lt

Natūraliai balti ir sveiki dantys – kiekvieno žmogaus svajonė. Tuo tarpu danties ar dantų praradimas sukelia ne tik psichologines, bet ir begalę fizinių problemų, tokių kaip virškinamojo trakto sutrikimai, žandikaulio nykimas ir kt. Šiuolaikinė technika ir gydymo metodai gydytojams suteikia galimybę dantų protezavimo metu ne tik pilnai atkurti kramtymo funkciją, bet ir estetinį vaizdą.

Kas yra dantų protezavimas?

Dantų protezavimo metu atkuriama dantų audinių anatominė forma, funkcija ir spalva. Šios procedūros prireikia tada, kai paciento danties ar kelių dantų nėra galimybės atkurti plombuojant. Dantų protezavimas suteikia galimybę gyventi komfortiškai, džiaugtis mėgiamu maistu ir kramtymu, pašalinti atsiradusius arba užkirsti kelią galimiems kalbos sutrikimams, neleisti vystytis kitoms su dantų praradimu susijusioms ligoms.

Sėkmingas dantų protezavimas yra kokybiškų medžiagų ir maksimaliai tikslaus gydytojų darbo rezultatas. Siekiant pilnai atkurti kramtymo funkciją klinikos „Dantų harmonija“ specialistai atkuria net ir mažiausias danties vageles ar kauburėlius. Dantų audiniai atkuriami pasitelkiant tyrimų patikrintas dantų protezavimo medžiagas, tokias kaip, bemetalė keramika ir cirkonis.

Kada būtina protezuoti dantis?

Dantis protezuoti rekomenduojama nedelsiant po to, kai pacientas prarado vieną ar kelis dantis. Laikui bėgant neišsprendus šios problemos gali kilti begalė kitų, tokių kaip pasunkėjęs kramtymas, žemėjantis sąkandis, dantų migracija, žandikaulio nykimas, virškinimo ir psichologinės problemos.

Dantų protezų tipai

Dantų protezavimo metu galima rinktis iš išimamų ir neišimamų (fiksuotų) dantų protezų. Fiksuoti dantų protezai – vainikėliai, dantų protezų tiltai arba protezai, tvirtinami ant implantų. Išimami dantų protezai – plokštelės, lanko atraminiai protezai.

Kaip pasirinkti dantų protezavimo būdą?

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai teigia, kad dantų protezavimo būdo pasirinkimas yra individualus procesas, priklausantis nuo konkretaus žmogaus burnos ertmės būklės, prarastų dantų ir jų vietų ir kitų faktorių. Ypatingą dėmesį specialistai atkreipia į danties audinių defektų dydį, paciento dantų formą, likusių sveikų dantų kiekio ir jų būklės, asmeninių estetinių lūkesčių, rentgeno tyrimo ir kitų diagnostinių tyrimų duomenis, asmens burnos higienos įpročių ir kt.

Prieš pasiūlant konkretų dantų atkūrimo būdą klinikos „Dantų harmonija“ specialistai atlieka išsamius tyrimus, išsiaiškina paciento lūkesčius ir pasiūlo dantų protezavimo būdus. Klinikos specialistai naudoja modernias burnos, dantų diagnostikos ir protezų gamino technologijas, todėl pacientai gali būti užtikrinti gaminamų protezų ir jų pritaikymo kokybe.

Klinikoje „Dantų harmonija“ naudojama 3D kompiuterinė tomografija, atliekamos skaitmeninės panoraminės ir dentalinės rentgeno nuotraukos. Tuo tarpu CAD/CAM dantų protezų laboratorijos resursai padeda ypatingai preciziškai kompiuteriu sumodeliuoti ir pagaminti dantų protezus. „NobelProcera“ skeneris padeda pagreitinti ir sukontroliuoti dantų protezų gaminimo procesą. Tokiu būdu užtikrinama maksimali protezų kokybė viso jų gamybos proceso metu.