lt

Tiesūs dantys yra tai, apie ką visi pacientai vienu ar kitu gyvenimo momentu svajoja. Graži šypsena ir tiesūs dantys suteikia pasitikėjimo savimi jausmą ir vizualiai darnų vaizdą. Daugeliui graži šypsena asocijuojasi su fizine trauka – tiesius dantis turintys žmonės išties atrodo patraukliau, su jais labiau norisi bendrauti.  Tačiau ar žinojote, kad tiesių dantų privalumai neapsiriboja fizine išvaizda?

Galbūt nustebsite sužinoję, kad tiesūs dantys turi daugybę naudų sveikatai – nuo ​​pagerėjusio virškinimo iki burnos ir bendros įvairių kūno dalių sveikatos.

Tiesūs dantys yra sveiki dantys

Paprastas atsakymas į klausimą, „ar tiesūs dantys yra svarbūs Jūsų sveikatai?“, yra taip. Apskritai tiesūs dantys yra sveikesni, jie turi mažiau ertmių, rečiau keičia spalvą, lėčiau nusidėvi ar lūžta. Turint tiesius dantis bendra burnos būklė ženkliai geresnė nei turint kreivus dantis.

Netaisyklingas sąkandis gali sukelti rimtas sveikatos problemas

Kreivi dantys reiškia, kad turite netaisyklingą sąkandį. Bet kokie dantų susigrūdimo, tarpų ar netinkamo išsidėstymo nukrypimai sukelia sąkandžio netolygumus. Nekoreguojamas kreivas sąkandis gali sukelti kramtymo funkcijos sutrikimą, pagreitinti dantų nudilimą, sukelti kalbos problemas, apsunkinti kvėpavimą, pakeisti veido formą ir asimetriją ir kitas rimtas problemas.

Kokie yra tiesių dantų privalumai?

Taigi, kokie yra tiesių dantų privalumai? Jau žinome, kad daugumai žmonių tiesūs dantys asocijuojasi su fiziniu potraukiu, o tie, kurių šypsena lygi, dažniausiai labiau pasitiki savimi.  O kokią naudą tai turi fizinei sveikatai?

  • Tiesius dantis lengviau išlaikyti švarius

Vienas iš svarbiausių tiesių dantų privalumų yra tas, kad tiesius dantis daug lengviau išlaikyti švarius. Netgi odontologai neturi iliuzijų, kad visi pacientai mėgsta naudoti dantų siūlą ir juo kasdien valo dantis. Kreivus dantis sunkiau tinkamai išvalyti, tarpuose kaupiasi nešvarumai, kurie sukelia uždegimus ir kitas problemas. Jei jūsų dantys yra tolygiai išdėstyti, Jūsų dantų šepetėlis ir siūlas turi pasiekti visas dantų paviršiaus sritis, užtikrinant švarią ir sveiką burnos sveikatą.

  • Turėdami tiesius dantis išvengsite padidintos žandikaulio apkrovos

Jei turite tiesius dantis, sukandus, sąkandis turėtų beveik idealiai išsilyginti. Netaisyklingas sąkandis vargina ne tik dantis, bet ir apkrauna žandikaulio sąnarius. Ilgainiui, gali atsirasti žandikaulio ir galvos skausmas, galvos svaigimas, ausų skausmas, spengimas ausyse.

  • Tiesūs, sveiki dantys – geresnis virškinimas

Mūsų dantys yra skirti kramtyti – tai pirmas žingsnis virškinimo procese. Nesvarbu, ar Jūsų dantys iš prigimties yra tiesūs, ar buvo atliktas dantų tiesinimas, tobula burnos padėtis užtikrins geresnį kramtymą ir virškinimo procesą. Jei maistas yra nepakankamai sukramtomas, virškinimo metu skrandis ir žarnynas yra pernelyg apkraunamas, tad ilgainiui gali atsirasti skrandžio skausmai.

Jei turite klausimų, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai yra visada pasirengę į juos atsakyti.