lt

Estetinis plombavimas yra vienas iš dažniausių dantų gydymo procedūrų odontologo kabinete. Estetinės plombos yra puikus būdas išlaikyti sveikus dantis ir užkirsti kelią tolesniems dantų sveikatos sutrikimams. Estetinis plombavimas taip pat padeda palaikyti burnos švarą, nes sulaiko maisto daleles, kurios kitu atveju galėtų tapti ertmėmis ant dantų paviršių.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai dalinasi informacija apie estetinį dantų plombavimą, kuris padeda atkurti natūralių dantų funkcijas, pažeistų dantų struktūrą ir padeda išvengti tolesnės degeneracijos.

Kas yra estetinis plombavimas?

Estetinis dantų plombavimas – tai procedūra, kuri apsaugo ir atkuria pažeistus dantis. Dantų užpildai apsaugo nuo būsimos žalos ir diskomforto ar infekcijos rizikos, apsaugo nuo jautrumo. Tai puikus būdas išsaugoti sveikus ir tvirtus dantis.

Estetinio plombavimo privalumai

  • Užkerta kelią dantų ertmių atsiradimui ar plitimui.

Prieš atliekant estetinį dantų plombavimą plombuojamas dantis kruopščiai išvalomas, pašalinamos apnašos. Į danties ertmę dedama plomba, kuri „užveria“ atsiradusią ertmę, apsaugo dentino nervines šaknis nuo vartojamo karšto/šalto/rūgštaus maisto ir rūgštingumo, kurį sukelia Jūsų burnoje esančios bakterijos. Daugeliu atveju dantų skausmas atsiranda dėl šių nervų sudirginimo, kurį sukelia dantyse atsiradusios ertmės.

  • Sustiprina natūralius dantis.

Dantų plombos padeda sustiprinti dantis. Plombos yra laikinos, todėl plombavimo metu Jūsų dantys nepažeidžiami.

  • Padidina lūžusių dantų stiprumą.

Plombomis galima taisyti nulūžusį dantį. Senstant dantys silpsta, todėl tampate jautresni įtrūkimams ir lūžiams. Dantys gali lūžti užsiimant įvairia fizine veikla, sportu, po netyčinio pažeidimo, kramtant kietą maistą, pavyzdžiui, ledus ar kietus saldainius. Šiuo tikslu dažnai naudojamas baltas kompozitas.

  • Dantų plombavimas gali pagerinti danties estetinį vaizdą.

Estetinis plombavimas dažnai atliekamas dantims, kurių spalva pakitusi arba stipriai nusidažiusi. Ant dantų taip pat gali atsirasti įvairios dėmės dėl vartojamų maisto produktų ar gėrimų, pavyzdžiui, kavos ir raudonojo vyno. Be kita ko, dėl bruksizmo arba dantų griežimo dantys gali prarasti natūralią spalvą.

  • Apsaugo jūsų dantis nuo ėduonies.

Dažnai dantyse atsiranda mažų skylučių, kurios nėra pakankamai didelės, kad jas būtų galima laikyti ertmėmis, tačiau jose užsilaiko įvairios apnašos, kurias sudėtinga išvalyti. Ilgainiui tai sukelia  dantų ėduonį.

Ką daryti ir ko nedaryti po estetinio dantų plombavimo?

Siekiant kuo ilgiau išlaikyti savo dantis ir plombas sveikas, būtinas reguliarus apsilankymas pas odontologą kas vidutiniškai šešis mėnesius. Ne mažiau svarbi ir kasdienė dantų higiena – dantų valymas minkštu dantų šepetėliu ir fluoro turinčia dantų pasta, dantų siūlo naudojimas.

Po estetinio danties plombavimo valgykite maistą, kurio nereikia daug kramtyti, tai, pavyzdžiui, kiaušiniai, sriubos, plakta kiaušinienė, bulvių košė, jogurtas, sūris, sriubos, makaronai ir pan. Mažiausiai 24 valandas venkite kieto maisto.

Jei turite klausimų ar abejojate, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai atsakys į visus Jums rūpimus klausimus.