lt

Dantų implantai yra efektyvus bei saugus sprendimo būdas norintiems susigrąžinti nuostabią šypseną – šis trumpas apibūdinimas yra tinkamiausias kalbant šia tema. Šiandien pakalbėsime apie pastaruoju metu ypatingai išpopuliarėjusią dantų implantų technologiją ,,Zygoma”.

,,Zygoma” dantų implantai – kas tai?

,,Zygoma” tai yra ilgi arba skruostikauliniai dantų implantai. Šie unikalūs implantai, kuriuos išrado „Nobel Biocare“, pirmą kartą panaudoti 1990 m. Švedijoje. Tai puikus vienos dienos sprendimas, norint per 6–10 mėnesių pakeisti sudėtingą sunykusio žandikaulio priauginimą savo donoriniu ar dirbtiniu kaulu, kuriam reikalinga speciali gydomoji priežiūra bei atsigavimo laikotarpis. Dantų implantai ,,Zygoma” sėkmingai pateisino „Nobel Biocare“ dantų implantus naudojančių odontologų lūkesčius ir jų pacientų svajones visame pasaulyje. Ilgieji ,,Zygoma” implantai labai supaprastina galimybę implantuoti dantis ant viršutinio sunykusio žandikaulio, o operacijos laikas sutrumpėja šimtus kartų: ilgus implantus galima įsriegti per vieną dieną, nereikia atlikti sudėtingos kaulo priauginimo operacijos ir ne mažiau kaip pusę metų kaulų reabilitacijos.

,,Zygoma” dantų implantų privalumai

Tradiciškai atrofavusių viršutinių žandikaulių taisymui reikia padidinti viršutinį žandikaulį. Tai sudėtingesnis procesas ir reikalauja ypatingos priežiūros. Siekiant išvengti šios sudėtingos procedūros ir galimų komplikacijų, buvo sukurti specialūs ,,Zygoma”  implantai, dėl kurių komplikacijų pasitaiko itin retai, o gyja jie lengvai ir greitai. Šie skruostikaulių implantai yra ilgesni nei įprasti ir tvirtinasi prie skruostikaulių, kurie yra pakankamai standūs. Taip daroma siekiant, kad dantų implantai patikimai atlaikytų kramtymo apkrovą.

Šie dantų implantai gali būti naudojami kaip alternatyvi terapija traumų, naviko rezekcijos atveju. Atskirais atvejais skruostikaulių implantai gali pakeisti standartinius implantus tam, kad sutrumpėtų gydymo ir gijimo laikas. Laikinos restauracijos paprastai atliekamos praėjus kelioms dienoms po skruostikaulio implanto įdėjimo. Ar laikinus protezus galima naudoti iš karto po implantacijos, pagal individualias aplinkybes konsultacijos metu patvirtins burnos chirurgas.

Ar ,,Zygoma” dantų implantai turi trūkumų?

Skruostikaulio implantavimas yra labai saugi procedūra, tačiau retais atvejais, dažniausiai pacientui nesilaikant rekomendacijų, gijimas gali sukelti tam tikras komplikacijas.

Dažnos komplikacijos:

  • pooperacinis kraujavimas;
  • gretimų audinių pažeidimas;
  • implanto srities infekcija;
  • implanto audinių uždegimas.

Atvejai, kuriais draudžiama atlikti implantaciją ,,Zygoma” implantais

Skruostikaulio operacija atliekama tik tada, kai žandikaulis yra stipriai atrofavęsis ir implantacija neįmanoma be regeneracijos. Šis metodas netinka, kai žandikaulio srityje yra pakankamai kaulo implantui pritvirtinti įprastu būdu.

Kaip vyksta implantacija ,,Zygoma” implantais?

Visiškai nuskausminus operacijos vietą, į skruostikaulius įsriegiami varžtai, prie kurių vėliau bus tvirtinami nauji dantys. Po operacijos reikia atidžiai prižiūrėti operuotą vietą ir laikytis rekomendacijų.

Taigi galite būti įsitikinę, kad unikalūs ,,Zygoma” implantai yra visiškai saugūs. Jie gali išspręsti Jūsų kompleksus per vieną dieną, o ir patys būsite laimingi ir nepasigailėsite įsistatę būtent šiuos implantus.