lt

Šiuolaikiniai dantų tiesinimo būdai sukurti taip, kad būtų kuo praktiškesni ir patogesni, netrukdytų kasdieniam gyvenimui. Plačiau apie tai – klinikos „Dantų harmonija“ straipsnyje.

Kodėl reikalingas dantų tiesinimas?

Pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės nori lygių dantų, yra pasitikėjimas savimi ir savo šypsena.  Ekspertų teigimu, priežasčių yra daug daugiau. Ortodontinis gydymas gali pagerinti Jūsų sąkandį, sumažinti dantų dilimą ir padėti palaikyti tinkamą dantų higieną.

Ar dantų išdėstymas yra paveldimas? 

Taip. Genetika vaidina svarbų vaidmenį nustatant Jūsų žandikaulio formą ir dydį, o tai daro didelę įtaką Jūsų dantų išsidėstymui. Taigi, jei, pavyzdžiui, turite perkrautus dantis arba „blogą sąkandį“, tikėtina, kad jį paveldėjote ir galite perduoti kitai kartai.

Žemiau aptarsime dažniausiai klinikos „Dantų harmonija“ pacientų pasirenkamus dantų tiesinimo būdus.

Dantų tiesinimo būdai

  1. Keraminiai breketai. Keraminiai breketai yra populiarūs tarp suaugusiųjų ir vyresnio amžiaus paauglių, kurie ieško veiksmingo dantų tiesinimo varianto su mažiau pastebimomis ortodontinėmis konstrukcijomis. Tokio tipo breketai yra mažiau pastebimi nei standartiniai metaliniai breketai, nes turi skaidrius arba dantų spalvos laikiklius. Nors keraminiai breketai yra daug mažiau matomi, jie veikia lygiai taip pat kaip ir metaliniai breketai, todėl per tą patį gydymo laiką gaunami tokie patys rezultatai.
  2. Vidiniai breketai. Tokie breketai yra tikrai nematomi. Šie pagal užsakymą pagaminti breketai tvirtinami prie vidinio, o ne priekinio dantų paviršiaus. Tai yra visiškai individualūs, pagal paciento dantų kontūrus pagaminti breketai. Jie yra patogūs ir veiksmingi. Atsižvelgiant į tai, kad vidiniai breketai yra šalia liežuvio, gali prireikti laiko prie jų priprasti, gali laikinai pakisti kalba, atsirasti valgymo sunkumų.
  3. Dantų tiesinimas kapomis. Skaidrios kapos yra beveik nematoma fiksuotų breketų alternatyva, tačiau paprastai jie geriau tinka ne tokioms rimtoms ortodontinėms problemoms spręsti. Kapos yra nuimamos ir beveik nematomos, tačiau, jei yra nedėvimos nuolat arba per dažnai išimamos iš burnos, gydymas nėra efektyvus.
  4. Metaliniai breketai. Tradiciniai breketai vis dar yra labiausiai paplitęs breketų tipas, naudojamas vaikams ir paaugliams, taip pat tinkamas suaugusiesiems, ypač tiems, kurie turi mažesnį biudžetą. Taikant šį gydymo būdą, maži metaliniai laikikliai tvirtinami prie dantų ir sujungiami plona viela, kuri reguliariai koreguojama arba keičiama, kad palaipsniui išlygintų dantis ir koreguotų sąkandį. Tai labai efektyvus ir patikimas gydymo būdas. Šiuolaikiniai metaliniai breketai yra daug mažesni ir patogesni nei bet kada anksčiau. Jaunesni pacientai gali rinktis iš spalvotų metalinių breketų, kurie atrodo net madingai.

Ar dantų tiesinimas galimas bet kuriame amžiuje?

Breketų nešiojimo amžius nėra ribojamas. Tai reiškia, kad dantis galima tiesinti bet kuriame amžiuje. Sakoma, kad korekcinis gydymas suaugusiems gali būti sudėtingesnis dėl daugelio priežasčių, įskaitant plombavimą, dantų netekimą ar kitas dantų problemas.