Klysta tie, kurie protezavimą įsivaizduoja vien tik kaip seniems žmonėms taikomą dantų atkūrimo būdą. Šis inovatyvus metodas gali ne tik sugrąžinti prarastus dantis, bet ir išspręsti kitas įvairias odontologines problemas ar išsaugoti silpnus, netvarius dantis.
Praradus dantis, dantų protezavimas yra griežtai rekomenduojamas. Kitu atveju tai gali sukelti rimtesnes psichologines ir bendras sveikatos problemas (prarandamas pasitikėjimas savimi, ne iki galo sukramtomas maistas, atsiranda virškinimo problemos).
Naujų technologijų panaudojimas odontologijoje ir nuolatinis metodų tobulinimas leidžia džiaugtis atkurtais dantimis lyg tikrais be jokių papildomų nepatogumų. Siūloma pasirinkti iš dviejų protezų rūšių.
Dantų implantai yra pripažinti kaip daugiausiai pranašumų turintis dantų protezavimo būdas – tik tokiu būdu galima atkurti ištisos sandaros dantį ir neabejoti jo tvarumu. Procedūros metu specialiai pritaikytas titano metalo varžtelis įstatomas į trūkstamo danties vietą žandikaulyje, po to uždedamas danties pakaitalas, kuris funkcionuoja ir atrodo kaip tikras dantis. Skirtingai nuo protezinių plokštelių implantuotas dantis nesukelia jokių problemų kramtant, prižiūrimas dažniausiai yra ilgaamžis ir puikiai atrodo.
Dantų vainikėliai pasirenkami konkrečiais atvejais, kai daug gydytas dantis pradeda skirtis savo dydžiu ir spalva; dantis stiprinamas, kad nelūžtų arba po jau įvykusio lūžio. Vainikėliai, skirti dantims suteikti reikiamą formą, palaikyti ir paremti gretimus dantis, taip pat yra geras sprendimas nulūžusiems dantims atkurti. Laikini vainikėliai tvirtinami protezavimo proceso eigoje, kad apsaugotų protezavimui rengiamą dantį. Šiuolaikinėje odontologijoje labiausiai paplitę cirkonio oksido vainikėliai nesunkiai prisitaiko prie žmogaus organizmo.
Dantų tiltas dedamas naudojant šalia protezuojamo danties esančius atraminius dantis, todėl, renkantis šį protezavimą, pastarieji turi būti sveiki. Be to, uždedant tiltą, susidaro plyšys tarp protezo ir dantenų, todėl būtina papildoma priežiūra tinkamai valant.
Lanko atramos protezai iš metalinės jungties ir dirbtinių dantų laikomi geresniu variantu nei plokštelės. Pripažįstama, kad fiksuoti dantų protezai ant implantų gerokai lenkia išimamus protezus savo efektyvumu, saugumu ir praktiškumu.
Apsilankius pas gydytoją odontologą visų pirma dantys yra apžiūrimi, įvertinami ir pagal kiekvieno kliento individualius pageidavimus bei dantų būklę pasiūlomi galimi protezavimo sprendimai. Kai protezai taikomi skilusiems dantims stiprinti, svarbu įsitikinti, ar iš pradžių nereikalingas endodontinis gydymas. Dėl skilimo atsiradęs pulpitas (vidinis danties uždegimas) „Dantų harmonija“ klinikoje gydomas pasitelkiant modernų Leica odontologinį mikroskopą.
Klinikoje taip pat dirbama su ypač efektyviais ir moderniais įrankiais protezams kurti. Visose Baltijos šalyse klinika išsiskiria pilnu dantų protezavimo technologijų komplektu, kuris užtikrina, kad CAD/CAM dantų laboratorijoje būtų pasiekiami geriausi protezų kūrimo rezultatai. „Dantų harmonija“ – pirmoji klinika Vilniuje naudojanti „NobelProcera“ skenerį, kuris ne tik pagreitina protezų projektavimą, bet ir leidžia išmaniai valdyti procesą.
Naudinga informacija ir patarimai apie dantų sveikatą…
Kodėl verta tiesinti kreivus dantis?
Iš kokių etapų susideda dantų implantavimas?
Kokiais būdais gali būti atliekamas dantų protezavimas?
Keraminių ir titaninių dantų implantų palyginimas
Kuris variantas ekonomiškai palankesnis – dantų protezavimas ar dantų implantavimas?
Dantų implantai ir dantų protezai: kuo jie skiriasi?