lt

Gražiame ūkyje Ukmergės rajone gyvenanti Violeta (56 m.) išgyvena tikrų tikriausią renesansą: po ilgų metų be juoko ir šypsenų, be jausmingų pokalbių ir gardaus maisto, ji vėl gali šypsotis, juoktis ir dalintis džiaugsmu su kitais. Trijų suaugusių sūnų mama ir dviejų anūkų močiutė prisipažįsta, kad šiek tiek gailisi, jog dantų implantacijos procedūrai nepasiryžo anksčiau. „Jei būčiau žinojusi, kad po operacijos norėsis ne vaistų nuo skausmo, o lūpdažio, tikrai būčiau pasiryžusi anksčiau”, – šypsosi Violeta.

Moteris prisimena, kad jos dantys nuo pat jaunystės nebuvo labai stiprūs, situacija dar pablogėjo vienam po kito gimus trims sūnums pametinukams.

Prarado ne tik dantis, bet ir savąjį aš

„Iš prigimties esu linksmas, atviras žmogus, visą gyvenimą man patiko juoktis, džiaugtis ir dalinti šypsenas kitiems. Gaila, bet praradusi dantis pajutau, kad netekau ne tik dantų, bet ir savo įgimto linksmumo. Pasidariau niurzga, per šventes tūnanti kamputyje ir bijanti nusišypsoti, kad nesugadinčiau nuotaikos ir šventės kitiems. Iš pradžių dar užsimiršdavau, bet juk matydavau žvilgsnius, girdėdavau replikas… Ir pamažu net artimų žmonių rate išlikdavau tyli kaip ta gęstanti žvaigždė”, – jautriais išgyvenimais dalijasi Violeta.

Moteris jautėsi kaip nesava, šventės ir susibūrimai jai nebeteikė džiaugsmo, ji pavargo išsisukinėti, kad yra nealkana, nors iš tiesų siūlomo patiekalo tiesiog nebegalėdavo sukramtyti. Pašnekovės teigimu, situacija tapo panaši į didėjantį pūlinį, o ji tiesiog laukė, kada gi pagaliau jis sprogs. Tiksliau – kada ji pati ryšis keisti šypseną pasitelkdama šiuolaikinės odontologijos galimybes.

page1image11196096 page1image11193808

Pasikliovė šeštuoju jausmu

„Esu didelė bailė ir per gyvenimą pasitikėjau tik viena odontologe – savo anyta, kuri jau išėjo į pensiją. Patikėti savo burną kam nors kitam man buvo tikrai didelis išbandymas”, – atvirauja Violeta. Vis dėlto jausdama vis prastėjančią savo emocinę sveikatą, ji ryžosi pasidomėti dantų implantacija.

„Tiesą sakant, iš pirmos klinikos, kurią rekomendavo draugai, po konsultacijos pabėgau. Man ten buvo niūru, tamsu ir kažkaip nemiela, nors ir klinika, ir gydytojas buvo labai išgirti.

Nustebinau artimuosius, bet pasiklioviau šeštuoju jausmu ir į tą kliniką nebegrįžau”, – pasakoja pašnekovė. Violeta nelygino klinikų kainų, nesidomėjo, kiek žvaigždučių joms skyrė ankstesni klientai. Savo kliniką ji rado tiesiog vieną popietę naršydama feisbuke.

„Dėmesį patraukė klinikos vaizdo įrašas, kuriame gydytojas ramiai ir labai aiškiai pristatė procedūrą „All-on-4”. Iki tol net nebuvau girdėjusi apie tokią procedūrą ir negalėjau patikėti, kad po implantacijos žmonės iš kabineto išeina iš karto su dantimis. Mane sužavėjo gydytojo ramybė, profesionalumas ir gebėjimas tokį sudėtingą dalyką papasakoti taip paprastai. Akimirksniu nusprendžiau su juo susitikti aptarti savo situacijos. Buvau nusiteikusi pesimistiškai – mano situacija sudėtinga ir buvau tikra, kad ta procedūra man netiks ir reikės ko nors sudėtingesnio ir, aišku, skausmingesnio”, – šypsosi pašnekovė.

Violeta prisimena, kad konsultacija praėjo puikiai, o gydytojas Marius Bučinskas pasirodė būtent toks, kokį matė vaizdo įraše: ramus, profesionalus ir mokantis įsigilinti į konkrečią paciento situaciją.

„Kadangi esu labai jautri skausmui ir didelė bailė, man buvo pasiūlyta implantaciją atlikti taikant pilną nejautrą. Užmigau be dantų, o atsikėliau su! Dabar, po visko praėjus keliems mėnesiams, žinau, kad tai realybė, bet kai gydytojas man pristatė šią procedūrą, negalėjau tuo patikėti. Man tai prilygo labiau pasakos, o ne realaus gyvenimo scenarijui”, – nauja šypsena šypsosi Violeta.

