lt

Dantų implantavimas – dažnai atliekama dantų atkūrimo procedūra. Jei ruošiatės dantų implantavimui, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai kviečia susipažinti su procedūros eiga ir svarbiausia informacija, kurią turite žinoti.

Milijonai žmonių visame pasaulyje turi dantų implantus. Statistika rodo, kad kasmet skaičius vis auga, mat daugiau žmonių renkasi implantus, o ne tradicinius protezus, dantų vainikėlius ir tiltus.

Pasirinkę dantų implantavimą, prarastą dantį pakeičiate dantų implantu, kuris yra nedidelis varžtelis, sriegiamas į žandikaulį. Tokiu būdu natūralaus danties šaknis pakeičiama dirbtine. Dantų implantai šiek tiek skiriasi nuo dantų tiltų ar karūnėlių, nes atrodo kaip tikri dantys ir pilnai atkuria kramtymo funkciją.

  1. Nuo ko viskas prasideda?

Prieš renkantis dantų atkūrimo būdą klinikos „Dantų harmonija“ specialistai visada atlieka reikiamus diagnostinius tyrimus, įvertina sveikatos būklę, alergines reakcijas, vartojamus vaistus, žandikaulio kaulo tankį ir kt. Kai kuriais atvejais prieš atliekant dantų implantavimą prireikia kaulo priauginimo ar kitų procedūrų.

Taigi Jūsų odontologas arba burnos chirurgas pirmiausia atliks išsamų tyrimą siekiant nustatyt žandikaulio kaulo būklę ir parinkti tinkamiausią dantų implantavimo procedūrą. Šis pradinis įvertinimas apima rentgeno nuotraukas, dantų atspaudų paėmimą, dantų spalvos suderinimą. Tokiu būdu užtikrinama, kad implantuotas dantis nesiskirs nuo natūralių dantų.

  1. Dantų traukimas

Jei vis dar turite likusį dantį, kurį reikia pakeisti, Jūsų odontologas jį pašalins prieš atliekant dantų gydymą. Tai galima padaryti kartu su implanto įdėjimu. Jei prireiks danties traukimo, Jūsų odontologas su Jumis aptars anestezijos galimybes. Labiausiai tikėtina, kad jūsų odontologas naudos vietinį novokaino (arba lidokaino) anestetiką, kuris apsaugo nuo skausmo.

  1. Dantų implanto įsriegimas

Jei reikia, pašalinus dantį, įsriegiamas danties implantas. Iki kito etapo gijimo laikotarpiu paprastai tvirtinami laikini vainikėliai, tad galite džiaugtis puikia šypsena iš karto po danties implanto įsriegimo. Kitas – protezavimo – etapas dažniausiai prasideda po 2-3 mėnesių. Tuomet nuimamas danties atspaudas ir ant danties implanto tvirtinamas vainikėlis.

  1. Kas laukia po dantų implantavimo?

Dantų implantavimas – svarbus ir nepigus pasirinkimas, tačiau, anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų tai maksimaliai saugus dantų atkūrimo būdas, kuris leis mėgautis puikia šypsena. Po dantų implantavimo procedūros galite jausti nedidelį diskomfortą. Ant dantenų gali atsirasti mėlynių, patinimas aplink dantenas ar veide, nedidelis kraujavimas ar skausmas implantavimo vietoje. Tai trumpalaikiai ir visiškai normalūs reiškiniai.

Po operacijos rekomenduojama rinktis lengvai kramtomą maistą, tinimui mažinti naudoti šaldančius kompresus, vengti tabako gaminių, nes tai didina infekcijų tikimybę. Vėliau svarbu laikytis burnos ir dantų higienos, reguliariai lankytis pas odontologą, vengti ypač kietų maisto produktų, pavyzdžiui, saldainių ar pan.

Jei abejojate ar turite klausimų, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai yra visada pasirengę padėti ir atsakyti į visus rūpimus klausimus.