lt

Estetinis plombavimas – tai pažeistų danties audinių atkūrimo būdas, kuriuo siekiama tiksliai atkurti trūkstamus ar pažeistus dantis, jog šie tinkamai funkcionuotų, būtų gyvybingi, proporcingi bei skaidrūs.

Estetinis plombavimas taip pat vadinamas dantų restauracijos metodu, padeda dantims, kai šie yra pažeisti ėduonies, nudilę, pakeitę spalvą, plombuoti nekokybiškomis plombomis, taip pat jei norima patobulinti pačių dantų formą ar pašalinti tarpus tarp dantų.

Estetiniam plombavimui yra naudojamos medžiagos, kurios yra itin artimos natūralių dantų audiniams. Jos pasižymi geromis fizinėmis bei mechaninėmis savybėmis kaip: atsparumas dantį veikiančioms jėgoms, mažu pralaidumu dirgikliams.

Estetinio plombavimo procedūros eiga

Estetinio plombavimo procesas prasideda su dantų būklės įvertinimu, padaroma rentgeno nuotrauka, atliekama burnos higiena bei aptariamas gydymo planas, dantų forma, atspalvis.

Estetinio plombavimo procedūros metu yra taikoma vietinė nejautra. Prieš pradedant estetinį plombavimą, dantų ertmės  yra išvalomos, paruošiamos, pašalinamas pažeistas audinys, senos plombos. Verta paminėti, jog estetinis plombavimas vyksta sluoksniais, pagal natūralią danties anatomiją bei atkuriama natūrali danties forma. Išvalytos bei paruoštos ertmės yra užpildomos plombine medžiaga, kuri sukietėja per kelias sekundes.

Dantų paviršius yra nupoliruojamas, jog atrodytų kuo natūralesni bei lygūs. Priklausomai nuo kiekvieno atvejo, procedūra užtrunka nuo 1 iki 1,5 valandų. Galutinis rezultatas išryškėja po 1 – 2 dienų.

Kokie pojūčiai gali kamuoti po estetinio plombavimo?

Po estetinio plombavimo procedūros, gali būti sudėtinga tarti tam tikrus garsus, taip pat dantų spalva gali šiek tiek atrodyti kitokia nei natūralių dantų. Tačiau tokių pokyčių nereikia bijoti, jie yra visiškai natūralūs bei viskas atsistato per kelias dienas.

Estetinis plombavimas taip pat gali sukelti dantenų maudimą, jų kraujavimą ar paraudimą. Tačiau kaip buvo minėta anksčiau, šie simptomai greitai praeina. Verta žinoti, jog jeigu adaptacinio laikotarpio metu pasireiškę simptomai ir pojūčiai sukelia diskomfortą, yra rekomenduojama kreiptis ir konsultuotis su savo odontologu.

Kokie skirtumai yra tarp estetinio plombavimo bei paprasto plombavimo?

Estetinis dantų plombavimas nuo paprasto skiriasi plombų nepastebimumu. Kaip žinoma, estetinio plombavimo tikslas yra pagerinti ar atkurti prarastų dantų estetiką: spalvą, formą, skaidrumą. Siekiama, jog dantys atrodytų kuo dailiau ir natūraliau. Tad, paprastas plombavimas skirtas dantų defektams taisyti, tačiau ne atkurti prarastą šypseną.

Kaip reikia prižiūrėti dantis po estetinio plombavimo?

Po estetinio plombavimo procedūros, bent valandą būtina nevartoti dažančių maisto ar gėrimų produktų, taip pat nerūkyti. Rekomenduojama kasdienei dantų priežiūrai rinktis minkštą šepetėlį, o dantų pasta turėtų būti abrazyvinių medžiagų, kurios gali subraižyti danties paviršių. Taip dantis gali netekti blizgesio.

Pas odontologą apsilankyti rekomenduojama praėjus 2 – 4 savaitėms po procedūros, jog šis galėtų įvertinti bei patikrinti dantų būklę, atlikti reikiamas korekcijas, jeigu šios būtų reikalingos. Kas pusę metų rekomenduojama atlikti burnos higieną, o vizitas pas odontologą turėtų vykti 1 – 2 kartus per metus. Taip geriausiai bus išlaikomi norimi rezultatai, profilaktiškai tikrinami dantys bei atliekamas paviršiaus poliravimas.