Dažnam dantų protezai ir dantų protezavimas asocijuojasi su senyvo amžiaus žmonėmis ir taip vadinamais dantimis stiklinėje. Specialistų teigimu, dantų praradimas anaiptol nėra tik vyresnio amžiaus žmonių problema. Su dantų protezavimu ar dantų implantavimu gana dažnai susiduria ir jauni žmonės, kurie dantis praranda nelaimingų atsitikimų metu ar užklupti ligų.
Pagrindinė dantų protezų funkcija yra atstatyti kramtymo funkciją ir atkurti pažeistus/prarastus dantis. Net ir dėl vieno pažeisto ar prarasto danties pacientai dažnu atveju privalo atsisakyti tam tikro maisto. Sutrikus kramtymo funkcijai, pacientai turi atsisakyti kietesnio ar ilgiau kramtomo maisto.
Danties ar dantų praradimas tam tikrais atvejais tampa ir asmens užsidarymo, atsiribojimo nuo žmonių priežastimi. Žmonės vengia šypsotis, ilgainiui gali atsirasti ir psichologinių problemų.
Dantų protezavimas ir šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę atkurti prarastus ar pažeistus dantis ir sugrąžinti pilnavertę kramtymo funkciją.
Kokie yra dantų protezavimo būdai ir kaip pasirinkti tinkamiausią?
Pasirinkti tinkamiausius dantų protezus išties nėra lengva, todėl klinikos „Dantų harmonija“ specialistai rekomenduoja visų pirma apsilankyti pas specialistus. Po išsamios apžiūros, konsultacijos ir reikiamų diagnostinių tyrimų Jums bus pasiūlyti tinkamiausi dantų protezavimo būdai, aptarta protezavimo eiga ir trukmė.
Dantų protezai paprastai yra skirstomi į neišimamusir išimamusdantų protezus. Neišimami dantų protezai yra patogesni, daug geriau atkartoja natūralių dantų kramtymo funkciją. Neišimamais dantų protezais kramtymo funkciją galima atkurti beveik 100 procentų. Išimamais dantų protezais kramtymo funkciją galima atkurti apie 30-40 procentų.
Neišimami dantų protezai gali būti trijų rūšių. Protezai tvirtinami ant dantų implantų labiausiai atkartoja tikro danties funkcijas, mat danties implantas yra įsriegiamas į žandikaulį, kur suauga su kaulu. Tokiu būdu atkartojamas danties šaknies įaugimas į kaulą. Po implanto įsriegimo ant jo dedamas protezas, kuris pilnai atitinka natūralaus danties išvaizdą ir atkuria visas jo funkcijas.
Neišimamais dantų protezais vadinami ir vainikėliai, gaminami iš bemetalės keramikos, cirkonio oksido. Dantų vainikėliai dažniausiai dedami ant susidėvėjusių, nuskilusių savų dantų. Prie neišimamų protezų priskiriami ir dantų protezų tiltai, tvirtinami ant gretimų savų, šiek tiek nušlifuotų, sveikų dantų.
Išimami dantų protezai yra lanko atraminiai protezai, kartais dar vadinami „biugeliais“. Tokie protezai paprastai siūlomi tiems pacientams, kurių natūralūs dantys yra tvirti ir sveiki, gali atlaikyti didelį kramtymo metu susidarantį krūvį. Dėl mažos kainos vis dar naudojamos ir plokštelės. Lanko atramos protezai, anot specialistų, yra kur kas pranašesni už plokšteles dėl patikimesnio pritvitinimo burnoje. Be to, prie tokių protezų pacientai lengviau prisitaiko ir jaučiasi komfortiškiau.
Jei vis dar abejojate ir nežinote, nuo ko pradėti ar kokie dantų protezai jums labiausiai tiktų, nedvejodami kreipkitės į klinikos „Dantų harmonija“ specialistus.
Naudinga informacija ir patarimai apie dantų sveikatą…
Mitai, susiję su estetinio plombavimo procedūra
Viskas, ką reikia žinoti apie dantų tiesinimą kapomis
Ko labiausiai bijo žmonės, susidūrę su dantų implantacijos poreikiu?
Kodėl dantų implantacija vieniems pacientams kainuoja daugiau, o kitiems – mažiau?
Atsakymai į populiariausius klausimus apie estetinį plombavimą
Kas geriau – „All on 4” gydymo metodika ar pavieniai implantai?