lt

Estetinis plombavimas – tai gydymo būdas, leidžiantis estetiškai ir nepažeidžiant sveikų danties audinių, restauruoti bei atkurti dantis, jog šie būtų proporcingi, turėtų natūralų blizgesį bei tinkamai funkcionuotų. Ši procedūra atkuria pažeistus dantų audinius bei yra taikoma žmonėms, kurių dantys yra pažeisti, nutrupėję ir t.t.

Estetinio plombavimo metu dantys yra atkuriami ne iš karto, bet sluoksniais, taip jie atrodo maksimaliai natūralūs. Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai akcentuoja – itin svarbu ne tik atkurti pažeistus audinius, bet ir atkurti danties formą ir užkirsti kelia tolesnėms patalogijoms.

Kada reikia atlikti estetinį plombavimą?

Estetinis plombavimas yra rekomenduojamas, kai reikia koreguoti ar pašalinti atsiradusius dantų pažeidimus, sutvarkyti smulkias detales, atsiradusias po ortodontinio gydymo, norint plombuoti nudilusius dantų kandamuosius kraštus bei keičiant senas plombas.

Estetinio plombavimo procedūra

Prieš estetinį plombavimą gydytojas įvertina bei apžiūri dantų būklę, padaro rentgeno nuotrauką, aptaria tolimesnę gydymo eigą bei procedūros kainą. Esant mažiems pakitimams ar defektams, jie dažnai būna pašalinami su plombinėmis medžiagomis. Jei yra reikalingas sudėtingesnis dantų restauravimas, yra atliekamas dantų protezavimas (jos metu naudojamos bemetalės keramikos konstrukcijos, tokios kaip vainikėliai, laminatės, įklotai ir t.t.).

Specialistai pabrėžia, kad prieš estetinę plombavimo procedūrą būtina atlikti profesionalią burnos higieną, kartais yra siūloma atlikti ir dantų balinimą.

Atvykus į estetinio plombavimo procedūrą, pacientui yra suteikiama vietinė nejautra, tada pašalinami pažeisti audiniai bei seni užpildai. Dantis yra paruošiamas plombavimui, kuris vyksta sluoksniais, pagal danties anatomiją. Plombavimui yra naudojamos naujausios medžiagos, kurios pasižymi tvirtumu bei ilgalaikiškumu, taip pat leidžia atkurti dantį, kuris atitiktų paciento natūralių dantų formą bei spalvą. Plomba yra pritaikoma pagal paciento sąkandį, ji yra išblizginama bei nupoliruojama.

Po estetinio plombavimo yra rekomenduojama bent valandą nevalgyti ir vengti spalvotų maisto produktų, kurie galėtų nudažyti dantis, nes po procedūros dantys yra itin jautrūs dažams bei vyksta drėgmės atstatymas.

Estetinio ir paprasto plombavimo skirtumai

Estetinis plombavimas yra atliekamas su vietine nejautra, naudojamos atkuriamosios, restauracinės medžiagos yra itin aukštos kokybės bei turi estetinius reikalavimus. Estetinio plombavimo metu nežalojama gleivinė, maksimaliai restauruojami dantys, jų sluoksniai bei nepažeidžiami dantų natūralūs audiniai. Estetinis plombavimas yra geriausias pasirinkimas siekiant turėti geriausią šypseną, nes plombos yra pritaikomos prie natūralių paciento dantų savo forma bei spalva.

Paprastas plombavimas yra taikomas norint paprasčiausiai užtaisyti dantyje atsiradusias skylutes ir nedideliems krūminių audinių pažeidimams gydyti bei užkerta kelią tolimesniam danties gedimui. Procedūra gali būti atliekama be vietinės nejautros. Šio plombavimo metu yra naudojamos universalios medžiagos, kurios nors ir pasižymi aukšta kokybe, tačiau neturi estetinių savybių bei yra ryškiau pastebimos. Procedūra trunka trumpiau bei dantis taip pat yra išvalomas.

Kada estetinis plombavimas yra nerekomenduojamas?

Ši procedūra nėra rekomenduojama, kai yra diagnozuojamas nekontroliuojamas periodontitas, taip pat, kai yra sveiki, natūralūs dantys be jokių trūkumų ir pažeidimų. Estetinis plombavimas taip pat nėra geriausias pasirinkimas, kai yra alternatyvių gydymo būdų, kurie yra tinkamesni paciento situacijai.