lt

Dantų protezavimas – tai galimybė atstatyti trūkstamus dantis burnoje ir pagerinti esamų dantų būklę. Kai nulūžta pusė ar daugiau danties vainiko, odontologas gali rekomenduoti dantų atkūrimą. Jei trūksta bent vieno ar kelių dantų, ši procedūra gali būti puikus sprendimas atkurti dantis. Nors šiuolaikinės plombavimo technikos dažnai sėkmingai atkuria dantų funkciją ir estetiką, stambiomis plombinėmis medžiagomis atkurti dantys gali lūžti kramtant.

Šiuolaikiniai dantų protezai beveik nesiskiria nuo natūralių dantų. Klinikos „Dantų harmonija“ gydytojai, atsižvelgdami į individualią paciento situaciją, suteikia visą informaciją apie dantų atkūrimo ir protezavimo galimybes, gydymo eigą.

Žinoma, dantų protezai, kaip ir natūralūs dantys, reikalauja priežiūros. Jei jų tinkamai neprižiūrėsite, tai gali turėti įtakos jų kokybei. Dantų protezams prižiūrėti reikia tiek pat laiko, kiek ir natūraliems dantims.

Išimamų protezų plovimas ir priežiūra

Burnoje po protezais nuolat kaupiasi nešvarumai. Jei turite išimamus dantų protezus, pavalgius, juos būtinai reikia išimti iš burnos ir juos nuplauti po tekančiu vandeniu. Gaminant dantų protezus naudojamos specialios medžiagos, atitinkamai jiems valyti ir prižiūrėti reikalingos specialios priemonės. Siekiant apsaugoti protezus, naudojamos specialios tabletės jų dezinfekcijai. Tabletę būtina neutralizuoti stiklinėje šilto vandens 10-15 minučių ir į stiklinę įmerkti protezus. Tokiu būdu dantų protezai ne tik nuvalomi ir dezinfekuojami, bet įgauna ir malonų kvapą. Prieš dedant juos į burną, reikia švelniai nuvalyti juos dantų šepetėliu ir nuplauti po vandeniu.

Laikinų protezų priežiūra

Klinikos gydytojai savo pacientams visada paaiškina, kad ant laikinų plastikinių protezų gali kauptis apnašos ir jie gali lengvai sulūžti. Specialistai nerekomenduoja kramtyti kieto, lipnaus maisto (pavyzdžiui, kramtomosios gumos). Jei protezai yra neišimami, tarpdančių šepetėliu ir siūlu reikia valyti danties vainiko apvadą, tilto vidurinę dalį. Jei protezas išimamas, po kiekvieno valgio jį reikia nuplauti tekančiu vandeniu.

Kartais reikėtų naudoti specialius išimamų dantų protezų valiklius. Jei naudojami modernūs (stabilesni) plastikai, išimamų protezų nakčiai nebūtina pamerkti į stiklinę arba suvynioti į drėgną skudurėlį. Geriausia, kad protezai būtų sausi ir juose nesikauptų mikrobai. Ilgai burnoje laikomi dantų protezai daro daugiau žalos nei naudos. Ilgainiui dentinas po plastikiniu protezu suminkštėja, atrodo, kad dantys „sušunta“.

Nuolatinių dantų protezų priežiūra

Dantis ir neišimamus nuolatinius protezus rekomenduojama valyti bent du kartus per dieną po pusryčių ir po vakarienės. Naktį reikia kruopščiai paruošti dantis ir protezus, nes savaiminį burnos išsivalymą pablogina naktį sumažėjęs seilių kiekis. Po kiekvieno valgio išskalaukite burną skalavimo skysčiu arba vandeniu. Dantų protezų valymas neturėtų kelti per daug papildomų rūpesčių.

Sunkiai valomoms vietoms rekomenduojamas vieno danties šepetėlis. Tarpdančių siūlu reikia valyti fiksuoto protezo tarpinę, ant dantenų gulančią dalį bei neprotezuotų dantų ir pavienių vainikų proksimalius paviršius.