lt

Kas geriau – „All on 4” gydymo metodika ar pavieniai implantai?

Atnaujinta: 3 liepos 2024

Dantų implantavimas yra labai veiksminga odontologinė procedūra skirta pacientams, kurie yra netekę vieno, kelių ar net visų dantų. Dantų implantavimas gali būti atliekamas skirtingais būdais. Sakykim, atliekant dantų implantaciją gali būti naudojami pavieniai implantai, tačiau taip pat gali būti taikoma „All on 4” gydymo metodika. Šis gydymo metodas yra puikus sprendimas pacientams, kuriems reikia atkurti visą žandikaulį. Visgi, ne visi žmonės supranta, kuris dantų implantavimo metodas tinka būtent jiems, taip pat ne visi žino, kuo skiriasi dantų implantavimas pavieniais dantų implantais ir dantų implantacija „All on 4” technologijos būdu. Palyginkime šiuos implantavimo metodus ir iššiaiškinkime jų privalumus ir skirtumus.

Pavienių implantų ir „All on 4” technologijos skirtumai

Tiek atliekant dantų implantavimą pavieniais implantais, tiek taikant „All on 4” gydymo metodiką, dantys yra atkuriami ilgalaikėmis, visiškai natūraliems dantims prilygstančiomis priemonėmis – dantų implantais.. Taikant „All on 4” gydymo metodiką, prie keturių dantų implantų pritvirtinamas visa žandikaulio dantų konstrukcija ir tokiu būdu atkuriamas visas žandikaulis. Dėl kitokio implantavimo principo, šiuo metodu galima atkurti didesnę dalį dantų, naudojant mažesnį kiekį medžiagų, todėl pacientas gali džiaugtis ne tik kokybišku implantavimo rezultatu, bet ir mažesnėmis gydymo išlaidomis.

Pavienių implantų pranašumai

Atliekant tradicinį dantų implantavimą pavieniais implantais, kiekvienai tuščiai burnos ertmei atliekama atskira dantų implantavimo procedūra. Ji vyksta dviem etapais: iš pradžių į žandikaulio kaulą įsriegiamas implantas, o jam sugijus, ant jo tvirtinamas protezuotas danties vainikas. Pagrindiniai pavienių implantų privalumai yra šie:

  • Idealiai natūralų dantį atitinkantis galutinis rezultatas;
  • Efektyviausias vieno ar kelių dantų atkūrimo metodas;
  • Visiškai nepažeidžiami aplinkiniai audiniai;
  • Maksimalus stabilumas ir komfortas.

„All on 4” gydymo metodikos pranašumai

All on 4” gydymo metodika nėra aktuali pacientams, kurie nori atkurti tik vieną ar kelis dantis. Tačiau pacientams, kuriems reikia atkurti visą žandikaulį – ši metodika yra tikras išsigelbėjimas. Jeigu pacientas, kuris yra netekęs didesnio kiekio dantų, dantų implantaciją atliktų su pavieniais dantų implantais, jis susidurtų su labai sudėtingu ir ilgu gydymo procesu bei tikrai didelėmis gydymo išlaidomis.  „All on 4” gydymo metodikos pagalba šių nemalonumų tikrai galima išvengti. Pagrindiniai  „All on 4” technologijos pranašumai:

  • Greitesnė gydymo eiga;
  • Mažesnės gydymo išlaidos;
  • Išsaugota žandikaulio struktūra;
  • Komfortas ir ilgalaikis rezultatas.

Gydymo sudėtingumo ir trukmės palyginimas

Taikant „All on 4” gydymo metodiką, pati dantų implantavimo procedūra įprastai trunka 2 – 3 valandas. Gydymo laikotarpis priklauso nuo individualaus klinikinio atvejo, tačiau galutinis rezultatas dažniausiai pasiekiamas maždaug per 6 mėnesius. Jeigu dantų implantacija atliekama pavieniais implantais, vieno danties atkūrimo procedūra įprastai trunka apie valandą. Gydymo laikotarpis svyruoja nuo 4 iki 6 savaičių. Visgi, šių dviejų implantavimo metodikų sudėtingumo ir trukmės nereikėtų lyginti, nes pavieniais implantais įprastai atkuriamas tik vienas ar keli dantys, o taikant „All on 4” gydymo metodiką dažniausiai vyksta visos dantų eilės atkūrimo procesas. Bet kuriuo atveju, tiek vienas, tiek kitas dantų atkūrimo metodas suteikia galimybę susigrąžinti nepriekaištingą dantų estetiką ir funkcionalumą. Tad susidūrus su prarastų dantų problema, tikrai reikėtų nedelsti, pasikonsultuoti su gydytoju ir kuo skubiau atlikti dantų implantavimą optimaliausiu būdu.