lt

Viena iš svarbiausių žmogaus kūno dedamųjų dalių yra sveiki dantys, kurie žmogui padeda apdoroti organizmui reikalingą maistą ir parodyti teigiamas emocijas besišypsant plačia šypsena. Tačiau kartais taip atsitinka, kad dėl tam tikrų gyvenimo įvykių, pavyzdžiui, traumų ar ligų, žmogus praranda vieną ar kelis savo dantis. Gera žinia ta, kad šiais laikais vis labiau tobulėjant odontologijai yra dantų implantavimas, kuris padeda prarastus dantis pakeisti dantų implantais.

Labai svarbu, kad visi burnoje esantys dantys atliktų savo funkcijas. Priekiniai dantys padeda atkąsti maistą, o krūminių funkcija yra jį susmulkinti taip, kad būtų lengva nuryti, todėl kiekvienas dantis burnoje yra reikalingas ir svarbus. Praradus vieną dantį, kitas turi atlikti daugiau darbo ir yra labiau dėvimas, todėl nepakeičiant prarastų dantų atsiranda pavojus pakenkti kitiems sveikiems dantims. Dantų implantavimas suteikia galimybę atkurti šimtaprocentinį kramtymą ir išlaikyti sveikus kitus savus dantis.

Kokia dantų implantavimo eiga?

Įprastai dantų implantavimas susideda iš dviejų etapų. Pirmasis etapas yra vadinimas chirurginiu, kuomet atliekamas implantavimas. Prieš tai, diagnostikos metu, įvertinama žandikaulio būklė, nustatomas jo tankis ir anatomija. Tuomet įsriegiamas implantas, kuris yra gaminamas iš titano. Šis metalas puikiai tinka žmogaus organizmui, nes nesukelia alerginės ar atmetimo reakcijos.

Jei būtina, pirmojo etapo metu, dar prieš implantavimą, galima šalinti sugedusį arba negrįžtamai pažeistą dantį. To paties apsilankymo metu, iš karto po sugedusio danties šalinimo, jo vietoje įsriegiamas titano implantas. Tokia procedūra vadinama vienmomente implantacija.

Gijimo periodu, kuris tęsiasi nuo implanto įsriegimo iki protezavimo, dažniausiai prie implanto pritvirtinami laikinieji dantų vainikėliai, kurie jau po pirmo vizito pas specialistą leidžia džiaugtis dailia šypsena.

Antrasis etapas prasideda praėjus 2-3 mėnesiams po pirmojo etapo ir jis vadinamas protezavimo etapu, kuomet atkuriama viršutinė matoma danties dalis. Nuimamas anspaudas ir ant implanto pritvirtinamas nuolatinis vainikėlis. Nauji, implantavimo pagalba įsriegti, dantys atrodo estetiškai, nes jie gaminami iš cirkonio oksido, kuris sukuria natūralaus danties įspūdį, yra pralaidus šviesai ir net neoninėje šviesoje dantys šviečia lyg būtų natūralūs.

Ką daryti odontologo kėdės bijantiems pacientams?

Klinika „Dantų harmonija“ turi pasiūlymą nenugalimą baimę odontologo kėdei turintiems pacientams. Galima pasinaudoti vietine nejautra, kuri padeda nejausti skausmo vietoje, kurioje savo darbą atlieka odontologas. Kitas klinikos siūlomas metodas yra sedacija. Tai yra sąmonės slopinimas, kurį sukelia vaistai. Sedacija padeda pacientui užmigti ir pabusti, kai procedūra jau būna baigta. Visą sedacijos procesą prižiūri profesionalus gydytojas anesteziologas.

Taigi, jei praradote vieną ar kelis dantis, bet norite džiaugtis dailia bei sveika šypsena ir jums svarbu, kad jūsų dantys, kuo ilgiau išliktų sveiki, vienas geriausių būdų atstatyti prarastus dantis yra dantų implantavimas.