lt

Dantų implantai šiandien jau neatsiejama daugelio dantis praradusių žmonių gyvenimo dalis. „All-on-4“ dantų gydymo metodika laikoma vienu pažangiausių dantų atkūrimo būdų. Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai apžvelgia, kodėl ji tokia ypatinga ir kaip gali padėti žmonėms, praradusiems vieną arba visus dantis.

„All-on-4“ istorija

Nors idėja turėti visą dantų komplektą, pagrįstą vos keliais dantų implantų tvirtinimais, nėra nauja, 45° kampo pritaikymas prie užpakalinių dantų implantų paskatino „All-on-4“ evoliuciją. Profesorius Paulo Malo iš Portugalijos ir implantų gamintojas „Nobel Biocare“ buvo vieni pirmųjų, kurie pripažino galimą gydymo naudą ir „All-on-4“ technologijos ekonominį efektyvumą.

Dešimtajame dešimtmetyje profesorius P. Malo, finansuojamas „Nobel Biocare“, atliko keletą tyrimų. Jis siekė nustatyti šio naujoviško požiūrio veiksmingumą. 1998 m. profesorius pirmą kartą gydė pacientą „All-on-4“ technika. Šiandien pastaroji yra plačiai vertinama kaip geriausia gydymo galimybė visam dantų lankui pakeisti. Tuo pat metu P. Malo tapo pasaulinio garso vyresniuoju dantų protezuotoju. Jis išrado keletą kitų metodų, padedančių sunkiai sveikstantiems pacientams.

Kuo „All-on-4“ metodika skiriasi nuo paprastų implantų?

Pats dantų implantas yra nedidelis titaninis varžtelis, kuris įsriegiamas į žandikaulio kaulą, o vėliau palaiko dantį ar tiltą. Titano implantai sudaro pagrindą, prie kurio tvirtinamas pakaitinis dantis. Atliekant standartinę dantų implantavimo procedūrą, norint užbaigti dantų lanko atkūrimą, kad būtų palaikomas visas fiksuotas tiltas, reikia 6–8 implantų. Taikant „All-on-4“ metodiką, – priešingai. Norint išlaikyti visą lanką, reikalingi tik du implantai priekinėje burnos dalyje ir du kampiniai implantai gale, todėl reikia tik keturių implantų.

4 implantai tampa pagrindu viso paciento žandikaulio protezui ir sustiprina kaulą. Kartu tai reiškia, kad dirbtinio kaulo poreikis ženkliai sumažėja. Mažiau invazinis „All-on-4“ pobūdis taip pat reiškia, kad gijimo ir atsistatymo procesas yra žymiai trumpesnis, o, naudojant mažiau implantų, yra daugiau lankstumo kuriant ir pritaikant optimalų pakaitinį dantį.

Taip pat svarbu paminėti, kad du galiniai dantų implantai turi 45 laipsnių kampo išlenkimą, tai suteikia galimybę aplenkti sinuso ertmę viršutiniame žandikaulyje. Po implantų pritvirtinimo, tai yra tą pačią dieną arba gydančio gydytojo paskirtu laiku, prie implantų tvirtinamas laikinas protezas. Praėjusius maždaug 6 mėnesiams dantų implantams sugijus ir suaugus su kaulu, gaminami nuolatiniai metalo keramikos ar cirkonio oksido nuolatiniai protezai.

Ar „All-on-4“ gali turėti pašalinį poveikį?

Vienas didžiausių susirūpinimą keliančių pacientų, kurie svarsto apie bet kokią implantavimo procedūrą, yra tai, kas gali nutikti ne taip. Svarbu pabrėžti, kad „All-on-4“ procedūros sėkmės procentas yra toks pat didelis kaip ir bet kurios chirurginės procedūros. Kad ir kaip būtų svarbu pasirinkti profesionalius specialistus, kurie turi pakankamai patirties atliekant chirurgines procedūras. Ne mažiau svarbu ir modernias technologijas taikanti ir reikiamą įrangą turinti dantų gydymo klinika.

Jei turite klausimų, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai atsakys į visus rūpimus klausimus, o dantų implantai taps nesudėtingu ir gyvenimą keičiančiu sprendimu.