lt

Netiesūs dantis, netaisyklingas sąkandis yra ne tik estetinė, bet ir sveikatos problema, – teigia klinikos „Dantų harmonija“ specialistai. Netaisyklingas dantų išsidėstymas gali būti nulemtas genetinių priežasčių, per anksti pašalintų pieninių dantų, ydingų įpročių, tokių kaip kvėpavimas per burną, netinkama liežuvio padėtimi ir pan. Svarbu nedelsti ir, rekomendavus specialistams, dantis tiesinti kuo greičiau.

Pateikiame svarbiausią informaciją, kurią turite žinoti apie dantų tiesinimą.

Kaip žinoti, ar man būtinas dantų tiesinimas?

Visų pirma, būtina konsultacija klinikoje. Specialistas apžiūrės Jūsų burnos ertmę, dantis, atliks reikiamus tyrimus ir įvertins Jūsų sąkandį, dantų padėtį ir pasakys, ar dantų tiesinimas Jums yra būtinas. Jei tai Jums nėra būtina, specialistas gali rekomenduoti dantų tiesinimą dėl estetinės išvaizdos. Turint tiesius dantis be kita ko išvengiama ir apnašų kaupimosi tarpuose ir kitų dantų priežiūros problemų.

Jei specialistas rekomendavo rinktis dantų tiesinimą dėl sveikatos priežasčių ir galimų komplikacijų ateityje, tai neabejotinai yra būtina procedūra. Netiesius dantis ne tik, kaip jau minėjome, sudėtingiau prižiūrėti, bet ir sukuriama palanki terpė ėduonies, apnašų, uždegimų atsiradimui. Paprastai dalis dantų yra apkraunami daugiau nei kiti, todėl laikui bėgant jie nusidėvi, gali grėsti net danties ar dantų netekimas. Be to, dažnas pacientas susiduria ir su virškinimo problemomis, kurios atsiranda dėl netolygiai ir pilnai sukramtyto maisto, kalbos sutrikimais. Prie viso to prisideda ir psichologinės problemos, kylančios dėl neestetiškai atrodančios šypsenos, kalbėsenos ir kt.

Estetiškiausias dantų tiesinimo būdas – vidiniai breketai

Priklausomai nuo paciento situacijos ir individualios situacijos, galima rinktis iš nuimamų (kapų, dantų plokštelių) ir nenuimamų (breketų) ortodontinių aparatų. Jau ilgą laiką būtent breketai laikomi efektyviausiu dantų tiesinimo būdu.

Metaliniai breketai yra vienas dažniausių klinikos „Dantų harmonija“ dantų tiesinimo būdų. Tai iš kokybiškų ir labai tvirtų metalo lydinių pagaminti breketai, kurie nekenkia dantims ir jų nepažeidžia. Beligatūriniai breketai, kurių ortodontinė viela turi fiksaciją specialiu užraktu, sumažina diskomfortą juos nešiojant. Tuo tarpu keraminių breketų spalva susilieja su dantimis ir yra vos pastebima.

Kai kurie pacientai ir jaudinasi dėl neestetiškai atrodančių breketų tiesinimo metu, tad klinikoje „Dantų harmonija“ siūlomi ir vidiniai breketai. Pastarieji yra visiškai nepastebimi. Kodėl dažnas renkasi vidinius breketus? Žinoma, svarbiausias faktorius yra tai, kad jų nesimato. Tokio tipo breketai yra labai ploni, gerai priglundantys ir yra tvirtinami iš vidinės dantų pusės ir gaminami pagal kiekvieno paciento individualų dantų antspaudą.

Jei nežinote, ar Jums būtina dantų tiesinimas, kokį dantų tiesinimo būdą pasirinkti pagal individualią situaciją ir finansines galimybes ar turite kitų klausimų, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai yra pasirengę suteikti išsamią konsultaciją, prireikus, atlikti papildomus tyrimus ir sudaryti gydymo planą.