Dantų šalinimas

Dantų šalinimas

Šiais laikais dantų šalinimas įprasta ir patyrusio specialisto rankose diskomforto ar skausmo nesukelianti burnos chirurgijos procedūra. Burnos chirurgija apima retinuotų, sudėtingos anatomijos, protinių dantų šalinimą, implantaciją, kaulinių defektų atstatymą, sinuso dugno pakėlimo operacijas, burnos darinių, minkštųjų audinių ir kaulinių cistų šalinimą.

MŪSŲ SPECIALISTAI

Protinių dantų paskirtis
Protinių dantų dygimas
Protinių dantų šalinimas
Kada nereikia rauti?
Kada protiniai dantys negydomi?
Ar skauda?

Protinių dantų paskirtis

Protiniai dantys – tai treti krūminiai dantys. Taisyklingai išdygę jie kontaktuoja su priešingo žandikaulio protiniu ar antru krūminiu dantimi ir atlieka įprastinę kramtymo funkciją.

Protinių dantų dygimas

Statistika rodo, kad apie 20-25 proc. žmonių neturi protinių dantų užuomazgų. Dėl pasikeitusių mitybos įpročių ir raciono, vartojant daugiau apdirbtus produktus, sumažėja poreikis stipriai kramtyti ir dėl to žmogaus žandikauliai pamažu tampa smulkesni. Protiniams dantims pradeda trūkti vietos ir jie visai neišdygsta arba remiasi į gretimus krūminius dantis.

Neretai protiniai dantys išdygsta ne iki galo, remiasi į gretimus dantis arba žandikaulio šaką, minkštuosius audinius. Dažniausiai šis procesas sutrinka, kai trūksta vietos dantų lanke arba yra netaisyklinga protinio danties užuomazgos padėtis. Kiekviena situacija individuali, todėl, jei norite išsiaiškinti savo protinių dantų būklę, kreipkitės į specialistą, burnos ar veido ir žandikaulių chirurgą, periodontologą. Vizito metu jums atliks klinikinį ir rentgenologinį tyrimą.

Protinių dantų šalinimas

Protinių dantų šalinimas turi aiškias indikacijas. Pirmiausiai išsiaiškiname ar pacientas turi nusiskundimų, susijusių su protiniais dantimis (skausmas, tinimas, pasikartojantys dantenų uždegimai), tuomet atliekame klinikinį tyrimą.

Protinių dantų šalinimo priežastys:
  • Jie nepagydomai pažeisti ėduonies.
  • Dantys netaisyklingai išdygę.
  • Aplink juos kaupiasi minkštas apnašas.
  • Burnos higiena tampa sunkesnė.
  • Aplink juos formuojasi dygimo ar kitos žandikaulių cistos ir navikai.
  • Jie blokuoja antrų krūminių dantų dygimą, remiasi į gretimus dantis ir gali juos pažeisti.
  • Dantys išsidėstę per žandikaulių lūžio linijas.
  • Ortodontinio gydymo tikslu, siekiant sukurti daugiau vietos dantų lankuose.

Įsisenėjus šioms problemoms gali kilti apydančio audinių uždegimas bei formuotis pūliniai, išplintantys minkštuosiuose audiniuose ir kakle.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad po protinių dantų pašalinimo, net iki 85 proc. gali pagerėti gretimų dantų sveikata, o nepašalinus – 25 proc. pacientų išsivysto antro krūminio danties tolimojo paviršiaus ėduonis ir ilgainiui tenka šalinti ne tik protinį, bet ir antrą krūminį dantį.

Taip pat dažnai protiniai dantys šalinami poromis tos pačios pusės viršutiniame ir apatiniame žandikaulyje. Taip yra todėl, kad viršutinis protinis dantis, likęs be „porininko“ gali leistis žemyn, blokuoti apatinio žandikaulio judesius, remtis į žando gleivinę ir ją traumuoti. Tačiau yra išimčių. Jei protinis dantis kontaktuoja su antru krūminiu dantimi ir yra sveikas, jo nešaliname.

 

Kada nereikia rauti?

Jei nejaučiate jokių simptomų, protiniai dantys dalyvauja kramtyme, nėra pažeisti ėduonies ir jums pavyksta juos išsivalyti – protiniai dantys nešalinami. Dažnai daroma klaida, manant, kad jie nereikalingi ir, juos pašalinus, nepajusite jokių pakyčių. Visuomet pasverkite chirurginės intervencijos naudą ir žalą. Protinių dantų pašalinimas – chirurginė intervencija, kuri, kaip ir kiekviena kita chirurginė procedūra, turi tam tikrą riziką.

Taip pat nerekomenduojame šalinti protinius dantis jaunesniems nei 17 metų pacientams, nes gali būti pažeistos žandikaulių augimo zonos.

 

Kada protiniai dantys negydomi?

Jei protiniai dantys išdygsta taisyklingai ir dalyvauja kramtyme, pasitaiko išimčių, kai pradinį ėduonį išgydome. Deja, dažniausiai protinio danties gydymas virsta iššūkiu dėl jo padėties dantų lanke ir apsunkinto priėjimo. Jei reikalingas sudėtingesnis gydymas (pvz., šaknų kanalų), dažniausiai tokius dantis pašaliname, nes jų šaknų kanalų anatomija labai įvairi ir kokybiškas gydymas – beveik neįmanomas.

Taip pat daug priklauso nuo paciento motyvacijos ivestuoti į protinio danties gydymą ir restauravimą bei jo priežiūrą po to.

Ar skauda?

Danties pašalinimo metu stengiamės jums sukurti maksimaliai komfortišką aplinką, naudojame moderniausias odontologines priemones, techniką ir instrumentus. Šiandien danties pašalinimo procedūra yra ganėtinai greita ir neskausminga, nes naudojame stiprius ir greitai veikiančius vietinius anestetikus.

Siekdami kuo mažiau traumuoti gretimas struktūras, dažniausiai atliekame pjūvius, gręžiame kaulą, padaliname dantį ir operuotą sritį susiuvame. Chirurginio dantų pašalinimo metu, galite jausti spaudimą, tempimą, o dalinimo metu – vibraciją. Kiekvienas atvejis individualus, kaip ir pacientai bei jų žandikaulių ir protinių dantų anatomija, tačiau dažniausiai protinio danties pašalinimas užtrunka iki pusės valandos.

Kainos