lt

Dantų implantavimas – pažangi, šiuolaikiška ir klinikos „Dantų harmonija“ pacientų itin dažnai pasirenkama dantų atkūrimo procedūra. Kada reikia atlikti dantų implantavimą? Kam jis tinkamas? Kokia procedūros eiga? Ar tai saugu? Į visus šiuos klausimus Jums gali atsakyti „Dantų harmonijos“ specialistai.

Trumpai tariant, dantų implantavimas yra prarasto danties atkūrimo procedūra, kai į žandikaulį chirurginiu būdu įsriegiamas mažas, iš titano pagamintas varžtelis, o ant jo pritvirtinama natūralų dantį imituojanti karūnėlė.

Jau seniai dantų problemos (pažeisti dantys ar jų nebuvimas) nėra asocijuojamos tik su senyvo amžiaus žmonėmis. Tai gali paliesti kiekvieną iš mūsų – dėl traumų, genetinių priežasčių, netinkamos higienos ar ligų. Būtent dėl to dantų implantavimo procedūra yra puiki galimybė vėl pradėti drąsiai šypsotis visiems – ji tinka žmonėms, kurių žandikaulis jau pilnai susiformavęs (dažniausiai tai įvyksta iki 18 gyvenimo metų).

Nėra jokio skirtumo, praradote vieną ar visus dantis – „Dantų harmonijos“ gydytojai galės suteikti pagalbą bet kokiu mastu, nes klinikoje galima pasirinkti inovatyvią All-On-4® implantavimo metodiką.

Plačiau apie All-On-4®

Ši metodika, pradėta taikyti dar septintajame dešimtmetyje, ypač aktuali žmonėms, netekusiems daugumos ar net visų dantų. „All-On-4®“ reiškia, kad 4 dantų implantų užtenka viso dantų tilto pritvirtinimui. Tai ilgaamžis sprendimas, implantams suteikiama viso gyvenimo garantija. Prieš kitas procedūras All-On-4® metodas turi nenuginčijamų pranašumų. Pavyzdžiui, dantų plokštelė atkuria tik apie 30–40 proc. kramtymo efektyvumo, o All-On-4®“ – 100 proc. Taip pat dirbant pagal šį metodą sveiki dantys, kurie yra šalia, lieka nepažeisti. Atvirkščiai, nei naudojant dantų tiltų technologiją.

Dantų implantavimo eiga

Procedūrą galima suskirstyti į du pagrindinius etapus. Pirmasis – chirurginis etapas, kai kaule paruošiama reikiama vieta implantui įsriegti. Prieš tai pacientui atliekama higiena, diagnostiniai tyrimai, kurių metu gydytojas įvertina ir nustato visus svarbiausius parametrus, pavyzdžiui, kaulo anatomiją, gretimų dantų būklę, sąkandį ir t.t. Į kaulą įtvirtinus implantą, ant jo pritvirtinama laikinoji karūnėlė, o siūlės ištraukiamos maždaug po savaitės. Implantacijos procedūra nėra ilga, ji trunka apie 45-60 minučių.

Antrasis etapas prasideda po gijimo proceso, kai implantas įsitvirtina į žandikaulį, tai trunka maždaug tris mėnesius. Operacijos vietai pilnai sugijus, padaromas dantų lanko atspaudas, pagal kurį pagaminamas paciento individualų sąkandį atitinkantis vainikėlis iš pasirinktų medžiagų. Laikinas vainikėlis nuimamas, o vietoje jo uždedamas ilgalaikis danties atitikmuo.

Nors gali pasirodyti kitaip, dantų implantavimas yra neskausminga ir nesudėtinga operacija. Ji atliekama su vietine nejautra, kad pacientas galėtų visą procesą stebėti, tačiau prireikus galima taikyti ir sedaciją, ją kontroliuoja profesionalus gydytojas anesteziologas.

Vis dėlto kiekvieno paciento atvejis yra individualus, todėl pirmiausia būtina pasikonsultuoti su profesionalais ir aptarti visas įmanomas gydymo galimybes. Tai galite padaryti kreipęsi į „Dantų harmonijos“ kliniką.