lt

Kraujuojančios dantenos –  dažna problema. Kodėl gali kraujuoti dantenos? Ką vertėtų daryti?  Į klausimus atsako klinikos „Dantų harmonija“ gydytoja periodontologė Monika Ambrasienė.

Gyd. Monika Ambrasiene

Kodėl kraujuoja dantenos?

Dantenų kraujavimas – tai pirmasis periodonto audinių uždegimo ženklas. Uždegimas kuomet pažeidžiamos tik dantenos vadinamas gingivitu (dantenų uždegimu), nieko nedarant šioje stadijoje uždegimas plinta į kaulą ir prasideda periodontitas (aplinkinių danties audinių ir kaulo uždegimas). Pagrindinė priežastis – dantų apnašos ir akmenys. Būna atvejų, kai dantenų kraujavimas yra rimtesnės sisteminės ligos indikatorius, tačiau tai nustato gydytojas.

Ar reikėtų sunerimti, jeigu dantenos kraujuoja tik valantis dantis?

Dantenų kraujavimas valantis dantis – dažnas nusiskundimas. Į šį simptomą būtina atkreipti dėmesį ir pasikonsultuoti su periodontologu.

Kokie yra pragrindiniai mitai apie kraujuojančas dantenas?

Pagrindinis mitas –  dantenų kraujavimas yra normali būsena. Dažnai pacientai teigia, kad dantenos kraujuoja visą laiką ir kitokio varianto net nepamena. Tačiau būtina žinoti, kad ilgai užsitęsęs kraujavimas gali slėpti rimtą ligą, kuri gali baigtis ir dantų netekimu.

Kas yra pirmoji pagalba, kai kraujuoja dantenos?

Pirmoji pagalba kraujuojančioms dantenoms yra kruopštus, nuoseklus ir tinkamas dantų valymas. Jeigu uždegimas kilo dėl netinkamai išvalyto minkšto apnašo, tuomet pradėjus kruopščiau valyti dantis ir tarpdančius, po kelių dienų, kraujavimas gali sumažėti.

Taip pat vertėtų prisiminti, kada paskutinį kartą buvo atlikta profesionali burnos higiena. Jeigu dantenos kraujuoja, o pacientui profesionali burnos higiena buvo atlikta daugiau nei prieš pusę metų, tuomet reikėtų užsiregistruoti pas burnos higienistą.

Sužinokite daugiau: ČIA