lt

Dantų tiesinimas – šią frazę išgirdę iškart pagalvojame apie breketus. Dantų breketai yra prietaisai, naudojami susigrūdusiems ar kreiviems dantims koreguoti arba netinkamam sąkandžiui formuoti. Breketai dažniausiai naudojami paauglystėje, tačiau vis daugiau suaugusiųjų šia procedūra pasinaudoja vėliau. Breketai yra pagaminti iš metalo arba keramikos, vielos ir jungiamosios medžiagos, kuri pritvirtina juos prie jūsų dantų. Ortodontas yra gydytojas, kurio specializacija yra tokio tipo prietaisai ir netinkamai išsidėsčiusių dantų gydymas.

Dantų tiesinimas yra gan sudėtingas procesas. Jūsų ortodonto rekomenduojamų breketų tipas priklausys nuo kelių veiksnių, tokių kaip jūsų amžius ir tai, ar turite ne tik kreivus dantis, bet ir sąkandį. Breketai gaminami pagal užsakymą ir yra individualūs pagal kiekvieno žmogaus poreikius. Klasikiniai breketai, kurie dažniausiai ateina į galvą, yra pagaminti iš metalinių breketų, jie yra klijuojami atskirai prie kiekvieno jūsų danties.

Kaip gi breketai veikia?

Breketai judina jūsų dantis, darydami jiems nuolatinį spaudimą ilgą laiką. Jūsų žandikaulis palaipsniui prisitaiko prie šio spaudimo. Mes linkę manyti, kad mūsų dantys yra tiesiogiai prijungti prie žandikaulio, todėl sunku įsivaizduoti, kaip juos galima pajudinti. Tačiau po dantenomis yra membrana, kurią supa jūsų kaulai, surišanti jūsų dantis į žandikaulį. Ši membrana kontroliuoja jūsų dantų padėtį ir reaguoja į spaudimą, kurį jūsų dantys daro breketais. Vizito metu įstatomi breketai nesukelia didelio diskomforto, ​​o jų pritvirtinimas užtrunka nuo vienos iki dviejų valandų. Kiekvieną kartą, kai breketus paveržia jūsų ortodontas, jums gali skaudėti kelias dienas.

Kokį poveikį turi gumytės dedamos ant breketų?

Elastingos gumytės uždedamos aplink laikiklius, kurie yra ant jūsų dantų. Jie padidina spaudimą jūsų žandikauliui ir yra būdingi daugeliui tradicinių breketų gydymo būdų.

Breketų vielos

Lankas (viela) yra tai, kas iš tikrųjų judina jūsų dantis. Vielos yra elastingos, todėl net įdėjus jas į burną ir įstačius į vietą laikikliais, lankai vis tiek norės grįžti į pradinę padėtį. Kai lankai pamažu grįžta į pradinę formą, jie kartu traukia ir jūsų dantis. Tai yra techninis procesas, kurio metu dantys atstatomi į idealią padėtį. Beveik kiekvienu atveju gydytojas ortodontas  pradės nuo labai plonos ir lanksčios vielos. Tokiu būdu viela sukelia labai mažą jėgą, tuo pačiu ir labai nedidelį spaudimą jūsų dantims. Kai jūsų dantys palaipsniui tiesės, ortodontas naudos storesnes ir standesnes vielas, kad perkeltų dantis į idealią padėtį.

Ar ši procedūra skausminga?

Kai ortodontas jums pritvirtina breketus skausmo jausti neturėtumėte. Tačiau kelias dienas po pritvirtinimo ir paveržimo metu bei po jo, jie gali sukelti nemažą diskomfortą. Breketų skausmas jaučiasi kaip sopulys ar pulsavimas. Jei jaučiate skausmą po breketų įdėjimo, galite vartoti nereceptinius skausmą malšinančius vaistus, tokius kaip ibuprofenas.

Per kiek laiko galima tikėtis rezultatų?

Gydymo trukmė kiekvienam žmogui gali būti skirtinga, tačiau paprastai žmonės breketus nešioja nuo vienerių iki trejų metų. Atidžiai laikydamiesi savo ortodonto nurodymų, galite užtikrinti, kad breketus nešiosite kuo trumpesnį laiką.

Norėdami pasikonsultuoti dėl šios procedūros eigos ir tinkamų priemonių jūsų dantims, kreipkitės į klinikos „Dantų harmonija“ ortodontus, kurie suteiks jums begalę informacijos.