Dantys atkuriami per vieną dieną

Klinikos „Dantų harmonija” implantuojantis gydytojas Marius Bučinskas visiems patvirtina tai, ką konsultacijos metu sakė ir poniai Violetai: implantacijos procedūra nėra nei skausminga, nei baisi. Visų pirma, pacientas atvyksta konsultacijai, jam atliekama diagnostika, įvertinama paciento burnos, dantų būklė, kaulo anatomija ir tankis, tuomet sudaromas ir aptariamas individualus gydymo planas. „Atsižvelgdami į ponios Violetos situaciją, jai pasiūlėme „All-on-4” gydymo metodiką, kai visų vieno žandikaulio dantų tiltas tvirtinamas ant 4 implantų”, – pasakoja gydytojas.

Anot M. Bučinsko, Švedijos kompanijos „Nobel Biocare“ sukurta gydymo metodika „All-on-4” padeda pacientui sutaupyti pinigų, nes vieno žandikaulio dantims atkurti tereikia 4 dantų implantų. O ir pati procedūra yra greitesnė – dantys atkuriami per vieną dieną, pacientas po procedūros išeina su laikinais dantimis, gali šypsotis ir valgyti. Tai yra neišimama konstrukcija, vadinasi, ji yra gerokai patogesnė nei išimamos dantų plokštelės.

Šventė, per kurią vėl šypsojosi

„Vienas protingas žmogus yra pasakęs Gimstame rėkdami, o mirštame su atodūsiu. O kas yra tas vidurys, iš kurio ir susideda mūsų gyvenimas? Man tai yra juokas, šypsena, gera nuotaika, ir jų man labai trūko, tai buvo mano apsisprendimo pagrindas. Aišku, nusprendus, kad galiu sau leisti implantaciją, ant peties iškart nutūpė velniukas, kuris klausė: „ar tikrai tau to reikia, gal geriau tuos pinigus atiduok vaikams arba išleisk kelionėms?”. Tas velniūkštis gerai žino, kad be galo myliu savo vaikus ir anūkus ir dėl jų padaryčiau viską, ir kad labai mėgstu keliauti. Tačiau pagalvojau – kas iš tų visų kelionių, jei vis tiek negaliu šypsotis nei per jas, nei nuotraukose. Na, o paskutinis apsisprendimo lašas – jauniausiojo sūnaus vestuvės. Ir tai buvo pirmoji šventė po labai ilgo laiko, kurioje aš plačiai ir nuoširdžiai šypsojausi”, – džiaugiasi pašnekovė.

Smagiausia, moters teigimu, buvo pažįstamų, nežinojusių apie jos pokyčius, reakcija: jie pastebėjo, kad kažkas moters veide ir elgesyje pasikeitė, bet iš karto nesuprato, kas. „O aš tiesiog jaučiausi grįžusi į save, į savo tikrąjį aš”, – šypsosi Violeta.

Bijojo ne operacijos, o į ją pavėluoti

Violeta mano, kad jei pasitiki gydytoju, tai ir implantacija nebėra baisi. „Naktį prieš procedūrą miegojau ramiai, gal kiek neramu buvo, kad pramiegosiu – visgi iki Vilniaus beveik valanda kelio. O dėl pačios procedūros nebebijojau – gydytojas man iš anksto atsakė į visus klausimus ir nuogąstavimus, tad vietos nerimui tiesiog nebeliko – aš buvau pasiruošusi”, – sako pacientė.

Violeta prisimena, kad pabudusi po operacijos jautėsi labai laiminga ir dėkinga. „Vyras dar dabar mane patraukia per dantį, nes kai jis atvyko manęs pasiimti, aš jam susižavėjusi sakiau „žiūrėk, šitie žmonės yra dievai!”. Tikrai, pokytis, kurį patyriau po dantų implantacijos procedūros, man prilygsta stebuklui”, – sako Violeta.

Pooperacinis laikotarpis taip pat praėjo sklandžiai. „Vaistus nuo skausmo gėriau vieną dieną ir ne todėl, kad iš tiesų skaudėjo, o todėl, kad taip patarė gydytojas. Pirmąją naktį turėjau temperatūros, o toliau, nors laukiau tinimo ir mėlynių – visiškai nieko!”, – sunkiai gali patikėti Violeta.

Kaip pasiryžti niekai nesiryžtantiems? Violetos patarimai

Pasikliaukite savo jausmais. „Kadangi pati neskaičiau lankstinukų, nelyginau kainų, negaliu to siūlyti ir kitiems. Bet galiu patarti pasikliauti savimi ir savo šeštuoju jausmu. Jei jaučiate, kad tai – ne jūsų gydytojas, kad kažko nesuprantate ir nesijaučiate gerai, pabandykite pasikonsultuoti kitur”.

Baimę – šalin. Mes, vyresnės kartos atstovai, turbūt visi be išimties vengiame odontologų. Bet viskas dabar taip pasikeitę. Išėjusi iš gydytojo kabineto dabar jaučiuosi kaip nuėjusi į gerą parduotuvę ir kažką gražaus įsigijusi. Pabandykite ir jūs!

Skirkite dėmesio, pinigų ir laiko sau patiems. Visi mes turime vaikų, įsipareigojimų, svajonių ir tikslų, kuriems reikia investicijų. Bet nepamirškime savęs, ypač kalbant apie sveikatą – juk jei jūs būsite sveiki, linksmi, tai ir artimiesiems bus smagiau.