, net ir ypatingai aukštos kokybės, restauracinė medžiaga nėra apsaugota nuo nusidėvėjimo veiksnių. Dėvėjimasis yra natūralus procesas, su kuriuo susiduria tiek burnos ertmėje esančios restauracinės medžiagos, tiek natūralūs dantys. Visgi, estetinio plombavimo metu naudojamos tikrai labai kokybiškos medžiagos, kurios užtikrina ne tik gerą, bet ir ilgalaikį rezultatą. Jos ilgą laiką nepraranda savo pirminės formos, blizgumo ir spalvos. Visgi, po 8 – 10 metų plombų nusidėvėjimo požymius tikrai galima pastebėti. Plombos paviršius praranda blizgumą, keičiasi jo spalvą. Maždaug po dešimties metų pradeda blėsti ne tik plombų estetinės, bet ir funkcinės savybės, todėl jas rekomenduojama keisti.