lt

Dantų implantai padeda atkurti prarastus dantis. Toks dantų gydymo būdas šiuolaikinėje odontologijoje užtikrina ilgaamžį ir pažangų rezultatą. Kramtymo funkcija atkuriama beveik 100 procentų, tad pacientai gali džiaugtis įprastu gyvenimu.

Kodėl dantų implantai geriau nei kiti dantų atkūrimo būdai?

Dantų implantai padeda atstatyti taisyklingą sąkandį, atkurti kramtymo funkciją ir tam nebūtina pažeisti (šlifuoti) šalia esančių dantų. Be to, kartu galima atkurti ir išsaugoti kaulinį audinį ir dantenas išlaikant natūralų estetinį vaizdą. Pasirinkus kitus dantų atkūrimo būdus, tokius kaip, pavyzdžiui, dantų protezavimas, gali prireikti šlifavimo. Tai gali pakenkti sveikiems dantims.

Dantų implantais galima atkurti vieną, kelis ar net visus prarastus dantų lanko dantis, jais galima sutvirtinti išimamus dantų protezus. Tuo tarpu nuolatiniai dantų protezai tvirtinami prie 4–6 į žandikaulį įsriegtų dantų implantų.

Ar visos dantų implantavimo procedūros yra sėkmingos ir ilgaamžės?

Dantų implantacijos procedūros sėkmei įtakos turi keli veiksniai. Prieš sudarant gydymo planą, klinikos „Dantų harmonija“ profesionalai įvertina individualią paciento burnos ir dantų būklę. Sėkmingai dantų implanto integracijai ir funkcionavimui labai svarbus kaulo storis ir jo kokybė. Didžioji dalis dantų implantavimo procedūrų yra sėkmingos.

Po dantų implantavimo procedūros pacientai supažindinami su dantų priežiūra. Rekomenduojama kas pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną, o dantis kasdien prižiūrėti kaip įprasta – du kartus valyti dantų šepetėliu, naudoti dantų siūlą, skalavimo skystį. Ne mažiau svarbu ir vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų, kurie gali pakenkti tiek sveikų, tiek implantuotų dantų išvaizdai.

Iš ko pagaminti dantų implantai? Ar jie tinka visiems pacientams?

Dantų implantai yra pagaminti iš nealergizuojančios ir prie paciento organizmo maksimaliai prisitaikančios medžiagos titano.

Kaip vyksta dantų implantavimas?

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai teigia, kad prieš bet kokią dantų atkūrimo procedūrą yra atliekama išsami apžiūra ir diagnostiniai tyrimai. Išsiaiškinus esamą burnos ir dantų būklę, pacientui pasiūlomi dantų atkūrimo būdai, papasakojama apie jų eigą ir trukmę, sudaromas gydymo planas.

Dantų implantavimas susideda iš chirurginio ir protezavimo etapų. Pirmojo etapo metu natūralaus danties šaknies pakaitalas įsukamas į žandikaulį prarasto danties vietoje ir per tam tikrą laiką turi prigyti. Dažniausiai toje vietoje pritvirtinamas laikinasis dantis, kuris, implantui prigijus, pakeičiamas nauju. Po maždaug dviejų-trijų mėnesių protezavimo metu nuimamas atspaudas ir ant dantų implanto tvirtinamas vainikėlis.

Kodėl pacientai renkasi dantų implantus?

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai teigia, kad dantų implantavimas – viena populiariausių procedūrų, kurias renkasi dantis praradę pacientai. Tokį pasirinkimą dažniausiai lemia gretimų dantų išsaugojimas, maksimalus komfortas ir ilgaamžiškumas.

Svarbu paminėti, kad kreiptis į specialistus ir atkurti prarastus ar pašalintus dantis būtina kiek įmanoma greičiau. Kitu atveju gresia žandikaulio kaulo nykimas ir rizika prarasti kitus dantis.

Jei vis dar abejojate, klinikos specialistai yra pasirengę atsakyti į visus klausimus konsultacijos metu.