lt

Dantų implantavimas, dantų implantų įsodinimas yra kone efektyviausia dantų atkūrimo technologija. Visą gyvenimą galintys tarnauti dantų implantai pilnai atkuria kramtymo funkciją, atitinka natūralių dantų išvaizdą, tačiau turi būti tinkamai ir reguliariai prižiūrimi.

Klinikos „Dantų harmonija“ profesionalai pateikia esmines priežastis, kodėl vertą rinktis dantų implantavimą.

  1. Dantų implantai atkuria visą dantį nuo šaknies iki pat vainiko. Kiti prarastų dantų atkūrimo būdai, tokie kaip, pavyzdžiui, dantų protezavimas atkuria tik patį danties vainiką (danties dalį virš dantenų).
  2. Dantų implantus galima rinktis tuomet, kai nėra vieno, kelių ar net visų dantų.
  3. Net 98 proc. dantų implantavimo procedūrų yra sėkmingos. Tai reiškia, kad didžiajai daliai pacientų dantų implantai sėkmingai prigyja.
  4. Dantų implantai sumažina kaulo tirpimą, nes implantavimo metu atkuriamas ne tik danties vainikas, bet ir jo šaknis.
  5. Likę sveiki dantys yra nepažeidžiami. Palyginimui, pasirinkus dantų tiltus būtina šlifuoti greta esančius sveikus dantis, be to, jiems tenka didesnis krūvis tapus atraminiais dantimis.
  6. Dantų implantai gaminami iš tinkamos žmogaus organizmui medžiagos. Implantai gaminami iš titano, kuris maksimaliai prisitaiko prie kiekvieno organizmo, nesukelia atmetimo reakcijos, alergijos.
  7. Pilnai atkuriama kramtymo funkcija.
  8. Neišimama dantų implantų konstrukcija yra patogi ir nesukelia diskomforto kaip kiti dantų atkūrimo būdai.

Kaip vyksta dantų implantavimas?

Danties implantas tai – nedidelis metalinis varžtelis, kuris yra įsriegiamas į paciento žandikaulį. Tokiu būdu pakeičiama natūrali danties šaknis. Pats danties implantas yra pagamintas iš patvarios, žmogui tinkamos ir alerginės ar atmetimo reakcijos nesukeliančios medžiagos – titano. Prie danties implanto yra pritvirtinamas dirbtinis dantis, identiškai atitinkantis natūralaus danties išvaizdą ir funkcijas.

Dantų implantavimas vyksta dviem etapais.

  1. Chirurginis etapas. Klinikoje atliekama išsami diagnostika (panoraminė rentgeno nuotrauka, kompiuterinė tomografija), įvertinama paciento kaulo anatomija, tankis, sudaromas individualus gydymo planas ir įsriegiamas implantas. Prieš dantų implantavimo procedūrą, jei prireikia, pašalinamas dantis ar dantys. Jei būtina pašalinti sugedusį ar pažeistą dantį ir į jo vietą iš karto įsriegti danties implantą bei pritvirtinti laikiną dantį, tai yra vienmomentė implantacija. Jei dantų implanto įsriegimui nepakanka kaulo, įvertinus kompiuterinės tomografijos rezultatus, gydantis gydytojas pasiūlo galimus problemos sprendimo būdus, pavyzdžiui, rekomenduoja atlikti viršutinio žandikaulio sinuso membranos pakėlimo procedūrą.
  2. Protezavimo etapas. Po chirurginio etapo praėjus 2–3 mėnesiams yra nuimamas atspaudas ir ant danties implanto pritvirtinamas vainikėlis. Iki šio etapo pradžios ant danties pritvirtinami laikinini dantys, kurie leidžia džiaugtis puikia šypsena jau po pirmojo vizito.

Jei pacientui trūksta visų dantų implantavimui reikalingų dantų, rekomenduojama rinktis All-on-4® gydymo metodą. Pasirinkus tokį gydymo būdą, visą žandikaulio dantų tiltą reikia pritvirtinti ant 4 dantų implantų.

 

Dantų Harmonija