lt

Jei Jūsų dantis ar dantys išoriškai pažeisti (nuskilę, nulūžę ar paveikti karieso), praradę formą, šypsena neatrodo estetiškai. Estetinis dantų plombavimas – tai procesas, kurio metu atkuriama anatominė danties forma arba sukuriama nauja. Šio proceso metu galima atstatyti dantenų vagą, pakeisti dantų formą, spalvą, kryptį.

Estetinis plombavimas padeda nepažeidžiant dantų audinių ir dantenų, atkurti dantų išvaizdą ir funkciją, užtikrinant jų tvirtumą, atsparumą ir suderinamumą su aplinkine gleivine.

Estetinis plombavimas dažniausiai atliekamas žemiau išvardintais atvejais.

  • Kuomet kyla noras turėti baltesnius dantis, ko nepavyko pasiekti balinimo procedūromis. Procedūros metu specialistas parenka Jūsų natūralių datų spalvą atitinkantį plombos atspalvį ir specialiu įrankiu danties paviršius padengiamas parinkto baltumo plomba, taip kartu apsaugant esamą danties audinį. Siekiant turėti tolygią dantų spalvą, dantų balinimą rekomenduojama atlikti prieš estetinį dantų plombavimą (balinimo metu plombos spalvos nekeičia).
  • Tarp dantų atsiranda nepageidaujami tarpai, kurie procedūros metu užpildomi plombine medžiaga.
  • Pacientai turi nusidėvėjusius, sutrumpėjusius priekinius dantis, matomą minkštąjį danties audinį (dentiną), kuris itin greitai dyla ir laikui bėgant dantys tampa jautrūs ir skausmingi. Šiuo atveju estetinis plombavimas taikomas ne tik dėl patrauklesnės išvaizdos, bet ir dėl dantų išsaugojimo nuo tolesnių pažeidimų.
  • Priekiniai dantys yra kreivi, o breketų dėl tam tikrų priežasčių atsisakoma.

Kaip prižiūrėti dantis po estetinio plombavimo?

Priežiūra visiškai paprasta ir tam nereikia jokių specialių valymo priemonių ar įrankių. Kaip ir natūralių dantų valymui rekomenduojama naudoti įprastą dantų šepetėlį, dantų pastą, burnos skalavimo skystį ir dantų siūlą. Be to, profilaktiškai į metus vieną arba du kartus rekomenduojama apsilankyti odontologo kabinete ir atlikti profesionalią burnos higieną.

Estetinis plombavimas ir ilgaamžiškumas: ar plomba gali iškristi?

Estetinis plombavimas padeda atkurti trūkstamą danties struktūrą, kuri buvo prarasta dėl ėduonies ar kitų pažeidimų. Kramtant, geriant, griežiant dantimis, susidarius ertmei po plomba ar pan. plombos patiria krūvį ir dėvisi, tad natūralu, kad kartais jas teks keisti naujomis. Pastebėję estetinės plombos įtrūkimą, kuo skubiau kreipkitės į odontologą. Tokiu atveju plombą reikės sutvirtinti arba pakeisti.

Estetinis plombavimas ir skausmas: ar procedūra skausminga?

Estetinis dantų plombavimas nėra skausmingas, nes procedūros metu neliečiami nervai. Jei kai kuriems pacientams prireikia gilesnių plombų, kurios yra arčiau nervo, galima taikyti vietinę nejautrą.

Išvada

Estetinis dantų plombavimas yra būtina procedūra norint atkurti pažeisto danties funkcionalumą. Pagrindiniais dantų plombavimo privalumais klinikos „Dantų harmonija“ specialistai laiko galimybę procedūros metu atkurti dantų funkciją ir estetinį vaizdą. Procedūra nėra skausminga, jos metu galima taikyti vietinę nejautrą. Jei turite klausimų, susisiekite su mūsų klinika ir vizito metu Jus apžiūrėję gydytojai patars geriausius Jūsų dantų gydymo ir atkūrimo būdus.