Dantų plombavimas

Dantų plombavimas

Dantų plombavimas yra būtinas, kai dantyje dėl karieso atsiranda kariozinė ertmė – skylutė. Ją išvalę užpildome plombine medžiaga, atkuriame funkcionalią danties formą ir sugrąžiname jam estetinį vaizdą. Laiku neužplombavus danties, kariozinė ertmė didėja ir jūs pradedate justi skausmą, o uždelsus per ilgai – gali tekti dantį išrauti.

Gydytojai pataria

Prieš einant pas odontologą dažniausiai kyla klausimas – ar skaudės? Paklausykite, ką apie tai sako mūsų gydytoja odontologė Beata.

Žiūrėti video
Žiūrėti video

MŪSŲ SPECIALISTAI

Estetinis dantų plombavimas
Kaip plombuojami dantys?
Plombų rūšys
Laikinoji plomba
Plombų priežiūra

Estetinis dantų plombavimas

Nesvarbu, ar plombuojame šypseną puošiančius priekinius, ar mažiau matomus šoninius (krūminius) dantis, mes atliekame visus plombavimo etapus, paisydami estetikos. Estetinio plombavimo metu mes atkuriame pažeistus dantų audinius (kariesas, sena plomba), taip pat koreguojame dantų formą ir spalvą.

Estetinis plombavimas mums leidžia:
  • Atkurti nudilusius, nusidėvėjusius dantų paviršius.
  • Panaikinti tarpus tarp dantų.
  • Pakeisti dantų formą, spalvą.
  • Atstatyti nuskilusius ar ėduonies pažeistus dantis.

 

Kaip plombuojami dantys?

Prieš daugumą odontologinių procedūrų, taip pat ir prieš karieso gydymą, atliekame diagnostiką. Savo klinikoje turime visas reikalingas diagnostikos priemonės, parinkti tinkamą ir efektyvų gydymą. Apžiūrėdami ir gydydami kariesą bei plombuodami mes naudojame intraoralinę kamerą, „CarieScan“ aparatą, mikroskopą, rentgeno vieno danties (dentalinę) ar visų dantų (panoraminę) nuotraukas.

Atlikus nuskausminimą pašaliname pažeistus danties audinius paruošiame danties ertmę plombavimui. Jo metu, remiantis natūralia danties anatomija, plombinė medžiaga yra sluoksniuojama. Iš pradžių dedame minkštesnę plombinę medžiagą, panašią į dentiną, o ant viršaus uždedame kietą emalį. Šiais laikais emalio spalva parenkama kiekvienam iš jūsų individualiai, todėl plombuotų dantų spalva, žvelgiant plika akimi, nesiskiria nuo natūralių.

Plombų rūšys

Šiuolaikinėje odontologijoje plomboms naudojamų medžiagų gausa tikrai didelė. Vieno atsakymo, kokią plombą pasirinkti neturime. Tik odontologas gali parinkti funkciškai ir estetiškai tinkamiausią variantą, atsižvelgęs į kiekvieną individualų atvejį atskirai. Jeigu jums bus smalsu, mūsų gydytojas odontologas vizito metu suteiks informaciją ir paaiškins, kuri plomba jūsų atveju yra tinkamiausia ir kodėl.

Laikinoji plomba

Laikinąją dantų plombą naudojame tada, kai dėl vienų ar kitų priežasčių gydymas trunka ilgiau nei vieną vizitą. Tarkime, kuriam laikui dedame gydomąjį pamušalą arba numariname nervą tolimesniam endodontiniam gydymui. Tokiu atveju iki kito vizito dedame laikinąją plombą, kuri apsaugo ertmę nuo išorės veiksnių. Pats laikinosios plombos pavadinimas pasako, kad tai tėra laikinas sprendimas – ji nėra tokia tvari kaip nuolatinė ir ilgai jos nešioti nepatariame. Geriausiai atvykti tuomet, kai yra paskirtas kitas vizitas ir pratęsti numatytą gydymą

Plombų priežiūra

Norint kuo ilgiau išlaikyti nepakitusias, gražias ir tvirtas plombas, jas turite tinkamai prižiūrėti. Nors plombuotas dantis yra sutvarkytas taip, kad būtų atkurtos visos jo natūralios funkcijos bei išvaizda, vis dėlto toks dantis dėvisi šiek tiek greičiau. Be to, neprižiūrimas gali prarasti blizgesį, ant jo lengviau kaupiasi apnašos, todėl ypač svarbi gera burnos ertmės higiena. Rekomenduojame bent kartą per metus ar pusmetį (priklauso nuo jūsų individualios situacijos) atlikti burnos higienos procedūrą, kurios metu, jeigu reikės, plombas nupoliruosime ir taip prailginsime jų tarnavimo laiką.

Kainos