lt

Ar kada nors norėjote, kad Jūsų dantys būtų lygesni, o šypsena estetiškai gražesnė? Galbūt paauglystėje Jums buvo atliktas ortodontinis dantų tiesinimas, tačiau dantys vėl išjudėjo iš savo vietų, o gal jums niekada nebuvo pasiūlytas ortodontinis gydymas. Nevėlu, – sako ortodontai.  Jeigu jus vargina persidengiantys ar kreivi dantys, tikriausiai apsvarstėte galimas dantų tiesinimo galimybes. Specialistai Jums padės pasirinkti efektyviausią ir Jums priimtiniausią dantų tiesinimo būdą ir padės sukurti svajonių šypseną.

Yra keletas mitų apie breketus: nuo to, kas juos gali rinktis, iki to, kaip tai paveiks Jūsų kasdienį gyvenimą. Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pateikia dažniausius mitus, su kuriais susiduria kasdieniame darbe.

  1. Breketai sutrikdys mano tartį ilgam laikui

Pirmą kartą pacientui pritvirtinus breketus, dažniausiai prireikia šiek tiek laiko, kol prie jų prisitaikoma. Kai kuriems žmonėms šiuo periodu tampa sunkiau ištarti tam tikrus žodžius. Tai labiau būdinga breketams, tvirtinamiems prie vidinio dantų paviršiaus. Tačiau daugeliu atvejų bet kokie kalbos pokyčiai dingsta per kelias dienas, labai retais atvejais – per du mėnesius.

Breketai iš tikrųjų ilguoju laikotarpiu gali pagerinti Jūsų tartį ir kalbėseną, nes kreivi arba netinkamai išsidėstę dantys dažnai ir sukelia kalbos sutrikimus.

  1. Paauglystėje nešiojau breketus, todėl nebegaliu jų rinktis

Breketus galima nešioti ne vieną kartą. Jei nenešiojote fiksatoriaus ir Jūsų dantys pasislinko, galite atlikti antrinį gydymą tam, kad sureguliuotumėte dantų išsidėstymą. Ši procedūra yra paprastesnė ir jai nereikia tiek daug laiko kaip pirminiam dantų tiesinimui.

  1. Breketai yra labai pastebimi

Kai žmonės galvoja apie breketus, jie dažniausiai įsivaizduoja įprastus metalinius breketus, tvirtinamus ant išorinio dantų paviršiaus. Iš tikrųjų šiuolaikinė ortodontija siūlo ir kitus dantų tiesinimo būdus, tarp kurių skaidrius ar beveik nematomus, ant vidinio dantų paviršiaus tvirtinamus breketus, išimamas dantų kapas.

  1. Negaliu sportuoti, jei turiu breketus

Breketų nešiojimas nedraudžia užsiimti sportu. Jei turite fiksuotus breketus, galite sporto metu užsidėti papildomą dantenų apsaugą. Tai užtikrins, kad atsitiktinio smūgio metu Jūsų breketai ar dantys nebūtų pažeisti. Tai rekomenduojama daryti kontaktinio sporto metu. Jei turite nuimamus dantų tiesinimo prietaisus, sporto metu galite juos išsiimti arba naudoti apsaugą.

  1. Po breketų nešiojimo mano dantys visada liks tiesūs

Jei norite išsaugoti savo šypseną, rekomenduojama nešioti fiksatorių. Nuėmus breketus, Jūsų žandikaulis, audiniai ir dantų šaknys yra vis dar prisitaikymo režime, todėl jie dar nėra pilnai įsitvirtinę ir gali pajudėti iš savo vietos.

  1. Breketus reikia nešioti daug metų

Tiesa ta, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir tiksliau įvardinti konkretų laikotarpį Jūsų atveju galėtų tik ortodontas, atlikęs reikiamus tyrimus ir detalią apžiūrą. Dantų tiesinimas gali užtrukti vienerius ar dvejus metus, tačiau kai kuriems žmonėms priekinius dantis pavyksta ištiesinti vos per šešis mėnesius.