lt

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistų teigimu, kreivi dantys ir netaisyklingas sąkandis yra gerokai daugiau nei estetinė problema. Netiesūs dantys dažnai tampa įvairių ligų priežastimi. Nevienodo dydžio, formos, padėties dantys ilgainiui keičia žandikaulio formą ir sukelia kitas problemas.

Kreivų dantų susiformavimą gali lemti genetinės priežastys, per greitas naujų dantų susiformavimas po pieninių dantų iškritimo, traumos, žalingi įpročiai, pavyzdžiui, kvėpavimas per burną, per ilgas čiulptuko naudojimas kūdikystėje ir kt. Šiandieninės technologijos siūlo įvairius dantų tiesinimo būdus, kurie padeda atstatyti reikiamą dantų padėtį.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai atsako į dažnus klientų klausimus apie dantų tiesinimą.

Klausimas Nr. 1. Ar man būtinas dantų tiesinimas?

Atsakymas gali būti ir taip, ir ne. Viskas priklauso nuo individualios kiekvieno paciento situacijos. Rekomenduojame atvykti pas klinikos „Dantų harmonija“ specialistus, kurie po apžiūros ir reikiamų rentgeno ir kitų diagnostinių tyrimų įvertins Jūsų dantų būklę ir, jei būtina, pateiks galimus dantų tiesinimo variantus.

Svarbu suprasti tai, kad dantų tiesinimas dažnu atveju nėra tik estetinė problema, nors pacientai į specialistus dažniausiai kreipiasi būtent dėl šios priežasties. Dantų tiesinimas gali padėti išvengti arba išgydyti įvairias dantų ir burnos ertmės problemas.

Klausimas Nr. 2. Su kokiomis problemomis gali susidurti kreivų dantų savininkai?

Kreivų dantų apnašas ir tarpdančius pacientams yra gana sunku išvalyti, dažniau atsiranda dantų ėduonis. Susiformavus dideliam apnašų kiekiui, gali atsirasti kariesas, įvairūs uždegimai. Be to, nevienodų dantų dėvėjimasis yra skirtingas, juos sudėtingiau prižiūrėti.

Jei Jūsų sąkandis yra netaisyklingas, kai kurie dantys yra naudojami daugiau nei kiti, todėl jiems tenkantis krūvis yra skirtingas. Ant labiau apkrautų dantų greičiau kaupiasi apnašos, jie dažniau genda, gali pradėti skilti ar lūžti.

Jei ateityje Jums dėl dantų netekimo prireiktų atlikti dantų protezavimo ar implantavimo procedūrą, prieš ją bus būtina atlikti dantų tiesinimą. Tik po dantų tiesinimo gali būti atliekamas dantų atkūrimas. Jaunesniems pacientams paprastai dantų tiesinimas užtrunka trumpiau.

Jei Jūsų dantys labai netiesūs, tai gali sukelti kalbos sutrikimus, kalbos manieros pakitimus, kai kurių žodžių ištarimas gali būti itin sudėtingas ar net neįmanomas. Dėl šių priežasčių dažnas pacientas susiduria su savivertės problema, pradeda kompleksuoti, mažiau bendrauja su aplinkiniais. Ilgainiui tai gali tapti psichologinių problemų atsiradimo priežastimi.

Klausimas Nr. 3. Koks dantų tiesinimo būdas yra geriausias?

Geriausio dantų tiesinimo būdo iš esmės nėra. Tai yra individualus paciento ir jį gydančio gydytojo pasirinkimas. Po apžiūros ir reikiamų tyrimų gydytojas įvertina paciento dantų būklę ir pasiūlo galimus dantų tiesinimo būdus.

Vertinant dantų tiesinimo rezultatus, kone dažniausiai pasirenkamas efektyvumu patikrintas dantų tiesinimas breketais. Šiuolaikiniai breketai yra įvairių rūšių, gali būti ir visiškai nepastebimi. Breketai specialia plomba yra tvirtinami ant kiekvieno danties paviršiaus ir sujungiami į lanką, kurio pagalba ir vyksta dantų tiesinimas.