lt

Graži šypsena ir tiesūs dantys, rodos, neatsiejama estetiškai patrauklios žmogaus išvaizdos dalis. Dantų tiesinimas padeda atstatyti ne tik estetinę pacientų išvaizdą, bet ir išvengti rimtų sveikatos sutrikimų. Netaisyklingas sąkandis, kreivi dantys ne tik trukdo įprastam maisto kramtymui, bet ir turi ilgalaikių pasekmių.

Klinikoje „Dantų harmonija“ kreivus dantis ir netaisyklingą sąkandį gydo profesionalūs gydytojai ortodontai. Anot jų, estetinis dantų vaizdas yra tik maža problema.

  • Netiesius dantis sudėtingiau prižiūrėti, į jų tarpus dažniau patenka maisto likučių, nepilnai išvalomi jie kaupiasi, atsiranda ėduonis, apnašos, prasideda dantų uždegimai.
  • Ne mažiau svarbu ir tai, kad kreivų dantų dėvėjimasis yra gerokai greitesnis nei tiesių. Ilgainiui, tai gali reikšti net ir vieno ar kelių dantų netekimą.
  • Jei Jūsų sąkandis netaisyklingas, maistą sunku tinkamai sukramtyti. Nesprendžiant šios problemos, ateityje gali atsirasti virškinimo sutrikimų.
  • Kai kurie pacientai skundžiasi kalbėjimo sutrikimais – turint kreivus dantis gali būti sunkiau ištarti tam tikrus garsus ar žodžius.
  • Neestetiškai atrodanti šypsena dažną priverčia kompleksuoti dėl savo išvaizdos, užsisklęsti savyje. Tokie pacientai dažniausiai vengia bendrauti. Tokie kompleksai ateityje gali daryti didelę įtaką psichologinių problemų atsiradimui.

Specialistų teigimu, kuo anksčiau pasirenkamas dantų tiesinimas, tuo lengviau dantis yra ištiesinti. Žinoma, dantų tiesinimas, gali būti taikomas ir vyresnio amžiaus pacientams, tačiau tai dažniausiai trunka ilgiau.

Kokį dantų tiesinimo būdą pasirinkti?

Ortodontiniai aparatai, kurie padeda tiesinti nelygius dantis ir netaisyklingą sąkandį, anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, gali būti nuimami (kapos, dantų plokštelės) ir nenuimami (breketai).

  • Breketai jau daugelį metų laikomi kone efektyviausiu dantų tiesinimo būdu. Galima rinktis tiek vidinius, visiškai nepastebimus, tiek išorinius breketus.
  • Vidiniai breketai yra pritvirtinami prie vidinio dantų paviršiaus, jie yra visiškai nematomi šypsantis. Norint pagaminti tokio tipo breketus, nuimamas individualus kiekvieno paciento dantų antspaudas. Vidiniai breketai yra itin ploni, lengvai priglunda prie vidinės dantų pusės.
  • Išoriniai breketai dažniausiai skirstomi į beligatūrius (naujos kartos) ir tradicinius. Dantų tiesinimas naujos kartos breketais paprastai yra trumpesnis, dantų klinikoje apsilankymų skaičius – mažesnis. Be to, beligatūriniai breketai dažniausiai suteikia galimybę išvengti dantų pašalinimo.

Visi breketai gali būti pagaminti iš skirtingų metalo lydinių arba keramikos. Šiuolaikiniai metaliniai breketai nepažeidžia danties emalio, nekelia ėduonies, yra saugūs naudojimui. Verta paminėti, kad keraminiai breketai ne tokie pastebimi, jų spalva labai panaši į natūralių dantų.

Invisalign® kapos yra pažangus šiuolaikinėmis technologijomis paremtas dantų tiesinimo būdas. Tokio tipo kapos gaminamos individualiai, būna permatomos, jas galima išimti. Invisalign® plokštelės yra praktiškai nepastebimos ir jos nesukelia diskomforto.

Jei nežinote, ar Jums būtinas dantų tiesinimas, kokį tiesinimo būdą pasirinkti, ar turite kitų klausimų, kreipkitės į klinikos „Dantų harmonija“ specialistus.